Mitai apie svetimus santykius

santykiai-1.jpg
 
Mitai ir įsivaizdavimas apie svetimus santykius kartais mums trukdo sukurti ir mėgautis sava meilės istorija. Iš šono dažniausiai viskas atrodo kiek kitaip, nei yra iš tikrųjų. Kur darome daugiausia klaidų pavydžia akimi vertindami kitas poras?

Jums atrodo: Jie labiau įsimylėję nei mes

Kad ir kur jie bebūtų – laikosi už rankučių, švelniai glamonėja vienas kitą žvilgsniu ir vis dar bučiuojasi nepaisydami aplinkinių, nors kartu – jau kelerius metus. O jūs, leisdami laiką su bičiuliais, dažniausiai būnate kiekvienas sau, ir paaugliškos glamonės bei apsikabinimai dabar būna tik prieš seksą.

Tiesa: Greičiausiai pora, kuriai pavydite, nėra nei aistringesni, nei labiau įsimylėję, tiesiog jie elgiasi kitaip nei jūs. Pavyzdžiui, jūs nematote reikalo savo meilės demonstruoti prieš aplinkinius, o štai jiems kažkodėl tas įvaizdis svarbu. Naivu būtų tikėtis, kad jų aistra vis dar pilve plevenančių drugelių stadijoje. Jie tik mėgsta tokį įspūdį sudaryti. O gal jūsų draugų poroje kuris nors yra užkietėjęs pavyduolis, ir tokiu viešu jausmų demonstravimu žymi savo teritoriją? 


Jums atrodo: Jie turi tiek daug bendro!

Jie abu nepraleidžia nė vienų krepšinio rungtynių, lanko jogą, žiūri tuos pačius filmus, dalyvauja maratonuose... O jūs kuo toliau, tuo labiau kiekvienas su savais pomėgiais, ir vis atskirai. Ar tai reiškia, kad jų santykiai tvirtesni?

Tiesa: Bendri pomėgiai išties suartina, taigi gali būti, kad jūsų draugų pora – pavydėtinai darni ir tvirta. Kita vertus, galbūt tas jų bendrumas – tai tik nuolatiniai kompromisai? Jei judu atsiduodate kiekvienas savo pomėgiams – juk tai taip pat įdomu! Ir jei jau kažkada, kiekvienas su savo požiūriu į gyvenimą, savo veikla ir savo interesais, susižavėjote vienas kitu – vadinasi, kažką bendro vis dėlto turite. Tik galbūt tas „kažkas“ nėra paviršiuje, taigi sunku tai pademonstruoti. Pavyzdžiui, kad abu esate ambicingi ar dievinate romantiškas staigmenas.


Jums atrodo: Jie visai nesipyksta...

Kad ir kas benutiktų – nesate girdėję, kad draugai vienas kitam priekaištautų, keltų balsą, bent kiek sarkastiškiau pakomentuotų vienas kito poelgius. Jų santykiuose – nuolatinė nepajudinama idilė.

Tiesa: Jei jūs pykstatės dažniau – veikiausiai tai yra jūsų būdas nuleisti garą ir rasti sprendimą. Psichologai seniai išsiaiškino, kad problemų nutylėjimas santykiuose palaipsniui juos žudo. Ir jei vis dėlto žavi taika ir ramybė draugų poroje – gali būti, kad jie paprasčiausiai moka pyktis ramiau, be dūžtančių indų, isterijos, santykius išsiaiškina akis į akį, nepuola to daryti prie aplinkinių.


Jums atrodo: Jie atspėja vienas kito norus

Ir, žinoma, juos vykdo. O jūs vienas kitam turite po 5-8 kartus užsiminti, tada keletą kartų garsiai pasakyti, ko trokštate, galiausiai nebūtinai tai ir gausite. Ar tai reiškia, kad vienas kito nesuprantate?

Tiesa: Veikiau jūs esate normalūs žmonės, o ne ekstrasensai. Iš tiesų visi žmonės turi vienokią ar kitokią intuiciją, tačiau tokių, kurie mokėtų ja efektyviai naudotis – mažuma. Atsiminkite, kad jūsų užduotis – ne atspėti partnerio ar partnerės norus, o įsiklausyti į juos.  Todėl daugiau klausykite, dažniau išgirskite vienas kito norus – ir spėlioti nė neprireiks.


Jums atrodo: Jie taip žaviai pavyduliauja vienas kito...

Pavydi – vadinasi myli. O štai jūs, atrodo, į mylimojo ar mylimosios flirtą su kitais žmonėmis reaguojate visai ramiai... Ar tai reiškia, kad jų jausmai karštesni?

Tiesa: Anaiptol. Dažnai pavydą akivaizdžiau reiškia tie žmonės, kurie nepasitiki savimi. Arba partneriu. Arba patys turi ką slėpti. Arba jaučia, kad santykiuose ne viskas sklandu. Be abejo, kartkartėmis pajusti, jog partneris pavyduliauja – malonu. Tačiau riba tarp sveiko ir pernelyg didelio pavydo – siaurutė, ir jei ji peržengiama, santykiai ima ristis į pakalnę.


Jums atrodo: Jie daug kalbasi apie savo santykius

O jūs vengiate aptarinėti savo santykius, kur link jie veda. Galbūt kuris nors jūsų šitaip bijo įsipareigojimų ir ateities?

Tiesa: Gali būti, kad jūs tiesiog esate labiau veiksmo žmonės, linkę problemas spręsti, o ne jas aptarinėti. Taigi negadinkite sau nuotaikos mėgindami elgtis pagal svetimą modelį. Jei didesnių santykių problemų nėra – tikrai rasite įdomesnių temų nuoširdžiam pokalbiui.


Jums atrodo: Jis nesidairo į kitas, o ji – į kitus

Na, o jūsų poroje vis pasitaiko žvilgsnių į šoną, abu nužvelginėjate į akį kritusius priešingos lyties atstovus. Vadinasi, jūs jau nebepatinkate vienas kitam?

Tiesa: Bet kas gi blogo tuose žvilgsniuose? Ko gero, ir jūsų bičiuliai pastebi simpatiškus priešingos lyties atstovus, tik dairosi subtiliau, ne taip atvirai. Nužvelgti, vertinti priešingos lyties atstovus yra natūralu ir žmogiška. Svarbiausia – kad po žvilgsnių nesektų aktyvūs veiksmai susipažinti artimiau.

Jums atrodo: Dėl jos jis metė rūkyti, o ji sulieknėjo... arba vienas dėl kito tapo vegetaru, ėmė gyventi sveikiau, ir t.t.

O jūs nė vienas nenorite keistis. Juk tokių aukų santykiams nereikia, tiesa?

Tiesa: Gal ir atrodo, kad jie pasikeitė vienas dėl kito, bet vis dėlto labiau tikėtina, kad jie patys norėjo tokių pokyčių ir darė juos ne dėl partnerio, o dėl savęs. Žmonėms keisti savo gyvenimo būdą, įpročius neįtikėtinai sunku, ir be stiprių vidinių paskatų (partnerio priekaištai ir reikalavimai joms nepriskirtini) to padaryti neįmanoma. Todėl jei jums iki šiol buvo patogu ir gera vienam su kitu, tikrai nėra jokio reikalo spausti savo žmogaus, kad pasikeistų. Juolab kad pasikeistų dėl jūsų. Jei kuris nors iš judviejų ir pasikeis – tai tik dėl savęs. Dar geriau – priimkite ir mylėkite vienas kitą su visais privalumais ir trūkumais. 


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras