Nori neištikimos žmonos? Rinkis karjeristę!

 
Moterys, užimančios aukštas pareigas yra tiek pat linkusios į neištikimybę, kaip ir vyrai –parodo neseniai atlikti tyrimai.

Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad vyrai yra dažniau linkę išduoti savo žmonas nei jos vyrus, tačiau pasirodo, kad galia yra svarbesnis rodiklis nei lytis.

„Praeityje buvo atlikta daug tyrimų, kurie parodo, kad lytis yra pagrindinis faktorius, numatantis neištikimybę, tačiau nė vienas iš jų nebuvo atliktas su daug pasiekusiomis moterimis“, - sako Joris Lammersas iš Tilburgo universiteto Nyderlanduose.

Jis ir jo komanda internete pateikė apklausą ir išanalizavo 1 561 respondentės atsakymus. Buvo klausiama, kokios atsakomybės tenka darbe, koks pasitikėjimo savimi lygis ir rizikos, susijusios su neištikimybe, suvokimas.

Pasak mokslininkų, tyrimu buvo atskleisti du reikšmingi atradimai:  pirmasis- yra stiprus ryšys tarp galios (aukštų pareigų, puikios materialinės padėties) ir pasitikėjimo savimi. Žmogaus pasitikėjimas savimi yra stipriausia jungtis tarp galios ir neištikimybės. Antrasis, įtakingų žmonių lytis neturėjo įtakos buvusioms neištikimybėms ir jų polinkiu būti neištikimais.

Populiari nuomonė, kad vyrai yra labiau linkę išduoti nei moterys,  yra tiesiog dėl to, kad vyrai dažniau užima aukštas pareigas, teigia J. Lammersas.

„Kadangi vis daugiau ir daugiau moterų užima aukštas pareigas darbe ir yra vertinamos kaip lygios vyrams, todėl įprastos nuostatos apie jų elgesį taip pat gali keistis. Tai gali sąlygoti didesnį neištikimų moterų skaičių, kuris praeityje dažniau pasitaikydavo vyrų tarpe“, - sakė jis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras