Tarp sužadėtuvių ir vestuvių: kiek laiko turi praeiti?

 
Nors tradiciškai pora turi susituokti praėjus ne daugiau nei metams po sužadėtuvių, tačiau šiandien, atrodytų, to visiškai nepaisoma: poros susituokia praėjus 2 metams ar dar vėliau.

Neseniai JAV buvo atliktas tyrimas, kurio metu siekta išsiaiškinti, kiek laiko praeina po sužadėtuvių, kada poros galiausiai susituokia. Paaiškėjo, kad 40 procentų apklaustųjų susituokė praėjus 13-18 mėnesių po piršlybų, o 23 procentai delsė 19-24 mėnesius.

Psichologai aiškina, kad taip yra dėl to, kad poros tarpusavio ryšį ir gyvenimą kartu laiko svarbesniu dalyku nei civilinė santuoka. Jie tuokiasi tik labai tvirtai apsisprendę, neskubėdami, ir santuokos sudarymas yra labai gerai apgalvotas veiksmas. Be to, ilgą laiką būdami kartu, paprastai jau turi „šeimos biudžetą“ ir taupo pinigus kartu, dažnai – vestuvėms.

Šiandien poros paprastai tuokiasi tik kurį laiką pagyvenusios kartu – taip abu partneriai apsidraudžia, nes savo antrąją pusę nori „išbandyti“ visose strityse. Kiekvienas (-a) nori įsitikinti, kad su antrąja puse pavyks sutarti buitiniais klausimais ir tiesiog kartu „sugyventi“. Tačiau, atrodytų, kai kurios poros pagyvena kartu kelerius metus, gerai pažįsta vienas kitą, susižada, tačiau vis tiek neskuba tuoktis. Kodėl taip nutinka?

Esama begalė priežasčių, tačiau bene dažniausia yra pinigų taupymas. Turbūt kiekvienas sutiks, kad net ir kukios vestuvės gali kainuoti tikrai nemažai.  Visi seneliai ir tėvai, skubinantys savo atžalas susituokti, sakys, kad ne šventė svarbiausia, o tai, kad partneriai duos vienas kitam įžadus. Bet vėlgi – dauguma sužadėtinių tiesiog nenori susituokti „bet kaip“ – bene svarbiausią savo gyvenimo šventę jie atsiminti kaip nuostabiausią savo gyvenimo dieną.

Įdomu ir tai, kad praėjusiame amžiuje poros susituokdavo daug greičiau nei dabar. Žinoma, tuomet nesusituokus gyvenimas kartu buvo suvokiams kaip nuodėmė, o moterys nekaltybę turėjo saugoti povestuvinei nakčiai. Žinoma, kai kurie šių tradicijų laikosi ir šiandien, tačiau įdomu, ar ir jie taip pat neskuba tuoktis?

Suaugusiems.lt

Kiek laiko praėjus po sužadėtuvių derėtų susituokti?
 
Komentarai
Naujas komentaras