Vieniši tėveliai ir mamytės

postnataldepression051218.jpg
 
Susitikinėti su žmogumi, kuris turi vaikų, gali būti nelengva. Pradžioje vaikinas/mergina nenorės jūsų supažindinti su atžalomis.

Žinoma, tai priklauso nuo jų amžiaus bei nuo to, kiek laiko nuo skyrybų praėjo – vaikui gali būti skaudu matyti savo mamą ar tėtį su kitu žmogumi. Taigi, neįsižeiskite, jei atidėliojamas jūsų pirmasis susitikimas. Taip pat nusiteikite, jog pradžioje santykiai gali klostytis lėtokai, ypač jei esate pirmasis žmogus, su kuriuo jis(ji) susitikinėja po skyrybų.

Vaikams tikriausiai būsite pristatytas ne anksčiau nei po 6 mėnesių draugystės. Tačiau kai tai nutiks, turite būti labai atsargus, dažniausiai tokiu atveju žmonės mylimojo vaikams perka dovanų (jiems tai patinka), tačiau juk nenorite pasirodyti, tarsi bandytumėte atžalas papirkti. Dovanėlės turi būti nedidelės. Prisistatykite, paklauskite atžalų vardų bei amžiaus. Pasiūlykite partneriui visiems kartu nuvykti kažkur papietauti – taip galėsite geriau vienas kitą pažinti. Kalbėkite su vaikais apie tai, kas jiems patinka, o kas ne, ar jie žaidžia video žaidimus.  Pasistenkite išsiaiškinti, kokia veikla jiems patinka ir pasiūlykite papramogauti drauge.

Taip pat svarbu atsakyti į visus mažųjų klausimus. Būkite sąžiningas, atviras, tačiau nepamirškite, jog jie – dar vaikai. Laikui bėgant vieni prie kitų priprasite ir jausitės geriau. Beje, neskubinkite santykių, o kai būsite pasiruošę kitam draugystės etapui  – kalbėkitės apie tai su partneriu. Nepamirškite, jog vaikai turi matyti jus kaip draugą(-ę), tėtį ir mamą jie jau turi, nebandykite šių atstoti. Niekada nedrausminkite partnerio vaikų, juk jie – ne jūsų, auklėjimo problemas palikite tikriesiems tėvams.

Jei norite susikurti malonią atmosferą, neturite bendrauti taip, kad mylimojo atžalos imtų jūsų nekęsti. Tačiau parodykite, jog vaikai turi jus gerbti. Neapipilkite jų dovanomis, nepirkite jiems nieko, ko neleidžia tėvai. Jauskite ribas.

Ar turėtumėte susitikinėti su tuo, kuris turi vaikų iš ankstesnės santuokos? Tai priklauso nuo jūsų, jei jaučiate, jog galite su tuo susidoroti, suprantate, jog ne visada bus lengva ar smagu – partneris tai įvertins. Taip parodysite begalinį rūpestį ir meilę, juk kiekvienam tėvui svarbu matyti savo vaikus laimingus.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras