Priežastys, kodėl vyrai veda nemylimas moteris

 
Tik pasakose būna, kad vedė iš meilės ir ilgai bei laimingai gyveno. Tačiau kaip bebūtų keista, realiame gyvenime vis mažiau porų tuokiasi iš meilės.

Jei tikėtume statistikos duomenimis, tik 10 susituokusių porų iš 100 mėgaujasi šiuo gražiu ir šviesiu jausmu.

Todėl galima išskirti mažiausiai šešias priežastis, priverčiančias vyrus pasiūlyti savo ranką ir širdį moterims, kurių nemyli.

Pirma priežastis: žmona panaši į mamą

Pasak psichologų, maždaug 20–22 metų vyrai, žiūrėdami į savo motinas, nusistato sau kriterijus, kuriuos turi atitikti jų būsimos žmonos. Vis dėlto dažniausiai įsimyli merginas, netinkančias buityje: jos nemoka nei valgio gaminti, nei sagos įsiūti. Ir jei vis dėlto sutinkama tokia, kuri moka viską padaryti ne blogiau nei jo mama, tai vyras susimąsto: o kokios jis iš tikrųjų nori.

Buvo atliktas įdomus eksperimentas, į kurį pakvietė 30 vyrų, kurie draugavo su merginomis nuo 2 mėnesių iki metų. Taip pat eksperimente dalyvavo ir 30 merginų, kurios atitiko tų vyrų, dalyvavusių eksperimente, moterų idealus. Paaiškėjo, kad 58 proc. vyrų išsirinktų šeiminiam gyvenimui „idealias“ merginas, o 30 proc. nė nesusimąstydami pasiūlytų „idealioms“ kandidatėms tekėti už jų ir tik 12 proc. vyrų būtų svarbu meilė, o jau po to visa kita.

Psichologai padarė išvadą, kad vyrai linkę priimti vieną sprendimą: vesti tą, kuri moka virti sriubą, o mylėti bus galima kitą.

Antra priežastis: santuoka iš išskaičiavimo

Vesti pinigingą moterį – tokią santuoką būtų galima pavadinti santuoka iš išskaičiavimo, kuri, remiantis posakiu, turi būti antra iš eilės. Tačiau ne vienas vyras linkęs peržengti per meilę dėl pinigų jau pirmą kartą vesdami. Psichologų atlikto tyrimo duomenimis, vedybos iš išskaičiavimo – vis dažniau sutinkamas reiškinys įvairiose Europos šalyse.

Priežastis labai paprasta: toks vyrų racionalumas ir praktiškumas pirmiausia paaiškinamas finansiniu nestabilumu. O kadangi vyrams labai svarbu būti užtikrintiems rytojumi, jie ir „kimba ant privilegijų“, kurias turi būsima žmona: karjerą, populiarumą, pinigų, statusą visuomenėje. Retas vyras sugeba atsispirti tokiai pagundai, net jei jo būsima žmona neišvaizdi ir 30–40 metų už jį vyresnė.

Trečia priežastis: vienatvės baimė

Iš esmės bet kuris vyras svajoja turėti savo šeimą. Tačiau, jei vieni vyrai šį savo norą įgyvendina gana anksti, tai kitiems šeimos sukūrimo procesas užsitęsia. Anot psichologų, vienatvės pojūtis apima 30–35 metų vyrus, kai jis tampa vieninteliu viengungiu tarp savo draugų ir pažįstamų. Jam nėra su kuo nueiti į kiną arba pažaisti kortomis, nes jo draugai seniai žaidžia su savo vaikais parke.

Būtent to amžiaus vyrai pradeda skubinti šeimos kūrimo procesą, prie kurio noriai prisijungia ir giminaičiai bei draugai. Mat noras būti kažkam reikalingu perauga į maniakinį norą kuo greičiau vesti. Todėl gana dažnai įvyksta vestuvės vos ne su pirma po ranka pasitaikiusia moterimi, kur nė iš tolo nekvepia meile.

Ketvirta priežastis: idealios žmonos paieškos

Vokiečių mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad 25 proc. vyrų žemėje – romantikai, dar vaiksytėje susikūrę savo žmonos idealą ir mėginantys atrasti jį realiame gyvenime. Specialistų tvirtinimu, vyrai, ieškantys idealios žmonos, nesąmoningai lygina visas merginas, su kuriomis susipažįsta, su savo moters idealu, matytu kino filmuose, perskaitytose knygose ar net sugalvotus. Todėl ne vienas vyras atmeta pretendentes į žmonos laisvą vietą dėl menkiausio neatitikimo.

Tarkime, jei merginos trumpi plaukai, o ne kasa iki juosmens. Ir nors mokslininkai seniai įrodė, kad iš principo nėra idealaus žmogaus, vyrų tai neįtikino. Beje, ne vienas iš jų taip ir neranda, todėl lieka vienišiais. O jei ir atranda, tai nė iš tolo neprimenančią idealią moterį. Tačiau net jei per stebuklą „idealas“ ir atsirastų, vyrų dažnai laukia kartus nusivylimas, nes moterys nepuola jiems ant kaklo, sakydamos: „Kaip aš ilgai tavęs laukiau.“ Todėl gana dažnai sutinkamas toks neatitikimas ir priverčia vyrus susituokti su nemylima moterimi. Specialistai mano, kad vedęs vyras, neradęs savo idealo, vis tiek nesąmoningai jo ieško. Iki tol, kol randa.

Penkta priežastis: netikėta tėvystė

Moters nėštumas iki vedybų – viena populiariausių vyrų vedybų priežasčių. Psichologai atliko tyrimą ta tema ir paaiškėjo, kad 62 proc. vedybų įvyko būtent dėl nelaukto nėštumo. Beje, 10 proc. santuokų įvyko, kai moteris pastojo pirmomis pažinties dienomis, o 15 proc. – kai dėl to reikalo buvo kaltas alkoholis, ir tik 7 proc. porų norėjo susituokti dėl to, kad mylėjo vienas kitą.

Daugumos vyrų taip jau sutvarkyta psichologija: galvoja, kad turi vesti merginą, kuri nuo jo pastojo. Tačiau, statistikos duomenimis, tokios ir panašios vedybos anksčiau ar vėliau pasmerktos žlugti. Beveik 65 proc. tokių tuoktuvių maždaug per penkerius bendro gyvenimo metus išyra.

Šešta priežastis: permainų noras

Yra vyrų, kuriems naujas gyvenimas asocijuojasi su nauja žmona. Tai jiems norisi, kad žmona būtų „mama“, tai populiaria dainininke, tai tiesiog ištikima drauge. Tačiau remiantis Austrijos psichologų atlikto tyrimo rezultatais, tokių vyrų pasaulyje – vos apie 4 proc. Daug iš jų per savo gyvenimą nuveda prie altoriaus mažiausiai tris moteris. Be to, su visomis savo žmonomis tokie vyrai mėgina išsiskirti draugiškai, tarsi atsidėkodami už kartu pragyventus metus.

 
Komentarai
Naujas komentaras