Vyriškų sėklidžių dydis ir tėvystės įgūdžiai

 
Ar žinote, kokį vyrą galėtume vadinti geru tėčiu? Tą, kuris nė nemirktelėjęs pildo visus atžalų pageidavimu, o galbūt tą, kuris dėmesiu apgaubia vaikus kiekvieną laisvą minutę? Puikių tėvo savybių daugiau ar mažiau turi kiekvienas vyras, o jeigu kokių nors gebėjimų ir stinga, nieko tokio, laikui bėgant juos visus galima išsiugdyti. Tereikia didelio noro.

Tačiau vieno, užsienyje įsikūrusio universiteto dėstytojai atskleidė įdomų faktą, mat jie gerą tėvystę tapatina ir lygina su vyro sėklidžių dydžiu. Profesoriai teigia, kad kuo jos mažesnės, tuo vyras yra arba bus nuostabesnis tėvas. Todėl jei iki šiol nerimavote ar kuklinotės dėl nedidelės jų apimties, nuo šiol visą nerimą galite pamiršti ir amžiams mesti išmesti iš galvos.

Tyrėjai atvirauja, kad nedidelės sėklidės ir žemas testosterono lygis siunčia signalą į smegenis ir tokiu būdu nesąmoningai vyrą paskatina, užprogramuoja būti puikiu tėvu savo atžaloms. O aukštas testosterono lygis, anot mokslininkų, skatina skyrybas, neištikimybę ir dėmesio atžaloms stoką.

Šioms išvadoms įrodyti, eksperimente dalyvauti mokslininkai pakvietė 70 tėčių ir mamų, turinčių mažamečius vaikus. Poros buvo apklausiamos atskirai. Pokalbių metu, specialaus prietaiso dėka buvo stebima vyrų smegenų veikla, tą pačią akimirką apklaustajam rodant linksmas ir liūdnas jų vaiko nuotraukas. Po to visa procedūra kartojama rodant nepažįstamų vaikų fotografijas. Tokiu būdu buvo nustatyta, kad dideliu testosterono kiekiu galintys pasigirti asmenys tiek į savo biologinių, tiek į nepažįstamų vaikų (skirtingas veido išraiškas perteikiančias) fotografijas per daugiausiai nekreipė dėmesio. Priešingas rezultatas pastebėtas mažą testosterono kiekį turinčių tėvų smegenyse, visos rodomos nuotraukos, nesvarbu, jose pavaizduoti buvo jų ar ne jų vaikai, vyrams sužadino šiltus jausmus, rūpestį.

Mokslininkų teigimu, labai norėdamas vyras šiek tiek gali net pakeisti savo biologiją. Mat ugdydamas rūpestingumą ir kartu su atžala praleisdamas vis daugiau laiko tobulina tėvystės įgūdžius, o tokiu metu organizme savaime mažėja testosterono lygis. Tačiau visai nesvarbu, vyro sėklidės didelės ar mažos, nuo atsakomybės ir rūpinimosi savo vaikais niekas neatleidžia nė vieno esamo ar būsimo tėvelio.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras