Tarptautinė meilė

 
7 komentarai
„Mano didžioji gyvenimo meilė“ seniai paliko gimtą kaimą ir „užjūrio princas“ iš svajonės tapo realybe. Nors koks ten princas, kai pagalvoji... Juk žmogų myli. Močiučių laikais tai būtų buvę nuotykis/avantiūra/egzotika, o dabar žinome vis daugiau atvejų, kai sesės lietuvaitės (broliai irgi) leidžiasi užkariaujamos kitataučių.

Didžiuliai atstumai jau nekelia problemų, o ir bet kokios kalbos barjeras įveikiamas, jei tik noro yra. Tarptautiniai santykiai pasiekė šeiminį lygmenį. Dabar tam prireikia vertėjų, o kartais ir teisininkų, ir advokatų. O kur dar politika... Ko ne kiekvienas tūlas lietuvis pasakys, kad italai – pasileidėliai, suvedžiotojai, vokiečiai – griežti, prancūzai – arogantiški ištvirkėliai, ispanai – tinginiai, rusai – agresyvūs girtuokliai, lenkai – neurotikai, gruzinai - impulsyvūs o amerikiečiai – kvaili storuliai ir t.t.

Todėl prakalbus, kad antroji pusė kilusi iš ten ar ten, iš karto bus visažinių, kurie puls atkalbinėti. Esą vokietis laikysis „tradicinio“: virtuvė, bažnyčia, vaikai (vok. Kirche, Küche, Kinder), o turkas laikys uždaręs namuose su kitomis žmonomis. Ilgainiui visos žiniasklaidoje eskaluotos istorijos taps asmenine artimųjų patirtimi, o jie tik ir telauks progos pasidalinti tuo, kad tik išgelbėtų nuo tokio žingsnio. Bet juk, kas nerizikuoja, tas negeria šampano, tai gal geriau susėsti ir išgerti tą šampaną visiems kartu atšvenčiant dar vieną gražią dviejų širdžių sąjungą.

Šiandien mūsų pasaulis kur kas didesnis nei tėvelių ar senelių ir pakeisti jų įsitikinimus nėra lengva. Tikriausiai belieka mylimą išsamiai informuoti ir paruošti susitikimui su giminaičiais, o vertėjaujant pasitelkti vieną kitą gudrybę. Pavyzdžiui, toks gudrus manevras kaip„į širdį per skrandį“ veikia ne tik užkariaujant vyrus, bet ir artimųjų simpatijas, todėl šventiniai pietūs ar vakarienė su šeima būtų vienas geriausių būdų siekiant sušvelninti tautinius skirtumus prieš (arba jau) pristatant išrinktąjį. Nejaukią situaciją visada galima (bent pabandyti) sušvelninti vadinamuoju socialiniu lubrikantu – alkoholiu. Bent jau Lietuvoje, kur degtinė ne tik atriša liežuvį, bet ir pažadina santūriai slepiamus jausmus.

Tačiau, visų pirma, iš kur ta didelė, su viskuo kovoti pasiryžusi meilė? Atsakymas paprastas – susidomėjimą labiausiai žadina tai, kas išsiskiria iš pilkos masės. O juk kartais užtenka vien žvilgtelėjimo. Ne vienas įsimylėjęs dūsauja: „man taip dar nėra buvę“, „tokio žmogaus nesu sutikęs“ ar „dar niekad taip nesijaučiau“. Ir visai nesvarbu ar tai sukelia iš vaikiškų drabužių pagaliau išaugusi kaimynų mergaitė ar naujas grupiokas iš Graikijos, atvykęs pagal studentų mainų programą.

Kita vertus, tokie santykiai, atlaikę galimą aplinkos pasipriešinimą, susitaikę su visais skirtumais ir iškentę atskirtį dėl atstumo bus itin tvirti. O kur dar jausmų kupini laiškai, ilgesingos sms žinutės ar ilgi pokalbiai internete – tokiai romantikai reikia daug daugiau pastangų nei vien gėlės ir saldainiai. O ir būsimi vaikai galbūt išgirs labiau įkvepiančią istoriją apie meilę nei „mokėmės toje pačioje klasėje“.

Atverkite langus pavasario saulei ir leiskite bent akims pasiganyti po tolimiausius tolius. Maža kas...

Monu

Ką manote apie tarptautinę meilę?
 
Komentarai (7)
aš kaip tik įkraštutinumus nesu linkęs, tik jei ką skaitau, tai stengiuosi suprasti kas kaip ir kodėl.
straipsnyje akivaizdžiai ''teigiama'', jog mokyklinė meilė yra prastesnė, tą aiškiai rodo teiginys, jog ''būsimi vaikai išgirs labiau įkvepiančia istoriją''kitaip tarian mokyklinė meilė yra mažiau įkvepianti.kas čia neaišku?
antra, na kur jūs ižvelgėt, kad bučiau pavadines užsienietį kitokiu ar netradiciniu ar juo labiau ant ko nors pykęs?dabar paaiškinsiu kas yra tradicinė santuoka.visose valstybėse tradicinė santuoka yra kai lietuvis veda lietuvė ar vokietis vokietė.tai yra tradicinė santuoka, nes 99 procentai santuokų yra butent tokios, todėl jos ir yra tradicinės.ir šiame straipsnyje tokia santuoka tarp eilučių yra vertinama kaip menkesnė negu ne tradicinė.ne tradicinė, tai kai tuokiamasi su užsieniečiu.ir kaip galėjot aiškiai suprast, jeigu suvoktumėt ką skaitot, tai aš niekur nemenkinau ir nekritikavau santykių, meilės ar santuokų su kitataučiais.mano visas komentaras buvo nukreiptas į straipsnio autorę ir pačio straipsnio turinį. kaip jau sakiau, man nei šilta nei šalta kas su kuo tuokiasi, nei aš kažkurią pusę aukštinu nei kurią žeminu(kaip kad straipsnyje daroma).mano sesuo susižadėjus su užsieniečiu, niekada jai žodžio dėl to nesakiau nes tai jos asmeninis reikalas, jeigu žmogui yra gerai, man dar geriau.
ar jau mintį imat pagaut, apie ką rašiau praeitam komentare, ar dar ne?
saunuole Sara, zinai ko nori! Tu flirtuojanciu viso pasaulio vyru buvo ir bus..bet tikrai atsiras vienas, kuris "savo flirtu" viena diena tave "uzkabins" , tikiuosi tai bus lietuvis, kaip kad ir nori :)) O jei ne, tai vis tiek manau, kad tai bus tau ypatingas zmogus:)
truputi linkes esi i krastutinumus, cia ne zodziu neuzsiminta apie tai, kad mokykline meile yra prastesne uz meile su zmogumi is kitos salies (ji ne prastesne tiesiog kitokia)ir labiau ikvepianti ji gali buti del to, kad zmones tam kad butu kartu turejo praminti daug keliu, isklausyti daug nuomoniu ir priestaravimu..bet tai tikrai nereiskia, kad visi dabar turetu taip elgtis vien tam, kad turetu ka savo vaikams papasakoti.. taip pat neuzsimenama apie partneriu (ypac uzsienieciu) keitima pastovu, tam kad atrasti meile (nors yra daug zmoniu kurie mano, kad nuolatinis partneriu keitimas yra gerai..taciau meile mano nuomone cia nekvepia..). as manau, kad visos meiles istorijos yra grazios, ir savotiskai idomios.. vieni tokia suranda mokykloje, kitus likimas nukreipia i svetimas salis, dar kiti sutinka zmogu ir po triju menesiu sumaino ziedus ir taip pragyvena kartu visa gyvenima! "smerkianti ir kritikuojanti tradicinį gyvenimo būda puoselėjančius žmones".. keistas poziuris, kodel su uzsienieciu/e gyvenantis zmogus yra kitoks?? kur parasyta, kad santuoka su uzsienieciu yra ne tradicinis gyvenimo budas?? Juk visi esame zmones, tik kalbam skirtingom kalbom, kas cia ne tradicisko??
Taigi, Audriau, jei sutikai savo gyvenimo meile mokykloje, puoselek ja, saugok.. buk laimingas, galu gale, ir tavo vaikams si jusu meiles istorija bus nepakartojama, net neabejoju!Tavo meiles istorija, tavo vaikams bus tokia pat ispudinga, kokia tu pats ja matai ;) ir nereikia pykti ant tu, kurie meile surado svetur.. Sekmes!
As daug keliauju. Gyvenu uzsienyje ir vel griztu i lietuva. Bet visada mane traukia pirmiausia lietuviai. I uzsieniecius flirtuojancius su manim ziuriu su tikru pasislykstejimu. Ieskosiu savo lietuvio iki kol prarasiu vilti :D bet cia tik mano nuomone tokia ;)
asmeniškai man nei šilta nei šalta, ką pasirenka kiekvienas žmogus, nesvarbu vyras ar moteris.bet pabrėžiu žodį 'pasirenka'. o šitas straipsnis akivaizdi gan neprastai maskuota globalistinė propaganda, smerkianti ir kritikuojanti tradicinį gyvenimo būda puoselėjančius žmones.suprasčiau, kad čia tik užstotų tuos, kurie kenčia dėl kitų užgauliojimų, bet čia straipsnio autorius aiškiai yra šališkas.būtų visai pavykė, jeigu ne pačioje pabaigoje padaryta klaida, cituoju:''O ir būsimi vaikai galbūt išgirs labiau įkvepiančią istoriją apie meilę nei „mokėmės toje pačioje klasėje“''-akivaizdus menkinimas..maždaug, kad rastum meilę, tai reikia praeiti per krūvas partnerių, geriausia užsieniečių, tada tavo vaikai tavim dižiuosis, o kadangi meilę sutikai mokykloje, tai vaikai tavim nusivils, sakys, kad jūs neįdomūs..
O kad šita straipsnį būčiau perskaičiusi, o gal geriau net būčiau parodZiusi artimiesiems pries išvykdama su 'užjūrio princu' . Daug kalbu ir smerkimu teko išgirsti bet tikrai laiminga pabaiga viskas baigėsi. Teisybe rašoma straipsnyje kad ištverus viską santykiai lieka labai stiprus ir nelieka nieko sunkaus ar neiveikiamo
koks grazus straipsnis, toks ikvepiantis, ir atrodo cia apie mane kalba :)) niekada nemaniau, kad susipanciosiu su "uzjurio princu", bet taip jau nutiko, ir esu be galo laiminga.. daug teko isgyventi.. ir romantika zinutemis, internetu.. daug ilgesio asaru buvo islieta, ir daug artimuju "patarimu" isgirsta. Bet galiausiai mes kartu, po tuo paciu stogu, su visais seimyniniais rupesciais ir graziom akimirkom kartu:)
Naujas komentaras