Patarimai, praversiantys norintiems išmokti atvirai kalbėti apie seksą

pora-lovoje-570b7680a6272.jpg
 
Norint, jog pokalbis su atžalomis tema „iš kur atsiranda vaikai“ būtų sklandesnis, visų pirma derėtų išmokti atvirai intymiais klausimais diskutuoti tarpusavyje. Darnių santykių (tiek seksualine, tiek emocine prasme) paslaptis visiškai paprasta: tereikia gebėti išsakyti savo nuomonę bei išklausyti kito.

Žemiau pateikti patarimai užves ant kelio norinčius, tačiau bijančius pradėti kalbėti apie seksą ar kitus intymius klausimus.


Pasirinkite tinkamą vietą bei laiką. Kategoriško nurodymo, kada kalbėti apie seksą – prieš ar po akto – nepateiksime. Viskas priklauso nuo konkrečių aplinkybių bei charakterio ypatybių. Svarbiausia, renkanti tinkamą akimirką pokalbiui, pasirūpinti, kad aplinka būtų rami, netektų niekus skubėtis ar bijoti, jog intymių pokalbį kažkas nugirs. Derėtų vengti bendravimo supykus ar stipriai susijaudinus – pirmiausia reikia nusiraminti.


Neįsprauskite savęs bei antrosios pusės į taisyklingos kalbos rėmus. Sekso įkarštyje dažnas nevengiame aistringų aimanų ar net nešvankesnio išsireiškimo, tačiau prireikus tą patį sakinį pasakyti esant kitoms aplinkybėms, pasijuntame it vandens į burną prisisėmę...Pažįstama situacija? Jokio skirtumo, kaip tarpusavio diskusijoje bus pavadintas lytinis organas, svarbiausia, jog aiškiai išreiškiama galvoje besisukanti mintis. Jei jūsų parneris diskusijos metu panaudojo juokingą, o gal nešvankų žodį, susilaikykite nuo replikų: leiskite šiam pabaigti mintį ir tik tada taktiškai atsakykite.


Neužsipulkite, o siūlykite problemos sprendimo būdus. Kalbėti intymiomis temomis dažniausiai vengiama dėl baimės įžeisti savo antrąją pusę. Norėdami užkirsti kelią tokiai situacijai, pokalbį pradėkite ne nuo kaltinimų, o nuo savo savijautos analizės. Sakydami, jog kažkas santykiuose netenkina, tuoj pat pasiūlykite galimą sprendimo alternatyvą (aišku, realią, pasiekiamą abiejų pastangomis). 


Išlikite sąžiningi. Baimė neįžeisti neretai siejasi su nesąžiningumu. Taip, vyrui malonu, jog jo dėka moteris patiria orgazmą, tačiau jei situacija yra kitokia, vaidinti nederėtų. Save nuskriaudžia ne tik orgazmą imituojantis asmuo (beje, statistika byloja, jog kartais tokį elgesį praktikuoja ketvirtadalis vyrų ir net pusė moterų): leidžiant partneriui „užmigti ant laurų“, iš jo atimama galimybė tobulėti bei iš tiesų išmokti patenkinti savo antrąją pusę. Atsargiai rinkite žodžius, tačiau jokiu būdu neikite lengviausiu keliu bei nesidangstykite melu: rezultatyvaus pokalbio paslaptis – atvirumas.


Gali būti, jog ir jūsų parneris nori kažką pasakyti šia tema: kas jo netenkina, ką nori išbandyti, dėl ko kompleksuoja ir panašiai. Tiesa, tas noras dėl neįveikiamų vidinių baimių taip ir gali likti neįgyvendintas. Užbėkite tam už akių ir iniciatyvos imkitės jūs.  

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras