Žemo balso vyrai greičiau susiranda antrą pusę

 
Pensilvanijos universiteto (JAV) antropologijos fakulteto mokslininkai atliko tyrimą ir priėjo prie išvados, kad žemo tembro stiprioji lytis turi pranašumų prieš neturinčius tokio balso duomenų.

Tyrime dalyvavo 1340  jaunų vyrų, kuriems nuo 24 iki 29 metų. Pusė visų eksperimento dalyvių pasižymėjo žemu, vos ne gergždžiančiu balso tembru, o kitų vyrų balse jautėsi labiau aukštesnės intonacijos, rašo „News of The World“.

Moterys priima kaip signalą paklusti

To paties vyro balso tembrą vertino skirtingos moterys. T.y. po to, kai vyro kalba buvo įrašyta, jį perklausė moterys. Paaiškėjo, kad dauguma iš jų buvo linkusios bendrauti su tuo vyru, kurio balse labiau buvo jaučiamos vyriškos intonacijos. Tyrimo autorė, profesorė Sarah Wolf mano, kad tokias intonacijas dailiosios lyties atstovės priima kaip signalą paklusti, būti nuolankiomis. O taip susiklostė istoriškai per daugelį amžių.

Žemo balso vyrams daugiau galimybių užmegzti trumpalaikius santykius

Šio mokslinio tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad vyrų žemi vokaliniai duomenys turi didesnės reikšmės atkreipiant potencialių partnerių - moterų dėmesį. Tokiu būdu vyrai, pasižymintys žemu balso tembru, turi daugiau galimybių ne tik sukurti šeimą, bet ir užmegzti trumpalaikius seksualinius santykius. Pranešama, kad ateityje planuojama ištirti vyro balso įtaką jo veido plaukuotumui, raumenų išsivystymui, ūgiui ir atitinkamam hormono testosterono lygmeniui kraujyje.

 
Komentarai
Naujas komentaras