Nemaloni situacija: kaip prisiminti pašnekovo vardą

1397327871_woman-inserting-card-into-her-head.jpg
 
Seniai baigėsi ta era, kada sutiktume žmogų tokiu pat vardu, kokį turėjo mūsų prosenelis, senelė ar tėvai. Šiame amžiuje dažnai tenka susipažinti su žmogumi, kuriam gimdytojai vardą davė iš savo mėgstamo brazilietiško serialo, nusižiūrėjo iš užsienio kultūrų ar rinkdami jį kruopščiai išanalizavo religinį kalendorių. Tad nieko keisto, kad tokius vardus atsiminti tikrai gali būti sunku.

Be to,  daug keliaujame ir susipažįstame su naujais verslo partneriais, kurių vardų galima neįsiminti net iš antro ar trečio karto, o kaip gi taktiškai paklausti to vėl? Atrodo, jog dėl tokio savo užmaršumo norėtųsi nusigraužti nagus su visais pirštais.

Tačiau išeitis visada yra ir krimstis tikrai neverta. Tačiau privalu žinoti keletą metodų, kurie padės išsisukti nuo keblios situacijos. Prireikus, pasinaudokite jais.


Klauskite norėdami įrašyti vardą telefone

Pats logiškiausias ir efektyviausias metodas. Tiesiog paprašykite savo naujo draugo paraidžiui pakartoti vardą, jog tinkamai ir taisyklingai galėtumėte jį įvardinti savo išmaniajame. Taip pašnekovas ne tik nesupras, kad pamiršote jo vardą, bet ir liks pamalonintas, kad domitės juo.


Paklauskite elektroninio pašto  adreso

Taip jau yra, kad tik susipažinę su nauju žmogumi dažniausiai žinote, kad ateityje teks su juo turėti reikalų. Tad jeigu jau taip atsitiko, kad pamiršote naujo pašnekovo vardą, neišsiduokite. Puikus būdas lyg tarp kitko paklausti jo el. pašto adreso. Galite paminėti kokią informaciją norėsite jam atsiųsti. 

Tikėtina, kad iš elektroninės pašto dėžutės sužinosite ne tik vardą, bet ir pavardę (ypač jei kalbama apie verslo santykius).

Šis klausimas taip pat gali pralaužti ledus į tolimesnę pokalbio temą. Taigi vienu šūviu nušausite du zuikius.


Vizitinė kortelė

Nerašyta, bet visiems žinoma taisyklė, jog tik susipažinę  verslo partneriai, kolegos apsikeičia vizitinėmis kortelėmis. Todėl jeigu pamiršote savo naujo pažįstamo vardą, kortelės prašyti greičiausiai nė nereikės. Tad pulti į paniką tikrai nereik, kuo puikiausiu jūsų išsigelbėjimu gali tapti  žvilgsnis į vizitinę kortelę. 

Savitarpio pažinimą ir gali būti naudinga, kai jūs ruožas visą pokalbį apie įvardžių. Tyliai kampinio taško asmeniui jus domina ir paprašykite savo vardą.
 

Vardo kilmė

Beveik visada, asmens vardas ir pavardė slepia savo istoriją ir kilmę. Jei esate tikri, kad prieš jus stove vyras ar moteris su nuostabiu vardu ar pavarde, galite to paklausti vardo kilmės ar reikšmės. Be to toks jūsų “pasas” gali atnešti daug įdomių ir intriguojančių detalių į jūsų pokalbį . Toks dėmesys vardo kilmei, leis geriau pažinti žmogų ir padės užmegzti su juo glaudesnį ryšį.  
 

Pokalbio pabaigoje,  kreipkitės vardu

Jeigu vis vieną nepavyko išsiaiškinti vardo, nederėtų atsisveikinti su nauju pažįstamu nepaminėjus jo vardo. Tikrai nesiūlome jo tiesiog atspėti. Tiesdami ranką staiga susigriebkite, kad pašnekovo  vardas  “užstrigo” atmintyje.  Jei jūs nestokojate humoro tikrai sugalvosite kaip šią atminties spragą pataisysite subtiliu ir originaliu klausimu.  

Svarbiausia, neatidėliokite šio momento ir ilgai nedelskite pamiršus asmens vardą, o sąžiningai pripažinkite tokį savo aplaidumą. Juk sąžiningumas ir savo klaidų pripažinimas yra didelė vertybė.

www.suaugusiems.lt

 

 
Komentarai
Naujas komentaras