Santykiai, vedantys link santuokos

pora-71157460.jpg
 
7 komentarai
Svarbu žinoti, kad santykiai tarp vyro ir moters yra ilgalaikis procesas, kuris turi keletą etapų. Jei moteris to nesupranta, ji yra linkusi skubinti įvykius ir dažnai daro neteisingas išvadas apie vyrus. Dažniausiai ji nusprendžia, kad šis vyras jai nėra tinkamas, ir vardina visus jo trūkumus. Tad nenuostabu, kad tokiomis sąlygomis santykiai klostosi sunkiai.

Moteriai svarbu suvokti, kad geruose santykiuose jausmai yra abipusiai. Kitu atveju moteris dažnai nesugeba efektyviai ir realiai įvertinti esamų santykių su partneriu, arba guodžia save nereikalingomis iliuzijomis.

Abiems partneriams reiktų suvokti, kad santykių vystymui reikia laiko ir supratimo, o ne gauti viską iš karto. Juk meilė ir ištikimybė neateina iš karto, kaip kad dažnai piešiamos panašios iliuzijos filmuose. Jei taip neatsitinka, santykiai nutrūksta labai greitai. Kai meilė pradeda stiprėti, prie santykių tvirtinimo prisideda abu partneriai.

Pirmame etape, kai prasideda pasimatymai, partnerių gyvenimai tik labai nedaug susiliečia. Antrame etape partnerio gyvenime veiklos ima daugėti, o asmeninė erdvė mažėja. Tačiau antrame etape dar lieka asmeninio laiko. Trečioje stadijoje, kai vyras ir moteris prisiima atsakomybę, taip pat dar egzistuoja asmeninė erdvė. Labai didelė klaida, kai žmonės mano, kad geruose santykiuose žmonės visiškai susilieja. Geruose santykiuose visuomet yra laikas pabūti vienam. Griežtas normavimas, reikalavimai, nepriklausomybė ilgainiui tampa našta tokioje santuokoje. Kiekvienas partneris turi mokėti ir galėti atsipalaiduoti būdamas vienas. Svarbiausiai, kad toks noras – pabūti vienam – būtų suvokiamas kaip norma, o ne kaip santykių pažeidimu. Į vienatvę teisę gali turėti kiekvienas, jei tam yra poreikis.

1 etapas: trys pirmieji mėnesiai.

Geruose santykiuose dominuoja aistra ir susidomėjimas, kuris smilksta ilgai, ir netgi stiprėja noras būti kuo ilgiau su kitu žmogumi. Šiame etape jūs galite pereiti nuo vieno iki dviejų pasimatymų per savaitę. Tada vis dažniau praleidžiate savaitgalius kartu. Santykiai vystosi palaipsniui. Ir niekas neateina akimirksniu. Kai žmonės įsimyli po pirmųjų pasimatymų, greičiausiai jie reaguoja į savo susikurtą fantaziją, o ne į realią asmenybę. Moterys turi savybę matyti kiekviename vyre savo svajonių jaunikį. Tai yra užslėpta pasąmonėje – būti mylimai.

Tiesa, gali kilti ir „trečiojo pasimatymo panika“: kai vienas iš partnerių ima jausti paniką, kad jaučia prisirišimą. Dažniausiai moterys panikuoja vien nuo minties, kad jos jausmai neiššaukia vyrui atitinkamos reakcijos. Vyras šioje situacijoje arba užbaigia susitikinėjimus, arba laiko distanciją. Šiame etape vyras gali jus nuoširdžiai įsimylėti, tačiau jis dar nenori prisiimti atsakomybės. Reikalauti iš jo ištikimybės šiuo metu tikrai neverta. Tai laikas, kai reikia geriau pažinti vienas kitą.

2 etapas: nuo keturių iki šešių mėnesių.

Šiame etape jūs praleidžiate vis daugiau laiko: savaitgalius, dažniau susitikinėjate vidury savaitės. Kiekvieną dieną skambinatės telefonu. Tačiau ištikimybės klausimas svarstomas tik tuomet, jei jūs susitinkate reguliariai ir vis dažniau. Jei jūs susitikinėjate karts nuo karto, atsitiktinai – jūsų pasimatymai vis dar yra nepakitę arba jūsų santykiai atsidūrė aklavietėje. Tokiu atveju ir apie ištikimybę nėra reikalo kalbėti.

Jei santykiai vystosi palaipsniui, vertėtų išsiaiškinti, ar pasitiki jumis jūsų partneris ir koks jo požiūris į ištikimybę santykiuose su moterimi. Jei šio klausimo neišsprendėte, kvaila tikėtis, kad vyras liks ištikimas jums ir santuokoje. Jei po tokio pokalbio vyras dings iš jūsų gyvenimo, jūs padarėte sau neįkainojamą paslaugą: išsiaiškinote, kokie tikri jo jausmai.

Nereikėtų reikalauti ištikimybės iš labai jaunų vyrų, taip pat iš vyrų, užsiėmusių savo karjera arba neseniai išsiskyrusių.

Šie požymiai leis jums išsiaiškinti, ar jūsų partneris jums ištikimas:

1. Kai jūs skambinate jam vėlai vakare arba naktį, jo niekada nerandate.

2. Jis vengia pokalbių apie savo reikalus, kai jūsų nėra.

3. Jo pasakojimuose dažnai yra neatitikimų, kas ir įrodo jo melą.

Domėkitės jo praeitimi. Jei jis negalėdavo išlaikyti ilgų santykių bent su viena moterimi, tai kalba apie tai, kad nieko gero nelauks ir jūsų santykiai. Jei praeityje jo gyvenime buvo išdavystės, vargu, ar jis bus ištikimas ir jums.

3 etapas: nuo septynių iki devynių ir daugiau mėnesių.

Štai čia jūs jau galite priimti sprendimą apie bendro gyvenimo arba santuokos galimybę. Jei vis dar apie tai nesate svarstę, tokie santykiai gali ir žlugti. Bet netgi jei jūsų santykiai ir yra paruošti santuokai, čia taip pat egzistuoja pavojus, kad vyras pabėgs pas kitą moterį – „paskutinio gurkšnio sindromas“. Vyras kartais nori įsitikinti, ar jis iš tiesų nėra padaręs klaidos ir vis dar kontroliuoja savo gyvenimą. Stenkitės suprasti jį, o ne pulkite su įvairiais priekaištais. Įtikinkite vyrą, kad jūs visuomet norite matyti jį savarankišką ir nepriklausomą asmenybę, jei nenorite išardyti esamų santykių.

Norėdama rasti tinkamą gyvenimo palydovą, moteris, ypač pirmaisiais mėnesiais, privalo įjungti savo protą, bet ne emocijas. Nes būtent tuo metu reikia rinktis, o jausmai gali prikišti pagalių į ratus. Tokie nesėkmingi pasirinkimai matomi jau nuo pat pradžių: uždaras vyras, vedęs vyras arba neseniai išsiskyręs, probleminis ar silpnas vyras.

Moteris turi atskirti perspektyvius santykius nuo atsitiktinių susitikimų. Jokiais būdais nereikia skubėti planuoti ilgalaikius planus. Šiek tiek lengvabūdiškumo, mažiau atsakomybės – ir tokie pasimatymai tik įneš įvairumo į jūsų gyvenimą.

Nesėkminga santykių pradžia ir santykių nutraukimas pasikeitus gyvenimo sąlygoms – viena iš pagrindinių priežasčių dėl ko skiriasi žmonės, kurie, rodos, mylėjo vienas kitą. Tokie santykiai neatlaiko išorinių aplinkybių susiklostymo.

Be perspektyvos lieka ir tokie santykiai, kai nesutampa partnerių suvokimas ir lūkesčiai dėl esamų santykių. Vienam tai laikinas pasilinksminimas, kitam – svajojimas apie bendrą gyvenimą.

Moteriai, kuri ieško arba laukia savo gyvenimo palydovo, reikėtų atsiminti, kad sprendimą tuoktis reikia žiūrėti rimtai. Todėl neverta pulti ant kaklo pirmam sutiktajam, o dėmesingai rinktis ir jokiais būdais nebijoti likti vienai. Kai kuriais atvejais naudingiau nutraukti pasimatymus ir išbraukti vyrą iš savo gyvenimo.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (7)
Na aš irgi pritariu Tomui... Ir šiaip, kai perskaičiau tą nesąmonę, tai susidarė toks įspūdis, kad autorius tiesiog perša moteriai užsidėti kaukę kol vystosi santykiai iki vestuvių, o po to, moterėle, drėbk visą savo ale žavesį ir parodyk, kokia esi nenormali (Norėdama rasti tinkamą gyvenimo palydovą, moteris, ypač pirmaisiais mėnesiais, privalo įjungti savo protą, bet ne emocijas). O po vestuvių įjungus emocijas vyras pastebi,kad vedė ne tą, su kuria buvo... Nu absurdai kažkokie... Be to, nepamirškim, kad ir vyrai turi jausmus, ne tik mes moterys galime kentėti, bet ir jiems būna skaudu, kai mes išduodam ar šiaip žaidžiam su jų jausmais... Jei moterys laikosi šitų tipo taisyklių bendraudama su vyru, tai mano patarimas tiems vargšiukams - bėkit nuo tokių bobų ir kuo greičiau, tuo geriau...
priklausomai su kokiais vyrais bendrauji, o jei nematai iš savo antros pusės,kad jis įsižeidžia dėl vieno ar kitko ir jis su tavim nesikalba, bei nesprendžia problemos tai čia paprasta- ne tą pasirinkai ir betkokiu atveju santykiai žlugs,o normas priiminėja pačios moteris, jei atleido išdavystė tai pati kalta, visdėlto reiktu ir pamastyt kodėl išduoda.....? neverčiu visko ant moterų, bet dėlto neslėpkim dažna pačios būna kaltos taipogi, bet aišku nevykėlių tokiems kuriems gyvenimo akiratis apsiriboja ties b*b*o galvutę irgi yra nemažai, bet tokius lengva atskirt, o jei naivumas neleidžia to padaryt- Vėl pačios kaltos. taigi visame kame, kiekvieni santykiai skirtingi, svarbu norai/poreikiai sutaptu, bendrumas,atvirumas, supratimas,mhm meilė.... o tada nors ir tvanas,niekas be jūsų pačių santykių negalės sugadint. Peace.
Tomai, vyrai dažniausiai nepasisako, kas juos žeidžia, išoriškai visada šalti ir išdidūs santykių klausimu, todėl moterims ir atrodo, kad jų niekas nežeidžia. Vyrų neištikymybė dažnai laikoma norma, nes juk tai vyrai, jie tokie, jiems to reikia.. O kaip jie žeidžia moteris tai ir retai te pagalvoja. Kas toliau jų "vyriškumo" jiem nerūpi.
Man kažkaip keisti tie mėnesiai,kiekvienai porai gi skirtingai:) Ir tas ištikimybės klausymas visur svarstomas ;D absurda.. norit pasakyt,kad puse metu pradraugaujant, einat į pasimatymus ir svarstot.. Man atrodo,kad viskas apgalvojama per pirmus pora menesių.
Nu jau taip niekas nedaro, tysia tysia. "Daraugauja" 4 menesius ir vis dar vaiksto i pasimatymus?nebesvaikit.
Visiškai pritariu Tomui. Ir tas visas pilstymas iš tuščio į kiaurą tikrai nervina. Praktiškai straipsniu norėta pasakyt, kad moteriai užtenka tik būt, nieko nedaryt ir rast sau laiko, tai tokiu būdu santykiai bus super, nes vyras atliks viską kas reikia, o jaudintis belieka tik ar jis ištikimas ar ne. Mano manymu aprašinėt kažką tokio išvis yra Sizifo darbas, nes kiekvienų santykių dinamika skirtinga. Negaiškit savo brangaus laiko. Jei abu žmonės vienas kitą myli, jie randa, net jei per ilgesnį laiką, ko reikia jų antrąjai pusei ir kaip stegtis daryti juos laimingus, kad laimingi būtų ir patys.
aš nesuprantu tokių straipsnių rašytojų arba jie tokių santykių "tyrimus" atliko prieš 20 metų arba tai rašo nusivylusios namų šeimininkės arba tiesiog paisto nesamonęs....kodėl Tik moteris? visur objekte yra moteris???? apšvieskit prašau. Ką vyras nesijaudina? ka pana nepabėgs į kairę? kas dažnai tikėtina? ką vyras iškarto žino ar tikrai myli ją? tokie patys klausimai aplanko ir kiekvieną vyrą, o čia sukasi viskas tik apie moteris, dažna problema santykiuose turbūt ta ir yra kad panai nerūpi kas toliau jos nosies, svarbu jei nebūtų skaudų, o kas vyrą žeidžia jei neaktualu.
Naujas komentaras