Seksualinis atgimimas: penkių moterų patirtis

Super(1).JPG
 
Tik susipažinusios poros seksu užsiima labai dažnai, tačiau po kelerių vedybinio gyvenimo metų seksualinis gyvenimas ima blėsti. Pagal statistiką, 29% susituokusių amerikiečių pasimyli tik kartą per mėnesį ar net rečiau. "Viena iš priežasčių, kodėl poros pradeda vengti lytinių santykių ta, kad jie negauna to, ko tikrai nori.”, - sako seksologas, filosofijos mokslų daktaras ir profesorius Neilas iš Mičigano universiteto (JAV). Pasak jo, ištaisyti padėtį nėra taip sunku – tereikia atvirai pasidalinti seksualinėmis fantazijomis su partneriu. Tokie pokalbiai gali pakelti poros azartą seksui ir turi teigiamą poveikį seksualiniam gyvenimui ateityje.

Tačiau nepaisant seksologų rekomendacijų, nemažai daliai porų yra gana sunku peržengti seksualinį barjerą siekiant kokybiškesnio intymaus gyvenimo. Todėl remiantis  "Cosmopolitan" surinktomis tikromis skaitytojų istorijomis, portalas bigmir.net paprašė geriausių pasaulio specialistų pakomentuoti šią patirtį. 

Tikimės, kad mūsų skaitytojai taip pat ras atsakymą, kuris padės mėgautis kokybišku seksu kuo dažniau!


1. Andželikos patirtis

"Kai tik susipažinome, mano pilve skraidė drugeliai“, - sako Andželika, 29 metai. “Mes gyvenome penkis metus ir turėjome reguliarius lytinius santykius, tačiau intymaus gyvenimo kokybė staiga pasikeitė į gerąją pusę po to, kai mano vyras pasiūlė pasimylėti kažkur kitur. Mes turėjome lytinių santykių koridoriuje, vonioje , virtuvėje ir net svečiuose. Iki tol mūsų seksualinis  priminė robotų seksą. Pagaliau grįžau į skrajojančių drugelių ir atgimusios meilės laikus”, - sakė Andželika.
 

Kodėl taip yra? Tai chemija, kurią sukelia smegenys. Medicinos mokslų daktaras Grantas Breneris šį teiginį aiškina tuo, kad santykiai persikėlė į naują santykių etapą, kuris padidino oksitosino (“meilės hormono” ) ir dopamino (“malonumo hormono”) lygį abiejų partnerių kraujyje. Kad tai veiktų kasdieniniame gyvenime, svarbu padaryti kažką gražaus ir yra tiesiog  būtina stiprinti ryšį: gėlės, komplimentai, kvietimas į romantišką pasimatymą būtini net ir praėjus 10 santuokos metų .

 


2. Jess patirtis

”Mano seksualinio gyvenimo kokybė pagerėjo po to, kai pati sau tapau bosu” – sako Jess, 33 metai. Ji metė savo darbą ir pradėjo individualų banglenčių įrangos pardavimų verslą. Po trejų metų moters verslas pradėjo klestėti, ji įgavo daugiau pasitikėjimo savimi bei tapo tikra profesionale ne tik darbe, bet ir lovoje. 
 

Kodėl taip yra? Kai žmogus įgyvendina savo siekius, jis pagerina ir savo libido. Taip yra  ir su depresija bei nepasitikėjimu savimi, kai žmogus nepakankamai tiki savo jėgomis kenčia ir seksualinio gyvenimo kokybė.  

3.  Caroll patirtis

"Seksas tapo ryškesnis po išsiskyrimo”, - sako 30-metų  Caroll. Jos vyras turėjo išvykti į privalomąją JAV armijos tarnybą, o po pirmojo išsiskyrimo, seksas tapo laukinis ir daug labiau jaudinantis. Caroll teigia, kad tada, kada tenka grįžti atostogų į namus, jiedu su žmona nesiskiria nė minutes, įskaitant ir akimirkas praleistas duše. 
 

Kodėl taip yra?

Besimėtančios kojinės , neplautų indų krūva ir rūpestis nuosavu vyru neretai nepalieka laiko romantiškiems jausmams. Tad patys seksologai rekomenduoja poroms kartkartėmis paeksperimentuoti su atstumu. Paatostogaukite atskirai ar kelioms dienoms išvykite pabūti pas tėvus, giminaičius ar draugus. 


 

4.  Karmell patirtis

"Vaiko gimimas padėjo pagerinti intymių santykių kokybę. Aš dažnai girdžiu, kad kūdikis sutrukdo poroms mėgautis intymumu, bet tik ne mano atveju. “, - sako 33 metų Karmel. Moteris pasakoja, kad  skuba pasimėgauti seksu kada kūdikis miega. Jaunąją namų šeimininkę labiausiai žavi ribota akto trukmė ir gebėjimas viską daryti ekspromtu, bet kur, bet kaip ir greitai, kol nepabudo mažylis. 
 

Kodėl taip gali nutikti? Vaiko gimimas arba buto remontas, gali atnešti didesnį emocinį ir seksualinį susijaudinimą.  Bendri džiaugsmai ir bendro gyvenimo kūrimas vienija partnerius ir tai atsispindi poros intymiame gyvenime. 
 


 

5.  Kyle patirtis

"Kūnas man padėjo atrasti seksualumą” – Kyle, 29 metai. Moteris 10 metų kentėjo nuo anoreksijos ir tai stipriai paveikė jos ir jos vyro lytinį gyvenimą. Kada Kyle sirgo anoreksija, ji visada jautėsi stora ir nepatraukli, tačiau pavykus priaugti svorio ir atgavus psichologinę pusiausvyrą, moteris pradėjo mėgautis seksu: „Dabar aš neturiu problemų ir galiu gauti malonumą iš sekso, nes man nerūpi kaip aš atrodau lovoje.“
 

Kodėl taip yra? Seksologai teigia, kad  žmonėms, kurie pernelyg rūpinasi savo išvaizda (nebūtina nė sirgti kokia nors rimta liga) gali būti sunkiau sudėtingiau seksualinį susijaudinimą ir malonumą . Jiems yra sunkiau išlaisvinti mintis akto metu. Užuot mėgavęsi lytinių santykių teikiamais malonumais, jie galvoja apie savo išvaizdą. 
 Šių moterų pasakojimai rodo, kad lytinis gyvenimas gali būti geresnis, o kad taip ir būtų, seksologai pataria periodiškai pakeisti sekso vietą ar techniką bei  rekomenduoja dažniau keliauti, sakyti komplimentus ir dovanoti dovanas savo antrajai pusei. Aistrą taip pat padės įžiebti prancūziškas bučinys draugų vakarėlyje ar poros apsilankymas erotinių prekių parduotuvėje.  Svarbiausia, kad nepritrūktų NORO šį tą pakeisti, o tai  padaryti ne taip jau ir sudėtinga!www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras