Svarbiausias ingredientas laimingiems santykiams

d7d5cf07-c47b-4b64-94a5-dc70e5259e7e(2).jpg
 
Kai tyrėjai iš Virdžinijos universiteto apklausė 3000 vyrų ir moterų, kas svarbiausia laimingai santuokai, 2006 metais jie tikėjosi tokių atsakymų kaip „dažnas seksas“, „supratimas“, „bendri interesai“. Tačiau, vietoj to, daugelis apklaustųjų įvardijo dosnumą ir kilnumą. Nustebote? Šiuo metu, dauguma tyrėjų, kurie gilinasi į ilgalaikius santykius, nenustebo. 2014 metais tyrėjai pareiškė, jog gerumas ir dosnumas yra du patys svarbiausi elementai, reikalingi bet kokiems santykiams tęstis. Vis daugiau tyrimų atskleidžia, jog dosnumas stipriai susijęs su laime.

Pateiksime svarbiausius dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti apie dosnumą, ypač, jei norite tai pritaikyti santykiams:

1. Jei nesate iš prigimties dosnus, galite to išmokti

Kai kurie žmonės iš prigimties yra dosnesni nei kiti, tai užprogramuota genuose. Tačiau tai nereiškia, jog esate pasmerktas būti savanaudžiu. Įsivaizduokite dosnumo savybę kaip raumenį: dosnumą galite „ištreniruoti“. Kai pradedate sportuoti, sekasi sunkiau, tačiau su laiku raumenys tvirtėja ir atsiranda daugiau jėgos. Su dosnumu gali nutikti taip pat. Iš pradžių, galite jaustis keistai ar net netinkamai, tačiau, jei norite tapti dosnus, turite elgtis kaip dosnus žmogus, o laikui bėgant išsiugdysite šią savybę.

2. Dosnumas nėra aukojimasis

Sveikiems santykiams nepadės, jei būsite dosnus iki skausmo ar bandysite „nupirkti“ dėmesį. Taip pat, jei dosnumu bandysite palengvinti kaltę, ar norėsite pasijusti geresniu nei kiti -  tai jau nebus tikras dosnumas. Taip pat, būdami dosnūs nebandome pasirūpinti savo poreikiais ir nieko nesitikime gauti atgal. Laimė, pasitikėjimas savimi ir gerovė yra susiję su rūpesčiu kitais žmonėmis. 

3. Būdami dosnūs, turite mokėti atleisti, tik taip išmoksite nelaikyti pagiežos

Visuose santykiuose pasitaiko kivirčų, o mažų nesutarimų nutinka nuolat: sulaužytas pažadas, sugriautas pasitikėjimas, ar išsakomas skundas, kuris priimamas kaip nepelnyta kritika. Tai reiškia, jog svarbu, kad žmonės mokėtų atsiprašyti, tam, kad įvyktų pokyčiai ir tam, kad partneriai išmoktų vienas kitą girdėti ir suprasti. Dažniausiai kivirčai porose įvyksta tada, kai prisikaupia daug mažų problemų, kurios virsta viena didele. Žinoma, skaudžios išdavystės reikalauja laiko išgyti ir pokyčių veiksmuose. Tačiau, kai maži nesusipratimai išsprendžiami lengvai, lieka daugiau vietos vienas kito gerbimui. Dosniam žmogui tai pavyksta lengviau nei tam, kuris šykštus. 

4. Vienas iš svarbiausių būdų puoselėti dosnumą, yra mokėjimas partneriui duoti laisvę ir atsakomybę už save

Pirmas jūsų įspūdis apie partnerio elgesį, turėtų būti jo naudai. Jei jis nepaskambino, nors sakė, kad paskambins, galbūt jį užgriuvo netikėti reikalai darbe. Arba jei jis vėluoja į restoraną, galbūt spūstys mieste buvo didesnės, nei įprastai, arba jai atsirado netikėta problema, kurią reikia išspręsti. Jei jis pamiršo svarbią progą, galbūt jis patiria daug streso. Jei ji pastaruoju metu nebetokia meili kaip anksčiau, galbūt ji susirūpinusi dėl ko nors ar jai tiesiog prasta diena. Mokėjimas partneriui leisti būti pačiam atsakingam už save nėra tas pats kaip mažų kalčių atleidimas, tačiau tai leis nesirūpinti ir mažiau stresuoti dėl nereikšmingų dalykų.

5. Dosnumas pagerins jūsų seksualinį gyvenimą

Nepamirškime šios svarbios naudos: dosnumas padeda palaikyti sveiką seksualinį gyvenimą. Gera įžanga prasideda dosnumu. Kai „užvedame“ partnerį darydami tai, ko jis trokšta, vietoj to, kad darytume tai, ko partneris trokšta mūsų manymu, mes esame dosnūs meilužiai. Kuriame turtingus santykius tada, kai pasakome partneriui, kad mums malonu, vertiname partnerio pastangas ir noriai klausomės ir tyrinėjame jų fantazijas.

Turėkite omenyje, kad tai nėra tas pats, kas daryti tai, ko negalime pakęsti: būti atviram partnerio seksualinėms fantazijoms ir poreikiams nereiškia, jog turite ignoruoti savo ribas ar elgtis prieš savo valią. Taip pat, būti dosniu nereiškia, kad privalote mylėtis visada, kai to prašo partneris, visada galite pasakyti „ne“.

Be to, davimas nereiškia, jog visada gausite ką nors atgal. Turite išmokti priimti partnerio „ne“ su gerumu ir supratingumu, net jei tai nėra tas, ką tikėjotės išgirsti.

6. Dosni širdis

Ar prisimenate santykių pradžią, kai vien žiūrint į partnerį užplūsdavo laimė, kai negalėjote sustoti klausytis partnerio pasakojimų ir visi partnerio pomėgiai jus žavėjo? Dažnai priprantame prie tų pačių pasakojimų, o dažnas iš mūsų ima vartyti akis, kai išgirsta erzinančius partnerio skundus ar nostalgiškas istorijas, kurias girdėjome jau tūkstančius kartų.

Viena svarbiausių dovanų, kurią galime įteikti partneriui – tai tikras ir nuoširdus dėmesys jo poreikiams ir norams. Pastebėkite kaip jaučiasi partneris, prisiminkite tai, kas jam svarbu, išklausykite jo minčių ir idėjų, net jei girdėjote tai anksčiau.

Dosnumas ir kilnumas svarbūs kiekvienoje santykių stadijoje. Meilės ir prisirišimo suteikimas ir mokėjimas tai priimti, mažų darbų atlikimas dėl kito, atleidimas ir partnerio seksualinių poreikių patenkinimas – visa tai reikalauja jūsų dosnios širdies. O tiems, kuriems sunku pabėgti nuo savo įkyrių minčių ir baimių, dosnumas yra savybė, kuri padeda jausti mažiau streso, būti sveikesniu ir ilgiau gyventi. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras