Varžymasis, kieno diena buvo blogesnė, gali privesti iki skyrybų

 
Poros, kuriose partneriai tarpusavyje varžosi, kieno diena buvo blogesnė ar bombarduoja šeimą problemomis, su kuriomis susiduria darbe, gali būti kelyje link skyrybų, įspėja ekspertai.

Mokslininkų teigimu, nuolatinis stresas, su kuriuo partneriai susiduria darbe, gali sukelti problemų santuokoje, jei jie nepalaiko vienas kito. Tyrimo metu, kuris buvo atliktas Floridos valstijos universiteto Verslo koledže, buvo bandoma išsiaiškinti, kokią įtaką turi vienas kito palaikymas šeimose, kur abu sutuoktiniai kasdien darbe susiduria su stresu.

Tyrimo autorius Wayne Hochwarter stebėjo 400 dirbančių porų ir domėjosi jų santykiais bei patiriamu stresu. „Atsižvelgiant į tai, kad vieno iš sutuoktinių užuojautos trūkumas yra pagrindinė ir skyrybų, ir karjeros žlugimo priežastis, šis tyrimas yra reikalingas apibrėžti problemas, kurios paveikia ir santykius namuose, ir darbe“.

Poros, kuriose partneriai labiausiai rėmė vienas kitą, buvo labiau patenkintos savo santuoka, dažniau sakė, kad jų santykiai su kolegomis yra geri ir jiems labiau sekėsi susikoncentruoti darbui. Be to, darbe jie ne taip pavargdavo ir buvo ne tokie kritiški savo sutuoktinio ir vaikų atžvilgiu.

„Jei esi vis dar piktas ar nusiminęs dėl vakar patirto streso, tavo darbo diena tikriausiai bus tik dar blogesnė“, - sakė W. Hochwarter. Porose, kuriose buvo didžiausias palaikymas, abu partneriai dažniausiai rūpinosi vienas kito poreikiais darbe, jie jautė, kad bet kada gali vienas su kitu pasikalbėti, nebandė atitolti vienas nuo kito, neapipildavo savo šeimos darbe patirtais nemalonumais ir nesivaržė tarpusavyje dėl to, kieno diena buvo blogesnė.

„Svarbiausia yra sugebėti savo sutuoktiniui pasiūlyti savo pagalbą tomis dienomis, kai jam ar jai to reikia labiausiai.“ Kartais tai padaryti labai sunku, nes daugeliu atvejų abu grįžta įsitempę.

Kai į santykius įsipina stresas, tai juos arba sutvirtins, arba privers išsiskirti. „Tyrimo rezultatai aiškiai tai patvirtina. Taip pat paaiškėjo, kad labai svarbus yra bendravimo būdas ir pasitikėjimas tarp sutuoktinių. Be to, net ir geriausiomis aplinkybėmis, santykiai veikiausiai sutrupės“, - pasakojo tyrėjas. 

 
Komentarai
Naujas komentaras