Seksas ofise: nuo svajonių iki košmaro

shutterstock_1279132822-2.jpg
 
4 komentarai
„Kanceliarinis seksas“ („sexual harassment“) arba paprastais žodžiais tariant seksualinis priekabiavimas biure – tai privertimas atlikti lytinį aktą. Kadangi mes daugiausiai laiko praleidžiame darbuose, todėl nenuostabu, kad prievarta dažniausiai vyksta biuruose. Žinoma, galimi ir kiti variantai. Tiesa, šiuo metu plinta (netgi populiarėja) ne tik moterų, bet ir vyrų seksualinis išnaudojimas.

Seksualinio priekabiavimo geografija

JAV. Tik nemanykite, kad amerikiečiai yra tiek išgąsdinti sekso skandalų, jog visuomet palieka atviras kabineto duris, ant darbo stalo laiko šeimos nuotrauką, o po ranka – čekių knygelę, kad nereikėtų reikalus tvarkyti per advokatą. Iš tikrųjų viskas atrodo šiek tiek kitaip.

Kiekviena mergina mėto viliojančius žvilgsnius ir yra pasirengusios seksui bet kurioje biuro vietoje. O jei vyras ketina priešintis, ji tai vadina grubiu įžeidimu ir... paduoda jį į teismą! Tačiau vyrai taip pat ima lįsti iš šio gėdingo šešėlio ir nelieka skolingi: kiekvienais metais daugėja pareiškimų teismuose apie moterų seksualinius priekabiavimus.

Italija. Tradicinis vaizdelis: italų žvejys prie jūros kranto švilpteli nueinančiai gražuolei ir nesustodamas beria jai pavymui komplimentus. Tačiau net ir šis žvejys mėgaujasi tradiciniu seksu su žmona ar meiluže. Vis dėl to, italai tikrai neleis praeiti tokiai moteriai, kuri leisis su juo į kalbas.

Tačiau tai tik susiformavęs įvaizdis. Iš tikrųjų italas nespėja net išsirinkti savo simpatijos objekto, kai jį patį „suvysto“ ir įvilioja į lovą, kol jis dar to nesuvokia. Pagal italų statistiką, kas trečias seksualinis priekabiavimas vyksta, kai moterys-vadovės priverčia užsiimti seksu savo pavaldinius. Taigi, vyras gali pakliūti į aršios moters „nąsrus“ priklausomai nuo profesijos. Kalbama, kad daugiausiai kenčia žurnalistai – apie 27 proc.

Vokietija. Jei manote, kad vokiečių biurgeris visą save atiduoda tik darbui, o vienintelės atostogos yra „Oktoberfestas“, jūs klystate.

Iš tikrųjų vokiečiai vyrai liūdnai dūsauja. Kas ketvirtas vyras kenčia nuo moteriškos seksualinės prievartos. Apklausti 22-25 metų Vokietijos jaunuoliai masiškai skundėsi dėl seksualinio išnaudojimo, pradedant nuo išreikalautų bučinių ir prisilietimų gatvėje, baigiant grasinimu sugadinti esamus santykius su dabartine drauge.

Kinija. Kinai reguliariai naudoja įvairias egzotines ir tikrai efektyvias priemones bei metodus vyriškai jėgai palaikyti. O kaip kitaip tuomet jų visuomenė tokia didelė?

Iš tikrųjų, kai 2005 metais buvo priimtas įstatymas, draudžiantis vyrams reikalauti sekso paslaugų iš moterų, paaiškėjo, jog tokio pačio įstatymo reikia ir vyrams – kuris draustų moterų seksualinę agresiją prieš vyrus. Labai daug kinų vyrų verčiami užsiimti seksu darbe, diskotekose ir viešbučiuose, o daugiausiai kenčia vyrai biuruose, jei viršininkė – moteris.

Kai kurie skaičiai

Mokslininkai išaiškino  pagrindines priežastis, kodėl moterys taip grubiai siekia labai agresyviomis priemonėmis:

> Ramios šeimyninės atmosferos trūkumas – 19 proc.
> Noras vadovauti ir jaustis viršesniems už kitus – 18 proc.
> Seksualinis nepasitenkinimas – 12 proc.
> Stresas – 10 proc.
> Perdėtas vyrų lyderiavimas – 7 proc.

Aukos portretas

Daugelis psichologų bandė išaiškinti moterų priekabiavimo problemą. Kai nukentėję išsigydydavo ir galėjo lengvai kalbėti apie esamą problemą, pasirodė štai tokie faktai. Pasirodo, kad auka gali būti ne tik vyras - pavaldinys, bet ir vyras - vadovas, o jo prievartautoja gali būti netgi sekretorė.

Pirmuoju atveju prabunda moteriškas instinktas – moteris nori globoti, pastūmėti savo globotinį, o antruoju atveju, atvirkščiai, mergina ieško protekcijos ir tėviško rūpesčio – savo boso glėbio. Manoma, kad priekabiavimas prie vyrų retai baigiasi atleidimu iš darbo ir rimtais emociniais sutrikimais. Tačiau tai tik iliuzija. Paprasčiausiai vyrai savo intymias problemas sprendžia be aplinkinio įsikišimo. O juk ir mūsų visuomenė nepateisins tokio vyriško „išskydimo“. Vis dėl to, yra žinoma atvejų, kai sulaukusi kategoriško „ne“, dama sukelia savo išrinktajam labai daug problemų ir šeimyniniame gyvenime, ir profesinėje veikloje.

Atsakomasis smūgis

Jei jūs vis dėl to nusprendėte kovoti su seksualine prievarta, negailėdami banko sąskaitos ir jėgų, pradžiai įsitikinkite, kas yra  seksualinis priekabiavimas. Šis sąrašas yra skirtas moterims, tačiau juo pilnai gali pasinaudoti ir vyrai.

Kas yra priekabiavimas:

> Įžeidžiantys užrašai ant sienų;
> Nepadorūs juokai, išsireiškimai ar kitas humoras sekso arba seksualinių santykių tema, esant bet kokios lyties atstovams ir jų nesutikimui;
> Telefoniniai skambučiai, laiškai ir kiti kvietimai, tiesiogiai nesusiję su darbu;
> Kvietimas prisijungti prie seksualinės veiklos ar kitų veiksmų, susijusių su seksu, jei yra žadamas apdovanojimas ar kitas atsiskaitymas;
> Bet kokie prisilietimai, jei jie atliekami be kito žmogaus sutikimo, taip pat prispaudimai lifte ar transporte;
> Glostymai, taip pat ir savęs, esant šalia kitam asmeniui;
> Bet kokie, netgi atsitiktiniai, apkabinimai;
> Įvairios užuominos apie lytinius santykius;
> Ilgas pastovus nužiūrinėjimas;
> Drabužių apkalbinėjimas;
> Erotinių istorijų pasakojimas, esant kitam žmogui;
> Kūno rodymas, drabužių nusimetimas esant kitam žmogui, be jo ar jos sutikimo;
> Pakšėjimas lūpomis;
> Nepadorių gestų pirštais ar rankomis rodymas;
> Apnuoginto ar nuogo kūno atvaizdų buvimas darbinėse patalpose.

Aukai būdingi simptomai:

> Depresija, šokas, nepasitikėjimas savimi;
> Pyktis, baimė, irzlumas;
> Nesaugumo jausmas.
> Liūdesys ir bejėgiškumas.
> Gėda, savivertės sumažėjimas.
> Kaltės jausmas, savęs kaltinimas, vienatvės poreikis.
> Galvos skausmai.
> Padidėjęs mieguistumas.
> Miego sutrikimai ir nemiga.
> Virškinimo sutrikimai.
> Dermatologinės reakcijos.
> Svorio pokyčiai.
> Fobijos ir paniškos reakcijos.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (4)
dievaite .lt - dieviskos merginu foto
Baisu visi tie priekabiavimai ir kažkas panašaus.
"Mokslininkai išaiškino pagrindines priežastis, kodėl moterys taip grubiai siekia labai agresyviomis priemonėmis:" - įdomi sakinio struktūra.
hmmm...
Naujas komentaras