Vyrams reikia daugiau švelnumo nei moterims

 
2 komentarai
Naujas tyrimas parodė, kad ilgalaikiai santykiai vidutinio amžiaus vyrams svarbesni nei moterims, - praneša dailymail.co.uk

Vyrai tokiuose santykiuose dažniau įvardija save laimingais, tuo tarpu moterys – seksualiai patenkintomis. Įdomu ir tai, jog vyrams santykių laimė siejosi su gera jų sveikata ir partnerės orgazmo patyrimu.

Tyrėjų nuostabai, pastovius bučinius ir apsikabinimus su puikiais santykiais siejo ne moterys, o vyrai.

Tyrime dalyvavo daugiau nei 1000 porų, kartu esančių maždaug 25 metus. Respondentai turėjo atsakinėti į klausimus apie jų asmeninį ir poros gyvenimus.

„Ankstesnių tyrimų metu sužinojome, jog ilgalaikiai santykiai turi gerą poveikį sveikatai, o dabar stengėmės išsiaiškinti, kas abiem lytims svarbu laimingiems, pastoviems santykiams,- pasakojo mokslininkai.

Tyrime dalyvavo 40-70 metų vyrai bei jų partnerės, su kuriomis šie susituokę bent metus laiko. Beje, siekiant atvirumo, visiems dalyviams pažadėta, jog partneriai negalės sužinoti jų atsakymų. „Šis heteroseksualių porų tyrimas sukuria pagrindą ateities tyrimams apie seksą ir lytį – pavyzdžiui, ar tos pačios lyties poros visada taip pat supras seksualumą, santykius, draugystę...“,- teigia mokslininkai.

Tiek vyrai, tiek moterys laimę siejo su santykių ilgumu bei seksualinio pasitenkinimo faktoriais. Beje, iš kitų šalių išsiskyrė Japonija: joje gyvenantys respondentai teigė esą kur kas laimingesni santuokoje nei kiti.

Abiejų lyčių atstovai, dažnai besibučiuojantys ir apkabinantys partnerius, buvo labiau patenkinti seksualiniu gyvenimu – geriau vertino jo kokybę ir apskritai dažniau mylėjosi. Beje, pastebėta dar viena tendencija: kuo daugiau seksualinių partnerių buvo turėję vyrai, tuo mažiau teigė esą patenkinti savo intymiu gyvenimu.

Vyrai santykius labiausiai vertino vidutiniame amžiuje, tuo tarpu moterų santykių laimė nuo amžiaus nepriklausė ir nuolat kito.

Moterys, su vyru drauge esančios daugiau nei 15 metų, seksualinį gyvenimą ir pasitenkinimą vertino nepalyginamai geriau nei kitos.

„Ko gero, moterys laikui bėgant labiau mėgaujasi seksu, nes keičiasi jų lūkesčiai, apskritai, gyvenimas užaugus vaikams“,- komentavo psichologas.

„Pastebėjome, jog skirtingos poros ir skirtingos kultūros kitaip vertina seksualinį gyvenimą, pasitenkinimą. Ateityje stengsimės įvertinti bendras tendencijas apie tai, kokią įtaką tam turi žmogaus sveikata, seksualinė praeitis bei fiziniai aspektai“,- pasakojo tyrėjai.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
vyrai yra švelnios ir geros būtybės, tad nėra ko čia stebėtis
senai aišku, kad jiems ir švelnumo ir dėmesio - visko reikia daugiau
Naujas komentaras