Santykių gniaužtuose: ką daryti jei partneris nori daugiau laisvės?

pora-71779160.jpg
 
Tikriausiai nėra nieko skaudžiau negu iš mylimojo lūpų išgirsti žodžiai: "Man reikia daugiau laisvės." Nieko keisto, jei tą pačią akimirką širdį užplūsta prieštaringi jausmai ir pradedame galvoti, kad mylimasis ar mylimoji tiesiog nori nutraukti santykius. Tačiau ar iš tiesų taip ir yra, o gal galima suprasti tokį antrosios pusės pareiškimą?

Visų pirmiausia, užuot kėlus paniką, kur kas svarbiau yra išlaikyti  blaivų mąstymą ir nepulti galvoti apie blogiausią. Kuo skubiau išsiaiškinsite tikrąją situaciją, tuo greičiau išspręsite šią opią problemą. Siūlome pasinaudoti keliais vertingais patarimais, kurie padės išbristi iš šios keblios situacijos.


Išklausykite partnerį. Užuomina apie laisvės trūkumą – pirmoji raudona šviesa santykiuose.Tai reiškia, jog partneris nėra patenkintas esamais santykiais, todėl pirmiausia, ką turite padaryti – išklausyti mylimąjį, paklausti kaip ji/jis šiuo metu jaučiasi, ką išgyvena. Neskubėkite įsižeisti ar priimti to kaip kritikos, antroji pusė tiesiog nori išsakyti savo poreikius.


Atskleiskite savo jausmus. Kaip svarbu išsiaiškinti partnerio ketinimus, lygiai taip pat svarbu, kad jūs atvirai pasakytumėte, kaip šią akimirką jaučiatės. Jokio melo ar apgavysčių, pasakykite kaip įsivaizduojate jūsų santykius, kiek asmeninės erdvės jums reikia. Galbūt situacija nėra tokia bloga, kokią ją įsivaizduojate. Natūralu, jog mylimas žmogus nori laisvą laiką leisti ne tik su jumis, tačiau dėmesiu apdovanoti ir artimiausius draugus ar gimines.

 

Nusiraminkite. Be abejonės, kiekvienam yra labai sunku girdėti, kad mylimasis ar mylimoji norėtų turėti daugiau laisvės, ypač tuomet, jei jums jūsų santykiai iki tol atrodė puikūs. Tačiau visa kas svarbiausia – išlikti ramiam, nepasiduoti blogoms emocijoms, būtent neigiami išgyvenimai, apatija – didžiausias gerų santykių priešas. Jei esate iš tų žmonių, kurie be paliovos kontroliuoja partnerį, seka kiekvieną jo/jos veiksmą, anksčiau ar vėliau mylimojo kantrybė baigsis. Juk nė vienas iš mūsų nenorime jaustis įspraustas į kampą ir už kiekvieną atliktą veiksmą privalantis pateikti aiškiausią ataskaitą. Valdyti kito žmogaus gyvenimo niekas neturi teisės.


Gerbkite partnerio pasirinkimą. Pagarba – vienas svarbiausių aspektų santykiuose, todėl privalote gerbti bet kokį mylimo žmogaus pasirinkimą, bet jei jis šiuo atveju ne Jūsų naudai. Jei partneris nusprendė kuriam laikui apriboti jūsų santykius ir nesimatyti keletą savaičių, taip ir darykite. Neskambinkite, nerašykite graudžių elektroninių laiškų, laikas geriausias gydytojas, patikrinsiantis santykių tvirtumą.


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras