Ženklai, rodantys, kad jūsų partneris patyrė emocinę prievartą

abuse.jpg
 
Gali būti, kad jūsų dabartinis partneris yra visiškai pamiršęs savo eks. Tačiau, deja, bet praeities santykių bagažas gali daryti įtaką dabartiniams jūsų ir jūsų partnerio santykiams neribotą laiką. Jei partneris patyrė emocinį smurtą, yra daug šansų, jog tai veikia jūsų santykius dabar.

Mūsų praeities išgyvenimai ir tai, kaip į juos reagavome apibrėžia tai, kokie esame dabartyje. Be to, emocinis smurtas, patirtas buvusiuose santykiuose, baigiasi trauma, o tai paveikia mūsų bendravimą ir meilės išraišką ir priėmimą dabartiniuose santykiuose.

Emocinis smurtas gali būti įvairių formų: nuo kritikos, smerkimo, iki izoliavimo ir melo, taip pat, smurtautojas mano esantis tobulas, o tas, prieš kurį naudoja smurtą yra su trūkumais, nieko nevertas ir niekada nebūna pakankamai geras. 

Emocinio smurto motyvai yra kontrolė ir dominavimas. Jei toks apibūdinimas tinka jūsų partnerio eks, gali būti, jog prieš jūsų partnerį buvo naudojama manipuliacija tam, kad išlaikytų partnerį šalia. Tokiu atveju, svarbu palaikyti partnerį, būti kantriam viskam, su kuo susiduria jūsų mylimas žmogus. Taip pat gali padėti partnerio padrąsinimas kreiptis pagalbos į profesionalą. 

Emocinės traumos ir smurtas, patirtos buvusiuose santykiuose, tikrai veikia dabartinį žmogaus elgesį. Taigi, pateiksime kelis ženklus, kurie padės atpažinti žmogų, patyrusį emocinį smurtą.

1. Partneris nesijaučia iki galo gerai, išreikšdamas savo mintis jums

Jei žmogus praeityje patyrė emocinį išnaudojimą, jis gali nepasitikėti kitais žmonėmis, taip pat, jam gali būti sunku išreikšti savo jausmus ir mintis. Toks žmogus gali nesijausti saugus, kad galėtų atvirai kalbėtis, ar būti savimi, nes bijo kritikos, smerkimo ar būti atstumtas. Tai yra emocinio smurto pasekmė. Taigi, kantrybė padės sukurti pasitikėjimą ir laikui bėgant partneris pasijus saugiai.

2. Partneris kvestionuoja jūsų gražius gestus ir poelgius

Kai žmogus patiria emocinę priespaudą, jis dažnai nemoka suprasti ir priimti meilės. Jam tampa sunku atskirti meilę nuo prievartos ir tai žmogų trikdo. Pavyzdžiui, toks žmogus nuolat mano, jog gražūs gestai yra daromi su tam tikromis sąlygomis, nes buvusi meilė taip juo manipuliavo praeityje. 

3. Partneris kartoja, jog yra jūsų nevertas

Partneris tai sakyti gali rimtai ar juokaudamas, tačiau atkreipti į tai dėmesį yra būtina. Jei partneris yra sakęs, jog nėra jūsų vertas, ar yra nepakankamai geras, gali būti, jog praeityje jis patyrė emocinį išnaudojimą. Tokie žmonės mano, jog nusipelnė emocinio smurto. Kai kažkas nemano, kad nusipelnė nuoširdžių santykių ir meilės, tai gali būti žinutė iš praeities patyrimų. 

4. Jis perdėtai reaguoja

Jei partneris nenormaliai reaguoja į įprastas situacijas, gali būti, jog jis reaguoja į praeities traumą. Jei kažkas netikėtai sukelia stiprią reakciją, gali būti, jog partneris buvo emociškai kankinamas praeityje. Jei jums rūpi jūsų santykiai, pasinaudokite šia situacija ir užduokite jam klausimus, o atsakymus išklausykite neteisdami. Santykiai yra procesas, o jei jūsų partneris patyrė emocinį išnaudojimą praeityje, šis atradimas taip pat yra proceso dalis.

5. Jis dėl visko atsiprašinėja

Jei partneris atsiprašo dėl visko, net gi dėl to, kas yra ne jo kaltė, gali būti, kad jo eks emociškai smurtavo prieš jį. Emociniai smurtautojai kaltina aukas dėl visko. Jei taip nutiko jūsų dabartiniam mylimajam, atsiprašinėjimas gali būti tapęs refleksyvia reakcija.

6. Partneriui sunku suartėti su jumis fiziškai

Fizinis intymumas turi tiesioginį ryšį su emociniu artumu. Jei žmogus patyrė emocinį smurtą iš savo buvusiojo, jam gali būti sunku išreikšti save lovoje. Dažnai tokie žmonės atrodo šalti, nes jie bijo rodyti potraukį ir būti atviri su partneriu. Gali pasirodyti, kad toks žmogus laikosi atstumo. Seksas jiems gali atrodyti patogus ir priimtinas, tačiau jiems gali būti sunku atrasti intymesnį ryšį su jumis. Jei pastebėjote kažką panašaus, padiskutuokite apie tai su partneriu, išsiaiškinkite, kas jam patinka ir dirbkite drauge, kad sukurtumėte pasitikėjimą ir saugumo jausmą.

7. Partneris atsitveria siena nuo jūsų

Tokia gali būti gynyba: partneris, atsitverdamas siena, kai bandote pasikalbėti, ginasi nuo galimo smurto. Ironiška, bet tokia gynybos taktika gali erzinti jus, jausitės piktas ir nusivylęs. Todėl svarbu sužinoti, kas nutiko jūsų mylimam žmogui. Tai yra vienintelis būdas, kuriuo galite bandyti viską pakeisti, kad sukurtumėte saugią aplinką lėtam progresui.

Niekas nenori matyti kaip mylimas žmogus kenčia. Gaila, tačiau emocinio smurto pasekmės žmogų lydėti gali dar ilgą laiką. Tačiau prisiminkite, jog nesate atsakingas už partnerio gijimo procesą. Viskas, ką galite padaryti, tai būti mylinčiu, kantriu ir supratingu žmogumi. Palaikykite ir padrąsinkite partnerį ieškoti pagalbos, jei jam to reikia.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras