Virtualus seksas: grėsmė tikram intymumui?

 
3 komentarai
Virtualus seksas dėl lengvo pasiekiamumo tampa vis populiaresniu reiškiniu visuomenėje. Vienos studentų apklausos metu paaiškėjo, jog iš 2500 respondentų net 87% yra patyrę elektroninį pasitenkinimą – tai padarė susirašinėdami ar vaizdo pokalbių metu.

Ką virtuali sekso revoliucija byloja apie ateities intymumą, santykius, bendravimą ir ištikimybę?

Garsioje pasaulio pažinčių svetainėje buvo atliktas tyrimas, siekiant išsiaiškinti jaunų žmonių požiūrį į seksą, jų troškimus. 2684 respondentai atsakinėjo į klausimus apie tai, kaip dažnai mylisi, ar yra už monogamiškus santykius, taip pat ar praktikuoja virtualų seksą.

„Daugiau nei 80 proc. jaunuolių prisipažino užsiiminėję virtualiu seksu. Nustebino tai, kad net 50 proc. apklaustų 18-22 metų žmonių nėra turėję intymių santykių realybėje“,- pasakojo tyrėja.

Naujos technologijos, nauji pasirinkimai

Elektroninis paštas, SMS žinutės, vaizdo pokalbiai, susirašinėjimo kambariai, skambučiai – technologijos tikrai padeda tiems, kas siekia virtualaus malonumo.

„Virtualus seksas į kasdienybę įsipynė prieš maždaug penkerius metus – tuomet atsirado žmonių, trokštančių išbandyti šį seksualinio stimuliavimo būdą“,- sako profesorius-sekso terapeutas.

Anot terapeuto, tai puiki išeitis tiems, kurie dėl išvaizdos ar kitų priežasčių negali susirasti partnerio realiame gyvenime. Vieniši tėvai taip pat dažnai neturi pakankamai laiko naujiems santykiams.

Beje, tam tikrais atvejais virtualus seksas gali pagerinti partnerių bendravimą.

„Pasitaiko, kad tik virtualiame pasaulyje žmonės išdrįsta papasakoti slapčiausias svajas – tokia patirtis suartina partnerius.“

Seksualinio bendravimo pokyčiai

Šiandien gan įprasta yra susipažinti internete, pokalbių ar pažinčių svetainėse. Kaip ir kiekviena bendravimo forma, seksualiniai santykiai taip pat vystosi.

„Dažnai virtualus bendravimas būna tiesiog santykių pradžia. Toks suartėjimas, išsakyti troškimai gali teigiamai paveikti į realybę „persikėlusius“ santykius,“- pasakoja santykių ekspertas.

Intymumo problemos

Daugybė žmonių lankosi pažinčių svetainėse, mėgaujasi virtualiu seksu. Tačiau prie kompiuterio ypač daug laiko praleidžiantys, realybę į virtualų ryšį išmainantys žmonės turėtų susirūpinti.

„Gydytojų tarpe vadiname tai intymumo problema – žmogus vietoj kito žmogaus renkasi kompiuterį, nesvarbu, kalbame apie seksą ar tiesiog bendravimą,“ - pasakoja psichologas.

Gydytojo teigimu, kai per atstumą, t. y. internetu,  bandai pasiekti malonumą su žmogumi, kurio nesi matęs, tu nesieki tikrojo intymumo. Dažnai pasikartojantis virtualus bendravimas tampa įpročiu, atpratinančiu žmogų nuo seksualinio ir emocinio intymumo realybėje. O tai tampa rimta gyvenimo problema...

Neištikimybė?

Dažnam kyla klausimas: ar virtualus seksas – tai neištikimybė?

„Kai vienas partneris malonumo ieško internete, jis ardo santykių intymumą,“ - sako psichologas.

Ar tai ardo ir ištikimybės jausmą, pasitikėjimą?

„Tai – neištikimybė, jeigu jūsų sutuoktinis taip mano. Sunku rasti aiškų neištikimybės apibrėžimą, juk tai priklauso nuo moralės, įsitikinimų, vertybių... Esminis klausimas šiuo atveju toks: ar jūsų partnerio nuomone tai neištikimybė?“

Kai kurių porų manymu, virtualus seksas – tik aistrą pakurstantis, jaudinantis veiksmas. Kitiems tai – išdavystė. Treti išduoti jaučiasi tik tuomet, kai partneris turi aiškų fizinį kontaktą su kitu.

Nauja seksualinė revoliucija

Be abejonės, virtualus seksas evoliucionuoja.

„Anksčiau žmonės jaudindavo vienas kitą tiesiog susirašinėdami. Kamera atvėrė kelius vaizdo pokalbiams – tai iš esmės pakeitė bendravimo koncepciją. Mobilūs telefonai bei nešiojamieji kompiuteriai viską dar labiau supaprastino – tuo gali užsiimti būdamas bet kur... “

Technologijos vis labiau braunasi į žmonių gyvenimus. „Nors virtualus bendravimas gali būti puikus gyvenimo ar santykių papildymas, šiandien dažną asmenį tai paveikia neigiamai – prarandame tikro bendravimo ir intymumo poreikį...“,- sakė psichologė.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
butent,tam tikrus dalykus...nereikia speliot,kaip pasielgti, ir t.t.Labai faina pradet virtualiu,suzadint aistras ir test realiu susitikimu...(labai uzveda..)
butent, zmones uz ekrano jauciasi kur kas drasiau, nebutina ten pult drocintis pries kamera bet neziuredami viens kitam y akis priarteja vienas prie kito, laisviau jaucias, daugiau drasos, tai geras zingsnis yra draugystes kokios pradziai, visai kitaip elgiesi pirma kart sutikes zmogu, kury internetu jau kury laika pazinojai iki susitikimo, nera to kazkokio jaudulio kai jau zinai tam tikrus dalykus apie ta zmogu ir jauties daug komfortabiliau.
manau tai vienas is budu issakyti savo slaptas svajones,kai nedristi akis i aki :)ir tai tikrai suartina :)
Naujas komentaras