Susidūrus su problemomis tikimasi atsiremti į vyro ar žmonos petį

 
1 komentaras
Didelių poreikių laikais, dauguma žmonių pagalbos yra linkę ieškoti ne pas draugus, o pas šeimos narius.

Tyrimo metu beveik 19 iš 20 žmonių sakė, kad patiki savo problemas ir pagalbos prašo savo vyro, žmonos, partnerio ar partnerės. Tai žymiai daugiau nei tų, kurie pagalbos ieškotų pas draugus. Šie atradimai paneigia populiariame amerikiečių TV seriale „Draugai“ pateikiamą idėją, kad draugų ratas gali atstoti sutuoktinį.

Tyrimas atskleidė, jog iš tikrųjų tik 24 proc. vyrų išlietų savo giliausius jausmus kitam vyrui. Tarp moterų šis skaičius pakyla iki 46 proc. Tiek vyrai, tiek moterys apie jausmus yra linkę kalbėtis su priešinga lytimi.

Keturios iš dešimties moterų sakė, kad jų draugai suprato, kaip jos jaučiasi. Tuo tarpu tą patį pasakė septyni iš dešimties vyrų. Tik 4 proc. vyrų ir 2 proc. moterų teigė, kad negalėtų pasitikėti niekuo.

Šeimos svarbą parodė ir neseniai sukurta Visuomenės supratimo duomenų bazė, kuri renka duomenis iš daugiau kaip 40 000 namų. Ilgalaikiai tyrimai jau atskleidė, kad susituokusios poros yra laimingesnės nei tiesiog gyvenančios kartu.

„Sutuoktiniai ar partneriai buvo dažniau apibūdinami kaip palaikantys“, - sakė tyrimui vadovavusi profesorė Heathera Laurie iš Esekso universiteto. „88 proc. respondentų sakė, kad jų partneriai supranta, kaip jie jaučiasi, ir tik 10 proc. sakė kada nors nusivylę, kai jais pasitikėjo“. 94 proc. sakė, kad susidūrę su problema jie pasitikėtų savo partneriu, o 90 proc. teigė galintys su savo partneriu pasikalbėti apie daug ką ar bent apie „kažką“.

Tyrimas atskleidė: „Šeimos nariai ir draugai taip pat gali paremti, tačiau pasirodo, kad vyrai dažniausiai pirmiausia pagalbos ieško pas savo partnerę, jei tokią turi, o moterys labiau pasitiki savo šeimos nariais ir draugais“. Tyrimo metu nebuvo siekiama išsiaiškinti, kaip partneriai susituokusiose ir nesusituokusiose porose pasitiki ir remia vienas kitą.

Profesorė H. Laurie sakė: „Lyčių skirtumai, suvokiant socialinę paramą iš partnerio, šeimos ir draugų, pasirodo visai ryškūs“. Susituokę ar gyvenimo draugę turintys vyrai labai pasitiki tuo žmogumi, o moterys plačiau žiūri į savo šeimos narius ir draugus. „Galima daryti išvadą, kad vyrų ir moterų požiūriai į santykius su šeima ir draugais skiriasi“, - pridėjo ji. 

 
Komentarai (1)
"Tyrimo metu beveik 19 iš 20 žmonių sakė" Jei beveik 19 žmonių, tai čia kiek? :) 18 su puse? ;)
Naujas komentaras