Tyrimai įrodė – melas ne visada kenkia santykiams!

siek-tiek-tiesos-apie-mela.jpg
 
2 komentarai
JAV mokslininkai padarė išvadą, kad užmezgus rimtus santykius, būti visiškai sąžiningam – nėra pats geriausias pasirinkimas. Nustatyta, kad tiek vyrai, tiek moterys savo antrajai pusei meluoja maždaug tris kartus per savaitę.

Mokslininkai teigia, kad tame nėra nieko blogo – tiesiog partneriai ne visada turėtų žinoti tiesą. Žinoma, tie dalykai, apie kurios meluojama, neturi būti labai rimti, dažniausiai tai būna visai paprasti dalykai: nenuoširdžiai pasakytas komplimentas apie šukuoseną ar pagamintą vakarienę. Kitam žmogui komplimentai suteikia džiaugsmo, o ir melagis šiuo atveju nėra toks smerktinas – meluodamas jis tiesiog... išreiškia meilę.

Norėdami išsiaiškinti, ar „nekaltas melas“ gali duoti naudos, mokslininkai paprašė 57 savanorių, turinčių antrąsias puses, savaitę rašyti dienoraštį, kuriame jie turėjo parašyti, ką sumelavo savo partneriui (partnerei), nurodyti melo priežastį, bei įvertinti, kaip jautėsi pats (pati) bei antroji pusė. Rezultatai parodė, kad  tyrimo dalyviai per savaitę pamelavo vidutiniškai 3 kartus, tačiau retas dalyvis nurodė rimtą melo priežastį – norėjo nuslėpti neištikimybę ar panašiai.

Dažniausi melo motyvai buvo tokie: „nenorėjau nulliūdinti“, „nenorėjau pyktis“ ar  „norėjau, kad jis (ji) jaustųsi gerai“ .  Mokslininkų manymu, toks melas yra „sveikas“ ir santykiams nekenkia, tačiau jei meluojama, norint nuslėpti neištikimybę – tai tikrai labiau žalinga nei naudinga.

Suaugusiems.lt

Kiek kartų per savaitę meluojate antrajai pusei?
 
Komentarai (2)
Isvada idiotams - meluoti yra gerai.
:D
Naujas komentaras