Stulbinantys faktai: kas skatina žmones būti neištikimais?

how-to-cope-with-infidelity-1024x683.jpg
 
Partnerio apgaudinėjimas, kitaip tariant – pomėgis kartais pasukti ''į kairę''smerktinas dalykas, ypač kai namuose Jūsų kantriai laukia antroji pusė. Nors dauguma poras turinčių žmonių stengiasi būti ištikimi savo antrosioms pusėms, tačiau gyvenimas itin margas ir nenuspėjamas, todėl kartais ''suklumpama, paslystama'' net lygiausioje vietoje. Priežastys, kodėl žmonės ryžtasi apgaulei pačios įvairiausios, tačiau Konektikuto universiteto mokslininkų įvardytos neištikimybės priežastys tikrai nustebins.

Jie teigia, jog tiek vyrai, tiek moterys apgaudinėti antrąją pusę linkę tada, kai yra finansiškai nuo jų priklausomi.

Sociologijos mokslininkų rengtame eksperimente dalyvavo 9000 respondentų, kurių amžius vyrauja tarp 18-32 metų. Buvo stebimas apklaustųjų pasitenkinimas santuokiniu gyvenimu, intymiais santykiais ir analizuojamos priežastys bei veiksniai, paskatinę sulaužyti ištikimybės priesaiką. Tyrimų rezultatai atskleidė stulbinančius duomenis – vidutinio amžiaus apklaustieji, tarp kurių 5% moterų ir 15% vyrų, finansiškai priklausomų nuo savo antrųjų pusių, ryžosi jas apgaudinėti.

Taip pat teigiama, jog vyrai, finansiškai prisidedantys prie šeimos biudžeto, tačiau nesantys tie, kurie į jį įneša daugiausiai pajamų nevengia retkarčiais pasukti į kairę ir išduoti žmoną. Tuo metu tie stipriosios lyties atstovai, uždirbantys 70% šeimos biudžeto pinigų į kairę eidavo kur kas rečiau.

Visgi moterys, net ir uždirbdamos daugiau pinigų už sutuoktinį, šeimos židinį kursto intensyviau ir išdavystei ryžtasi žymiai rečiau.

Klausiate, kokias iš viso to galima daryti išvadas? Ogi labai paprastas – apklausoje dalyvavę asmenys teigė, jog jie nenori būti su žmogumi, kuris verčia juos jaustis nieko nesugebančiais nevykėliais. Tai reiškia, jog nenorima būti šalia žmogaus, kuris yra patrauklesnis, labiau išsilavinęs, sėkmingesnis gyvenime nei mes patys, mat tai kelia nemenką diskomforto jausmą. Todėl nieko keisto, jog apgaudinėdami savo antrąją pusę žmonės nors trumpam užsimiršta, atitrūksta nuo realaus gyvenimo ir giliai širdyje jaučiasi pilnaverčiais.

Visgi ieškokite tokios antrosios pusės, šalia kurios bet kokiomis akimirkomis jaustumėtės puikiai ir šilumos bei paguodos nereikėtų ieškoti kito žmogaus glėbyje.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras