Nauji metai - nauja pradžia: kaip išsiskirti išlaikant pagarbą

7811830f-e2d6-4395-bb49-d3b459bf03c9-shutterstock-1431813095.jpg
 
Sutapimas ar ne, bet pirmosios dienos po Naujųjų yra tos, kai skyrybų tarnybų darbuotojai paprastai sulaukia dvigubai daugiau užklausų. Jei esate skyrybų procese, Francina Kaye, santykių ekspertė ir knygos „Skyrybų gydytojas“ (ang. The Divorce Doctor) autorė, pataria kaip išgyventi išsiskyrimą, tačiau išlaikyti pagarbą vienas kitam.

Sustabdykite advokatų kovą

Apsilankymai pas šeimos tarpininką su buvusiuoju partneriu, kurių metu nubrėšite pagrindines gaires savo orioms skyryboms, padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Kaip alternatyvą, galima susirasti bendrą advokatą, kuris tuo pat metu dirbs ir su antra puse. Advokatai yra įpratę bylinėtis, ne būti išklausančiais psichologais, tad jiems reikia priminti, kad jūs nesate iškasę karo kirvio.

Venkite provokuoti savo buvusį partnerį skubiai reaguodami į visus dokumentų ir informacijos prašymus.

Neužimkite gynybos pozicijos

Tai gali būti sunku, tačiau jei jūsų eks sako: „Aš noriu vaikų ketvirtadienio vakare“ arba „Aš už tai mokėti nesiruošiu“, prieš imant gintis, jūsų darbas yra suprasti antros pusės poreikius.

Jei nedelsiant imsite teisintis ir gintis, veikiausiai tik prailginsite karą. Užuot elgęsi taip, pabandykite pasinaudoti šiuo atsakymo modeliu, kad ir ką jis / ji pasakytų: Kai tu sakai, kad nori pasiimti vaikus ketvirtadienio vakarą (specifinis elgesys), aš jaučiuosi nusivylęs (-usi) (mano emocijos), nes tai reiškia, kad aš negalėsiu nusivežti jų į baseiną, ką aš planavau padaryti (mano smūgis). Aš noriu, kad laikytumėmės mūsų sutarto pasimatymų plano, todėl aš galiu suplanuoti savo ir vaikų susitikimus arba pasakyk, kodėl turėčiau tai keisti (mano norimas rezultatas).

Norėdami susigrąžinti situacijos kontroliavimą, naudokite visas keturias žinutės dalis ir parodykite buvusiam partneriui ribas.

Nustokite kaltinti vienas kitą

Prisiimti atsakomybę už savo vaidmenį bet kokio konflikto metu, kuris gali kilti šiuo sunkiu periodu, tikriausiai yra paskutinis dalykas, kurį norite daryti. Vis dėlto, kaltinant vienam kitą problemos tik tęsiasi. Paklauskite savęs: „Kiek aš esu atsakingas (-a) už šį konfliktą?“

Kad ir kokio tipo žmogus bebūtumėte, jūsų tikslas yra susidoroti su šiomis problemomis, prisiimti atsakomybę už savo dalį ginčų metu, nes tokiu būdu greičiau pasieksite susitarimo.

Vaikai nesiskiria

Didžiojoje Britanijoje vienas iš keturių vaikų gyvena šeimose, kur tėvai yra išsiskyrę. Tačiau reikia neužmiršti, kad vaikai nesiskiria, skiriasi tėvai.

Jūsų atsakomybė yra užtikrinti, kad palikuoniams išgyventi skyrybas bus kaip įmanoma lengviau. Jei siekiate užauginti tokius vaikus, kurie suaugę gebės užmegzti puikius santykius, jūsų pareiga yra padėti jiems suprasti, kad vien dėl to, jog jų tėvų santykiai nenusisekė, mamai ir tėčiui yra įmanoma užgydyti širdies žaizdas ir dar kartą įsimylėti.

Planuokite tėvystę

Sudarykite vaikų auklėjimo planą, su kuriuo sutiksite abu ir kuriame atsispindės pagrindiniai rūpinimosi vaikais aspektai.

Idealu, jei į jūsų planą bus įtraukti kontaktavimo susitarimai, atostogos ir jūs nuolatos informuosite vienas kitą apie ligas ir su mokykla susijusias veiklas.

Jei jūsų vaikai gyvenime patiria kažkokius iššūkius, savo konfliktus patraukite į šoną ir pasikalbėkite apie tai, kaip geriausia viską išspręsti. Nenuostabu, jei jums kils skirtingos idėjos ir jos turės savų privalumų.

Gyvenimas su priešu

Dažnai aplinkybės diktuoja tai, kad buvę partneriai turi likti gyventi kartu net ir po skyrybų. Norėdami gyventi toliau, tačiau vis dar kartu, turėtumėte nustatyti šias asmenines ribas:

- Kaip kalbėsite ir klausysite vienas kito?

- Kaip tvarkysite finansus?

- Kuo dalinsitės, turint omenyje maistą, namų ūkio produktus, gaminimą ir tvarkymąsi?

- Kaip auklėsite vaikus?

- Kur miegosite?

Kai jūs abu žinosite ko reikia tikėtis, ribos bus nustatytos.

Atgaukite asmenybę

Kas jus daro laimingais? Parodydami nepažeistą savo asmenybę po skyrybų jūs suprasite, kokios bus jūsų naujo gyvenimo taisyklės.

Kokie yra jūsų pomėgiai ir aistros? Kaip jūs rūpinatės savimi? Kiek laiko skiriate sau?

Skyrybos suteikia galimybę atgauti savo asmenybę ir sukurti savo gyvenimą tokį, kokį gyventi jums patiktų. Neskubėkite, apgalvokite, ko norite iš gyvenimo po skyrybų.

Išmokite bendradarbiauti

Jūsų ateitis nebūtinai bus tokia pati, kaip ir praeitis, nebent patys tai leisite. Praeityje darėte ir sakėte tai, ką abu tuo metu galėjote daryti ir sakyti.

Jei kažkuris iš jūsų būtų galėjęs padaryti kažką kitaip, tai būtų taip ir padaręs. Tiesa ta, kad tuo metu taip elgtis abiems atrodė vienintelis teisingas kelias.

Skyrybos išlaikant pagarbą vienas kitam reiškia tai, kad nėra jokių kaltinimų. Kai suvoksite save kaip individą, nebe kaip kažkieno partnerį (-ę), emocinis skyrybų procesas bus baigtas.

Po skyrybų gyvenimas tęsiasi, su kiekvieną dieną augančia emocine stiprybe jūs tapsite stipresniais ir gebančiais atsigauti greičiau nei kada įsivaizdavote. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras