Skyrybos, jei kartu buvote daugiau kaip 10 metų paveikia kitaip

ziedas-ranka-suzadetuves-skyrybos-84212911.jpg
 
Skyrybos bet kuriame santykių etape būna skaudžios ir sunkios, net ir anksti. Tačiau, jei nusprendžiate skirtis po 10 – ties metų buvimo drauge, iškyla dar rimtesnių sunkumų. Visų pirma, skyrybos po buvimo su partneriu daugiau kaip 10 metų yra esminis gyvenimo pokytis. Jūs ne tik prarandate romantinius santykius, bet ir draugystę, partnerystę ir bendrą komfortą. Kas nutinka, jei skiriasi ilgalaikiai partneriai?

Po dešimties kartu praleistų metų, baigiasi ir medaus mėnesio stadija, kuri gali tęstis iki dviejų metų. Tada pasineriate į įpareigojančią kompanijonų stadiją. Jūs nebesusitikinėjate, tačiau tampate vienas kito gyvenimo dalimi, dalijatės rutina ir ateities planais, o dėl to tampa tik sunkiau prisitaikyti prie naujo gyvenimo po skyrybų

Ir dar – kuo ilgiau esate santykiuose, tuo artimesni partneriai tampate. Emociniame lygmenyje svarbiausias yra vienas faktorius – poros, kurios kartu yra ilgiau dažniau išgyvena svarbius gyvenimo pokyčius kartu (pavyzdžiui, darbo pokyčius, persikraustymą, ligas, šeimos bėdas ir t.t.). Šių pokyčių išgyvenimas kartu sukuria ryšį, kuris tampa svarbiu elementu ne tik psichikai, bet ir patiems santykiams. Jūs ne tik vienas kitą puikiai pažįstate, jūs iš tikrųjų vienas kitą pažįstate, todėl mintis, kad šio ryšio nebeliks, gali būti labai skaudinanti ir dezorientuojanti.

Skyrybos – milžiniškas pokytis

Be to, visu santykių laikotarpiu augote ne tik kaip individai, bet kaip pora taip pat. Jūs ne tik daug kartu patyrėte, bet ir tapote visiškai kitokiais žmonėmis, nei buvote prieš susipažįstant. Dekada yra ilgas laiko periodas, per kurį daug kas pasikeičia. Yra didelė tikimybė, jog jūsų gyvenimai atrodo visiškai kitaip, nei prieš dešimt metų, o jei turite partnerį, kuris matė jūsų virsmą, skyrybos bus milžiniškas pokytis.

Gal jūs užaugote kartu ir patyrėte daug pirmų kartų drauge, tokių kaip naujas darbas ar dideli gyvenimo pokyčiai. O gal padėjote vienas kitam įveikti kliūtis tam, kad geriau save pažintumėte. Nors visą tai tiesa ir tai nutiko, gali būti sudėtinga pažvelgti atgal į visą kartu praleistą laiką. Kai atsitinka skyrybos gali net atrodyti, kad prarandate visus gyvenimo prisiminimus ir visą istoriją. 

Sunku ne tik emociškai

Susitvarkyti gyvenimą po skyrybų gali būti sunku ne tik emociškai, bet ir logistiškai. Labai dažnai porų finansai būna bendri, partneriai gyvena tame pačiame būste, o kiti santykiai su draugais ir šeima taip pat būna bendri, dažnai net tada, kai santykiai buvo gana trumpi. Viso to narpliojimas reikalauja laiko ir pastangų. Gali prireikti šiek tiek laiko kol galėsite vėl džiaugtis ramiu gyvenimu be vienas kito.

Prisitaikymas prie pokyčio

Žinoma, visada įmanoma išsiskirti draugiškai ir jaustis pasirengus judėti į priekį, nepaisant to kiek laiko praleidote kartu. Tačiau daugeliu atvejų atsigavimas po ilgalaikių santykių užtrunka, ypač, jei skyrybos buvo staigios ir netikėtos. Jei abu ar vienas partneris priešinosi skyryboms, ar skyrybų priežastis buvo vieno partnerio nuodingas elgesys (pavyzdžiui, neištikimybė), prisitaikymas prie išsiskyrimo ir gijimo laikotarpis gali užtrukti.

Po skyrybų svarbu pasirūpinti savimi

Kad ir kokia buvo jūsų skyrybų priežastis, jei jūsų santykiai nutrūko po ilgų metų kartu, įmanoma palengvinti savo dalią, dažniausiai sąmoningai. Dalis atsistatymo proceso susideda iš prisitaikymo prie naujos normos, tai reiškia, jog žinote, kad kurį laiką niekas neatrodys normaliai. Svarbu užsiimti savimi – leisti laiką su šeima ir draugais, susirasti naują veiklą, gerai išsimiegoti, mankštintis ir teisingai maitintis.

Gali padėti, jei nuspręsite pasikalbėti su psichologu. Jis padės jums iškapstyti paslėptas problemas, tokias kaip pyktis, liūdesys ir gedulas. Taip pat galite pasikalbėti su draugais apie savo emocijų progresą ir bet kokias emocijas, kurias jaučiate.

Skyrybos po kelerių metų, praleistų kartu, gali būti sunkios, tačiau po dešimties metų gali būti dar sudėtingiau. Duokite sau laiko, kalbėkite apie savo jausmus, išgyvenkite juos ir galiausiai sugebėsite prisitaikyti ir gyventi normaliai.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras