Savaitės tema: Kaip elgtis jeigu buvai apgautas?

 
Neištikimybė - klaida, kurią padaro vienas iš partnerių. Tačiau apie ją sužinojęs kitas partneris taip pat atsiduria ties klaidų virtinės slenksčiu. Ar peržengs jį? O gal, žinodamas apie povandeninius akmenis, laiku sustos? Šiaip ar taip, neištikimybė - šimtmečiais gyvuojanti problema. O čia - apgautojo sutuoktinio elgesys, kuris tikrai nepadės susigrąžinti ramybės.

1. Mano, kad tai - jau pabaiga. Kitaip tariant, apgautoji pusė tiki, kad partneriui pasakius "tarp manęs ir jo (jos) viskas baigta", iš tikrųjų romanas būna baigtas. Neįtikėtina, bet labai dažnai antroji pusė, per sudėtingiausias įžvalgas ir logines išvadas sugebėjusi išsiaiškinti neištikimybės faktą, būna tokia naivi, kad patiki neištikimo partnerio apsisprendimu viską baigti - esą pakanka vien jo. Būtų išties gerai, jei taip ir nutiktų, tačiau viltis - pernelyg nerealu. Tam, kad dviejų žmonių santykiai, jei tai nebuvo vienkartinis nuotykis, tikrai nutrūktų, reikia laiko. Neretai ir didelių pastangų.

2. Reikalauja besąlygiško atsidavimo. Antrosios pusės romanui išaiškėjus ir (galbūt) pasibaigus, atrodytų natūralu tikėtis, jog į šeimą grįžęs neištikimasis šimtu procentų atsiduos tik šeimos santykiams. Net jei jis ar ji ir norėtų tai padaryti, įgyvendinti tokį tikslą neįtikėtinai sunku. Gali būti, kad atsiprašinėjant ir išsprūsta pažadas "daugiau - niekada", tą akimirką jis netgi atrodo pakankamai tikras. Tačiau neištikimybė - tai viena iš priklausomybės rūšių. Jei pikantiškus santykius siejo ir emocinis ryšys, jį nutraukti ne taip paprasta.

3. Amžini kaltinimai. Neištikimasis - kaltas, todėl dabar turi ilgai tą kaltę išpirkinėti. Suvokite: jau prieš nuklysdamas į šalį jūsų partneris puikiai žinojo, kad elgiasi negerai. Ir dabar jaučiasi kaltas. Bet to ir užtenka. Jei tą kaltę priminsite jam kaskart kilus konfliktui, emocinis atstumas tarp jūsų tik didės.

4. Šnipinėjimas - ne išeitis. Įtartini skambučiai ir žinutės liovėsi, elektroninis paštas - "švarus", vadinasi, viskas gerai. Nors kartkartėmis patikrinus, su kuo kalbasi ir susirašinėja ištikimybę sulaužęs partneris ir apima saugumo jausmas, to nepakanka. Juk įsigyti naują telefoną ar išankstinio mokėjimo kortelę, kaip ir atsidaryti naują elektroninį paštą - taip paprasta.

5. Trumpas pavadėlis. Būti visada kartu - vadinasi apsaugoti nuo pagundų. Iš tiesų realybėje sunkiai įsivaizduojama, kaip du suaugę žmonės galėtų visą laiką būti kartu. Net jei jie kartu dirbtų - ir tai kartkartėmis pasitaikytų galimybių pabūti atskirai. Todėl neverta stengtis nepaleisti partnerio iš akiračio: jei norės, progų paragauti uždrausto vaisiaus vis tiek atras.

6. Dar daugiau sekso. Nors dažnai teigiama, esą romanas šone kompensuoja tai, ko trūksta šeimoje, tik labai retais atvejais pagrindinė priežastis - nepakankamai sekso. Todėl jei dabar kompensuosite atsivėrusią spragą daug dažnesniais meilės žaidimais, tai neapsaugos nuo neištikimybės ateityje.

7. Panieka partneriui. Panieka, nusivylimas, atstūmimas - natūrali ir savaime suprantama reakcija į neištikimybę. Tačiau jei iš tikrųjų norite partnerį susigrąžinti, o ne pastūmėti į meilužio ar meilužės glėbį, turėtumėte vengti niekinimo be paliovos: išliejote emocijas kartą-kitą - ir užteks, ateina metas susitvardyti.

8. Bandymas įtikinti, kad jūsų meilė - stipriausia. Jūs, be abejo, galite tikėti, kad mylite savo žmogų stipriausiai. Tačiau nemėginkite jam (jai) įrodinėti, jog jo naujoji aistra - ne tokia stipri. Jis pats geriau žino, jaučia, kaip yra iš tikrųjų. Maža to. Jei labai stengsitės įrodyti, kad stipriausia meilė - jūsų, ir niekas kitas jos neatstos, veikiausiai tik provokuosite antrąją pusę šį teiginį patikrinti.

9. Tikėjimas universalia išeitimi. Būtų išties gerai, jei egzistuotų universali formulė, kaip lengviausiai išgyventi neištikimybę. Tačiau tokios formulės nėra, kiekvienas atvejis - vis kitoks, ir su neištikimybe susidūrusiai porai neišvengiamai teks rasti savo sprendimus. Nebūtinai tokius, kurie bus geriausia ir teisingiausi.

10. Akis už akį. Patyrus emocinį sukrėtimą nesunku prieiti logiškos išvados: jei su manimi taip pasielgė - kodėl gi aš negaliu? Tegul pamato, kaip tai skauda. Ir vis dėlto toks elgesys nepadės susigrąžinti santykių harmonijos, nors, vertinant paviršutiniškai, būsite "atsiteisę". Praktika rodo, kad toks kerštas tik įneša daugiau sumaišties į tarpusavio santykius, bet nė vienam iš partnerių neatneša laimės.

Suaugusiems.lt

Kaip elgtis jeigu buvai apgautas?
 
Komentarai
Naujas komentaras