Romanai ir apgaudinėjimas (II)

 
5 komentarai
Praeitoje dalyje apibrėžėme romano sąvoką, aptarėme pagrindines priežastis, kodėl visuomenėje šis reiškinys plinta bei nurodėme tris romanų tipus. Šioje dalyje nurodysime dar šešis romanų tipus ir devynis būdus, kaip atsigauti po netikusio romano.

Devyni romanų tipai

Laikrodinės bombos romanas

Toks romanas prasideda, nes nenorite pasižiūrėti partneriui į akis ir pasakyti, kad jums jau gana. Net nesate tikras, ko jums reikia, ko trūksta santuokoje, ir manote, kad sprogimas suteiks progą viskam geriau susidėlioti.

Palikinėjate įvairių įkalčių, kad partneris suprastų apie romaną, ir taip slapstotės nuo būtinybės sukaupti drąsą ir viską išsiaiškinti. Nereikia jums romano, reikia pasižiūrėti partneriui į akis ir viską iškloti. Laikrodinės bombos romanas atrodo lengva išeitis, bet toks nėra.

Romanas sąskaitoms suvesti

Partneris jus apgaudinėja, taigi iš keršto užmezgate romaną, norėdami suvesti sąskaitas ir parodyti, kokiu malonumu tai kvepia. Į naujus santykius puolate ne dėl emocinės ar seksualinės patirties, o iš pykčio.

Toks romanas gali jus užtvindyti kaltės ir pasibjaurėjimo savimi jausmais. Tai tam tikras piktnaudžiavimas savęs ir romano partnerio atžvilgiu. Papuolę į tokį romaną atsiminkite, kad jūsų tikslas buvo atkeršyti, ir nepaskęskite emocijose, kurios gali kilti kaip reakcija į nuoskaudą.

Romanas paverkti ant peties

Įsiveliate į tokį romaną, kai daugiau laiko skiriate širdžiai išlieti negu pasimylėti. Iš tikrųjų seksas, kad ir koks įspūdingas būtų, atrodo kone šalutinis, palyginti su pagrindine romano teikiama nauda - nemokama psichoterapija.

Jaučiate, kad kitas žmogus jus supranta, palaiko ir padrąsina. Tai dar vienas jums visai nereikalingas romano tipas - jums reikia profesionalios psichoterapijos. Ji pigesnė.

Geresnio pasiūlymo romanas

Toks romanas nutinka, kai padidėja jūsų rinkos vertė, nes gavote geresnį darbą, sulieknėjote, padailinote savo išvaizdą, apsigynėte mokslinį laipsnį arba sumažėjo apsileidusių ir aptingusių partnerių patrauklumas.

Kai tuokėtės, partneris buvo pats geriausias, kokį tuo metu galėjote gauti. Dabar tapote vyresni, labiau patyrę, plačiau žiūrite į santykius ir galvojate, kad galėjote rinktis geresnį. Pakalbėkite su partneriu apie sutrikdytus jausmus ir užsibrėžkite bendrų tikslų, kaip abiem pasiekti tą pačią rinkos vertę.

Nepatenkintų poreikių romanas

Partneris atsisako daryti ką nors, ko jums iš tikrųjų reikia - tai gali būti emocinis ryšys, širdingi pokalbiai, oralinis seksas, analinis seksas, seksas parko atrakcione ar su kokiais elektriniais žaislais.

Geras seksologas gali padėti atrasti būdų, kaip su visu tuo susitvarkyti, o gal nepatenkintas poreikis jums yra svarbesnis už visus santykius? Tokiu atveju gali būti, kad jums geriau išeiti.

Netyčinis romanas

Tinkamu metu, tinkamoje vietoje ir tinkamomis aplinkybėmis beveik nė vienas nėra atsparus meilės nuotykiui. Nė patys iš tikrųjų nežinote, kaip įpuolėte į tą romaną ir kodėl, bet, po šimts, kaip smagu! Nežinote, kaip jį nutraukti, jums plyšta širdis ir graužia sąžinė.

Klausiate savęs, kodėl visa tai darau? Atsakymo nesulaukiate. Netyčinis romanas nušviečia kažką, ko stinga jūsų santykiams, ką jūs arba partneris iki šiol neigėte. Išsiaiškinkite, ko jums stinga ir užbaikite romaną.

Kaip atsigauti po romano

Pateikiame devynis būdus, kaip atsigauti po romano:

Bendraukite

Niekaip nerasite būdų išlipti iš situacijos, jei nesikalbėsite apie tai, kas nutiko, kodėl ir kaip nutiko. Būkite sąžiningi ir nebijokite užduoti klausimo, net jei atsakymas jums ne prie širdies. Tik tokie atsakymai gali atverti duris į ateitį.

Atvirai kalbėkite

Jei jūs buvote neištikimas, pripažinkite, kad tai jūsų klaida, ir patvirtinkite, jog nuoširdžiai norite išgelbėti santykius. Galite baimintis padarinių, bet prisipažinimas suteiks jums kur kas daugiau galimybių viską sudėlioti į savo vietas, nei būtų tuo atveju, jei partneris apie jūsų nuotykius išgirstų iš šalies.

Venkite vienas kitą kaltinti

Venkite kaltinti dėl to, ką padarėte ar ko nepadarėte . Tai netikęs kelias, jis nepadės išsiaiškinti ir išspręsti problemų, nuvedusių į neištikimybę.

Nepriimkite skubotų sprendimų

Leiskite sukrėtimui praeiti. Tuomet galėsite pagrįstai ir logiškai įvertinti situaciją. Po kokios savaitės jau pasijusite ramesni ir galėsite priimti svarbius sprendimus dėl santykių ateities.

Išgyvenkite liūdesio laikotarpį

Ankstesni jūsų santykiai baigėsi ir niekada nebesugrįš. “Normalios” išraiškos kaukė visuomenėje dar nereiškia, kad patys save galite įtikinti, jog viskas ir toliau klosis kaip anksčiau.

Jei negalite to pasakyti, užrašykite

Pasirodo, kad toks būdas labai naudingas vyrams, kuriems sunku išsakyti jausmus ir baimes. Kalbėjimas nėra stipriausia vyrų pusė, taigi nesikapstykite be galo po romano “palaikus”. Nenukrypkite nuo esmės.

Sudarykite sąrašą

Kartu su partneriu sudarykite sąrašą dalykų, kuriuos reikėtų keisti ar į juos atkreipti dėmesį, kad santykiai pasitaisytų. Bėda ta, kad paprasti ir efektyvūs dalykai esantys sąraše būna giliai palaidoti po šeimos gyvenimo kasdienybe.

Būkite geri sau

Leiskite sau atsikvėpti nuo nebūtinų namų ruošos darbų, jeigu jie kėsinasi atimti iš jūsų buvimo kartu laiką ir neleidžia abiem gerai jaustis.

Kartu puoselėkite savigarbą

Po įvykusios neištikimybės išgelbėti galima tik tokią santuoką, kurioje abi puses sveikai graužia sąžinė, bet neleidžiama, kad toji graužatis viską užgožtų. Geriausias būdas atsikratyti kaltės jausmo - prisiimti sau dalį kaltės už sukeltus nemalonumus ir nuraminti sąžinę tinkamu elgesiu.

Šis tekstas yra paremtas Alano ir Barbaros Pyzų (Pease) parašyta knyga “Kodėl vyrams reikia sekso, o moterims meilės”, kurią visai neseniai išleido “Alma Littera” leidykla.

Vitalija Čižauskaitė

 
Komentarai (5)
parodykite bent viena istikima vyra ar moteri lietuvoje....nera tokiu tik patys sau bijo pripazinti.
nezinau ar geras sprendimas, prisipazinti, kad neistikimas buvai, man atrodo,kad tai nieko nekeicia vistiek visa gyvenima lieka skausmas.
bet jei susitaikai,kaip pamirsti neisdavyste? Automatiskai pradedi nebepasitiketi pratneriu
Aš už ištikimybę!!!
Aš prieš romanus!
Naujas komentaras