Savaitės tema: kodėl moterys būna neištikimos?

 
Moterys meluoja geriau. Jau senokai šis teiginys įgavęs ir seksualinę prasmę: pasak statistikos, neištikimų savo teisėtiems sutuoktiniams ar ilgalaikiams partneriams moterų skaičius pastaruoju metu keliais procentais lenkia neištikimų vyrų skaičių. Kas tai – kerštas už ilgai kęstą patriarchalinės civilizacijos priespaudą, kai moters elgesys buvo gerokai labiau spraudžiamas į dorovės rėmus nei vyrų? Ar tiesiog būdas patenkinti savo poreikius, kurių kažkodėl nepatenkina šalia esantis gyvenimo vyras? Štai 10 priežasčių, kurios turėtų priversti vyrus nerimauti!

Jos keršija. Vyrai iš prigimties nėra melagiai ar patologiniai svetimoteriautajai. Ir vis dėlto mūsų visuomenėje vis dar gaji nuostata: vyro neištikimybė – menkesnė bėda nei moters, nes turėti kuo daugiau seksualinių partnerių – užkoduota vyro prigimtyje. Tad kas belieka moteriai, kurios partneris kartkartėmis pasuka į kairę ir nesijaučia dėl to labai kaltas? Atkeršyti jam tuo pačiu! Taigi jei jis neištikimas – ji taip pat gali būti neištikima, net jei sąmoningai ir nesijaus tiesiog keršijanti. Kad ir kaip moteris stengtųsi vyrui paaiškinti, kaip ją skaudina jo elgesys, vyrai yra mažiau jautrūs emociškai, todėl daugeliu atvejų jos jausmų nesupras, arba supras per silpnai. O štai proga pačiam pasijusti apgautu dažnai būna pats veiksmingiausias metodas moteriai prisibelsti iki jo sąmonės. Toks kerštas retai kada padeda išsaugoti santykius. Tačiau leidžia akivaizdžiai parodyti: šiame žaidime nė vienas nebus nugalėtojas!

Jos ieško nuotykių. Slaptas romanas  neišvengiamai siejamas su stresu, adrenalinu ir nuotykiais. Daugybei moterų pats paslaptingumas, slapstymasis ir melavimas kelia pasitenkinimą – netgi didesnį, nei seksas su meilužiu. Kita vertus, paslapčia turėdama atsarginį variantą ji jaučiasi savotiškai saugesnė – tarsi banke būtų slapta sukaupusi solidžią sumą pinigų. Tiesa, prieš leisdamasi į tokius nuotykius ji neretai pirmiausia bando pranešti savo vyrui, kad jų santykiuose atsirado bėdų: skundžiasi nuoboduliu, aistros stygiumi, primena, kad jaučiasi emociškai apleista, nesaugi.

Jos kelia savo ego. Ką moteris visų pirma gauna iš meilužio? Tikrai ne seksą! Pirmiausia būna ilgesnis ar trumpesnis viliojimo periodas: flirtas, komplimentai. Taigi dar prieš sutikdama tapti meiluže ji pasijunta seksualesnė, gražesnė, labiau įvertinta. Dažniausiai kaip tik šių dalykų jai nebe suteikia ilgalaikis partneris. Taigi vyrai, kuriems šalia jų esanti moteris tampa savaime suprantamu dalyku, kurio nebereikia užkariauti, reikšti susižavėjimo ir sakyti komplimentų, patenka į didžiausią rizikos grupę užsiauginti ragus. Ir kuo jautresnė, emocingesnė moteris – tuo labiau pažeidžiama ji tampa. Dažnai tokio tipo moterys pačios neieško nuotykių, netgi reiškia griežtą nusistatymą prieš neištikimybę. Tačiau vos tokios moters akiratyje atsiras vyras, kuris vertins jos nuomonę, domėsis ja kaip asmenybe, sakys komplimentus ir subtiliai sieks fizinio artumo – veikiausiai ji pasiduos.

Jos ieško meilės. Koks žodis apibūdinant dabartinius jūsų santykius tinkamesnis – meilužiai ar kambariokai? Bėgant metams apsispręsti tampa išties sunku. Ir neišvengiamai abu ilgitės pirmųjų jūsų drauge praleistų metų, kai negalėdavote vienas be kito. Deja, ilgalaikiai santykiai ir įsimylėjimo stadija – labai skirtingi dalykai. Chemikalai, kurie siautėjo jūsų smegenyse pažinties pradžioje, išgaravo. Tai – savotiška išvirkščioji santykių pusė, kai „gerai“ savaime nebūna – tam reikia stengtis ir dirbti. Taigi kad ir kaip gerai besutartumėte, jūs turite sąmoningai stengtis gaivinti savo santykius, neleisti užgesti aistros kibirkštėlei. Ilgas bučinys, į glamones pereinantis apsikabinimas – tai bene paprasčiausi dalykai, kurie leidžia šoktelėti aukštyn laimės hormonų endorfinų koncentracijai. Neretai kaip tik to drugelių plazdėjimo pilve, o ne paties lytinio akto ir ieško moterys, užmezgančios romaną šalia šeimos.

Jos nori būti... pagautos. Tai – neryžtingų, nenorinčių priimti nemalonius sprendimus moterų kategorija. Ypač dažnai į tokią patenka moterys, turinčios mažamečių vaikų. Santykiams su vyru prigesus arba patekus į akligatvį meilužis tampa sprendimo skirtis priėmimo katalizatoriumi. Pačiai moteriai ištarti lemiamą „noriu skirtis“ – sunku: ji gali jausti kaltę prieš vaikus, artimuosius, netgi visuomenę. Taigi nenorėdama tapti ta ragana, kuri išardė šeimą, ji pasirenka kitą kelią: susiranda meilužį ir sąmoningai ar nesąmoningai viliasi, jog vyras anksčiau ar vėliau apie jį sužinos. O kadangi vyrai retai kada atleidžia neištikimybę, skyrybos – beveik garantuotos. Ir tarsi ne jos iniciatyva.

Jai nepatinka seksas su vyru. Seksas su nuosavu vyru? O toks dalykas apskritai dar būna?! Daugybė porų, kurių santykiai grįsti ilgamečiu artumu, pasigenda seksualiniame gyvenime įvairovės, naujų, jaudinančių elementų. Ką ten elementų – daugybė porų apskritai pasigenda paties sekso. Jei toks ir yra, jis tampa nuspėjamas ir nuobodus. Ir tai – savaime suprantama, puiki paskata ieškoti nuotykių už savo miegamojo ribų, su nauju partneriu. Seksualinis nuobodulys patenka į pagrindinių neištikimybę lemiančių faktorių sąrašą. Moterys, kaip ir vyrai, šeimoje dažnai pasigenda daugiau sekso, kitokio sekso, naujų potyrių. O fantazijos, kaip viskas vyktų su kitu partneriu – tarsi artėjančios audros pranašai.

Ji jaučiasi vieniša. Jei moteris jaučia, kad be sekso ir bendros buities jos su partneriu daugiau niekas nesieja, mintys apie neištikimybę – tik laiko klausimas. Nes moterys labiau nei vyrai trokšta turėti žmogų, su kuriuo galėtų pasidalinti savo mintimis, svajonėmis, kuris suprastų jų pomėgius ir būtų bent šiek tiek artimas savo pomėgiais, hobiu. Jei tokio šalia nebus – ji jausis vieniša ir ieškos, kuo spragą užpildyti. Be abejo, tai gali būti ir draugė, kuriai juntamas tik dvasinis artumas ir jokio seksualinio potraukio. Tačiau jei atsiras vyras, kuris nuoširdžiai domėsis jos gyvenimu ir jos veikla bei puoselės panašius interesus, jie beveik neišvengiamai atsidurs ties draugystės ir intymumo riba.

Ji nejaučia palaikymo. Moteriai, kurią ištiko krizė – tai gali būti ir finansinės, ir sveikatos, ir psichologinės problemos, - labai svarbu palaikančio žmogaus supratingumas ir buvimas šalia. Nenuostabu, kad pirmiausia tokios paramos tikimasi iš šalia esančio žmogaus – sutuoktinio ar partnerio. Tačiau tokios paramos nesulaukus ar, dar blogiau, partneriui pademonstravus šaltumą, atsiribojimą, moteriai tikrai anksčiau ar vėliau kils klausimas: ir ką aš su tuo žmogumi veikiu? Vienu atveju gali būti priimtas sprendimas skirtis (kai padėtis stabilizuosis), kitu atveju pasirinktas slapstymosi ir melo kelias, išoriškai nekeičiant padėties, tačiau viduje nutraukus paskutinius likusius emocinius saitus su kadaise mylėtu vyru.

Ji bėga nuo rutinos. Moteriai paversti savo gyvenimą rutina, kur kas lengviau nei vyrui. Darbas, buitis, vaikų auklėjimas ir dėmesys vyrui gali tapti visai nemieli jei moteris pajus, kad ji visą dieną rūpinasi kitais, tačiau pati dėmesio nesulaukia: nei darbe, nei namuose niekas nepagalvoja apie jos pačios poreikius. Įpratusiai rūpintis kitais moteriai pernelyg mažai laiko sau gali tapti pretekstu „pavogti“ malonumo akimirkų tenkinant kito žmogaus aistras. Taip ji papildo savo rutiną maloniu nuotykiu, bet kartu ir jaučia mažiau sąžinės graužaties nei skirdama laiko tik sau pačiai. Paradoksalu, bet tai tiesa: moterims, kurioms nuo vaikystės diegtas stiprus pareigos rūpintis kitais jausmas, lengviau pasiryžti neištikimybei ir džiaugtis, kad suteikia laimės dar vienam žmogui, nei pareikalauti dėmesio ir pramogų sau.

Pasak šeimos santykių specialistų, dažniausiai neištikimybė siejama ne su kuria nors viena, o su keliomis priežastimis iš karto. Tačiau akivaizdu viena: moteris, kuri jaučiasi mylima, laiminga ir patenkinta namuose, į kaimyno pusę nesidairys!

Suaugusiems.lt

Koks tavo požiūris į neištikimą moterį?
 
Komentarai
Naujas komentaras