Vyrai pavydi dėl neištikimybės, o moterys – dėl emocijų

 
Naujas tyrimas atskleidė, kad vyrai ir moterys į neištikimybę reaguoja skirtingai. Vyrams labiau rūpi kūniška neištikimybė, o moterims – emocinė.

Tyrimas buvo paskatintas TV projekto „Apgavikai“ (ang. „Cheaters“), kuriame vaizduojamos neištikimų vyrų ir moterų situacijos.  Jo metu buvo atskleista, kad įtariantis savo partnerę vyras klaustų, ar ji pasimylėjo su kitu vyru, o išduota moteris – ar jis myli kitą moterį.

Mokslininkai aiškina tai evoliuciniu vyro noru pratęsti giminę, o moterys nenori, kad jų partneriai rodytų dėmesį kitoms potencialioms varžovėms.

„Apgavikai“ – realybės šou, kuriame rodomi meilės trikampiai, susidedantys iš aukų, neištikimųjų ir žmonių, kurie specialiai kišasi į pirmųjų santykius. Jis rodomas nuo 2000-ųjų metų, o dar prieš tampant televizijos projektu, buvo sukurtas panašaus scenarijaus filmas, įkvėpęs ir mokslininką Barrį Kuhlą atlikti tyrimą.

Kartu su kolegomis B. Kuhlas analizavo 51 realybės šou seriją, kuriose buvo parodytos 75 situacijos, iš kurių 45buvo neištikimos moterys ir 30 neištikimų vyrų.

Buvo atskleista, jog 57 proc. išduotų vyrų savo neištikimų partnerių klausė: „Ar tu su juo mylėjaisi?“. Palyginimui, taip elgėsi tik 29 proc. išduotų moterų.  Tuo tarpu klausimą „Ar tu ją myli?“ uždavė  71 proc. išduotų moterų ir 43 proc. vyrų.

„Pavydo priežastys, patvirtina evoliucinius bruožus“, - pasakoja B. Kuhlas. „Gamta sukūrė vyrą taip, kad jam rūpėtų neištikimybė, o moteriai paskyrė rūpintis kartu su partneriu praleidžiamu laiku, jo dėmesiu ir paslaugumu. Mūsų galvose tūno pirmykščio žmogaus protas šiuolaikiniame pasaulyje“.

Jis taip pat teigia: „Tam tikras pavydo sukeltas elgesys iš tam tikrų vyrų ir moterų, kurie patyrė neištikimybę, atitinka evoliucinės psichologijos hipotezes ir visiškai atitinka prieš tai atlikto tyrimo rezultatus, kurio metu buvo prašoma žmonių įsivaizduoti, kaip jie elgtųsi tokiomis aplinkybėmis“.

Dr. B. Kuhlas įspėjo, kad šis tyrimas parodo tik lyčių skirtumų tendencijas ir „tai nebūtinai tinka kiekvienam vyrui ir kiekvienai moteriai“. Pagrindinis tyrimo tikslas buvo įsitikinti ar realybės šou situacijos buvo surežisuotos, ar ne.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras