Seksualinės praeities aptarimas poroje

 
1 komentaras
Seksas – be galo svarbi sveikos, džiuginančios draugystės dalis. Jeigu poros santykiai – rimti, labai svarbu nuoširdžiai aptarti jūsų abiejų seksualinę praeitį. Nesijaudinkite – drovios šypsenos ar nejaukūs žvilgsniai nepadės atvirai pasikalbėti. Reikia tiesiog sukaupti drąsą, pasiryžti ir nepamiršti būti taktiškais. Juk labai svarbu įsitikinti, jog jūsų santykiai iš tiesų saugūs?

Tinkamas laikas, tinkama vieta

Visų pirma, žinoma, su partneriu turite būti pakankamai artimi, vienas kitą neblogai pažinoti. Nors nereikėtų uždelsti per ilgai, pokalbis apie seksualinę praeitį vos užsimezgus draugystei – taip pat ne pati geriausia mintis.

Pasiryžus apie tai pasikalbėti labai svarbu išsirinkti tinkamą vietą, leidžiančią pasimėgauti privatumu ir netrukdomai bendrauti. Beje, lova – tikrai ne koks pasirinkimas. Juk negalite tikėtis atvirų partnerio prisipažinimų tada, kai jį valdo aistra?

Būkite atviri, bet taktiški

Kaip jau minėjome, svarbiausia -  atvirumas. Jeigu jaučiatės nejaukiai, pagalvokite: rimtai draugaujant jums dar ne kartą reikės kalbėtis apie seksą ar kitus intymius dalykus, ar gi verta drovėtis?

Apsvarstykite, kiek intymių detalių galite papasakoti nesijausdami suvaržyti. Pavyzdžiui, lėtai lemenamas pasakojimas apie aistringą vienos nakties nuotykį prieš metus tikrai nepamalonins ausies. Iš anksto apsvarstykite viską ir nusibrėžkite liniją, kiek kiekvienas galite drąsiai pasipasakoti.

Nepabrėžkite, koks nepakartojamas meilužis buvo jūsų ankstesnis partneris, taip pat nederėtų jo išpeikti ar daug kalbėti apie savo klaidas. Neminėkite, jei su ankstesniu partneriu santykiai nutrūko dėl to, jog permiegojote su jo geriausiu draugu... Nemeluokite, tačiau būkite diplomatiški.

Neskubinkite išvadų

Skaičius, su kiek žmonių praeityje mylėjosi jūsų partneris, dar nieko nesako apie jo ištikimybę ar atsidavimą jums. Nepulkite teisti ir gerbkite, įvertinkite faktą, kad mylimas žmogus yra toks atviras.

Aptarkite lytiškai plintančias ligas

Šiandien, kai žaibiškai siaučia tokios ligos kaip ŽIV ar AIDS, svarbu nuoširdžiai pasikalbėti, ar nei vienas jūsų niekada neturėjote galimybės užsikrėsti. Deja, pavojingos ligos dažnai kurį laiką nesukelia jokių simptomų, o laikas bandant pasveikti labai svarbus. Jeigu kažkuriam jūsų kyla įtarimų, jokiu būdu nieko nekaltinkite, nesmerkite – verčiau pasiūlykite drauge nueiti ir abiems pasidaryti ŽIV testą. Nebūkite susirūpinę, tarsi nelaimė būtų jau čia.

Nepamirškite, jog daugybė lytiniu keliu plintančių ligų – išgydomos, tad jei partneris prisipažintų sirgęs, stenkitės jį palaikyti, nerodykite liūdesio, pasišlykštėjimo ir pan.

Beje, pokalbis ar klausimai apie šias ligas tikrai nereiškia, jog nepasitikite vienas kitu, įtariai žiūrite. Priešingai – tai parodys, jog esate atsakingi, suaugę, savimi ir vienas kitu besirūpinantys asmenys.

Stenkitės dėl sveikos ir saugios ateities

Iš tiesų daugybė suaugusių žmonių drovisi atvirai kalbėtis apie seksą. Jeigu jums vis dar nejauku kalbėtis apie intymius dalykus, patariame drauge paskaityti knygų ar straipsnių apie seksualinę sveikatą, saugumą, sekso patarimus ir pan. Aptarkite įdomius sužinotus dalykus, įsiklausykite vienas į kito nuomonę, troškimus...  Jokiu būdu nemeluokite ir supraskite: kuo atviresni ir drąsesni būsite, tuo kokybiškesnis taps jūsų seksualinis gyvenimas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
O jei tu su didele seksualine praeitimi, o jai tu pirmas? :D vistiek reiktu papasakoti savo praeitį? :D
Naujas komentaras