Žmogaus charakterį nusako jo žvilgsnis

 
Remiantis fizionomikos mokslo tyrimais, žmogaus charakterį galima nustatyti, kaip jis žiūri į priešingos lyties atstovą ir užmezga su juo santykius ar dalykinius kontaktus.

„Bėgiojančiomis“ akimis kontroliuojamas pašnekovas

Priklausomai nuo to, kur pokalbio metu žiūri žmogus, galima lengvai nustatyti, ar jis nuoširdus ir įdomus pašnekovas. O kartais galima net perskaityti jo slaptas mintis!

Jei žmogus žiūri tiesiai į akis, tai jį greičiausiai sudomino tas pokalbis arba susidomėjo pašnekovu. Tačiau, jei įbeda akis pernelyg ilgai, tai gali reikšti, kad jūsų pašnekovas kažko išsigandęs arba nepasitiki jumis. O „bėgiojančiomis“ akimis, žvilgsniu jis mėgina kontroliuoti pašnekovą. Tačiau, jei vyras neatplėšia akių nuo moters, vadinasi, jis itin ja susidomėjo ir be jokios abejonės siekia „užhipnotizuoti“, norėdamas, tarkim, palenkti ją intymumo link.

O jei žmogus tik akimirkai susiduria su pašnekovo akimis ir tuojau pat jas nuleidžia? Vadinasi, kad jį kažkas neramina, arba pašnekovas jam paprasčiausiai neįdomus. Bet jei taip elgiasi vyras moters atžvilgiu, tai jai mažai galimybių, kad simpatija bus abipusė.

Žiūrintis į viršų mėgina kažką prisiminti

O jei žiūri viršum akių? Greičiausiai toks žmogus labai įtarus, linkęs menkinti kitus ir apskritai visi jį erzina. Geriausiu atveju, vyras taip žiūri į moterį su sarkazmu arba dėl to, kad jis abejingas jai. Todėl norint atkreipti jo dėmesį ir kažkuo sudominti, tektų įdėti nemažai pastangų.

O jei pokalbio metu partneris žiūri į dešinio kampo viršų? Vadinasi, jis mėgina kažką prisiminti. Todėl, jei paprašytumėte žmogaus apibūdinti kieno nors išvaizdą, jis būtinai pakeltų akis į viršų ir pažiūrėtų į dešinę pusę.

O jei pašnekovas žiūri labiau į kairę pusę, vadinasi, jis nori pristatyti save kažkaip ypatingai. Paprašykite, kad jis garsiai apibūdintų kokį nors daiktą ir pamatysite, kaip jis pakels akis viršun ir kiek pasisuks į kairę pusę.

Jūsų partneris įdėmiai žiūri į dešinę pusę? Jis aiškiai kažką prisiminė! Paprašykite ko nors prisiminti žinomos dainos melodiją ir pastebėsite, kaip jis staiga nukreips žvilgsnį dešinėn. O štai norėdami įsivaizduoti įvairius garsus, kurių anksčiau nėra girdėję, žmonės intuityviai žiūri į kairę pusę.

Drovūs ir santūrūs nesugeba atlaikyti žvilgsnio

Žmogus nuleidžia akis ir žiūri į dešinę? Taip jis „kalbasi“ su savimi, arba apgalvoja kažkokius planus, arba ką prieš tai pasakė pašnekovas, arba svarsto, kaip toliau tęsti pokalbį.

O akys nuleistos žemyn ir kiek pakreiptos į kairę pusę? Vadinasi, jūsų pašnekovas kažką prisimena iš praėjusių įvykių, kurie buvo svarbūs jo gyvenime. Paprašykite žmogaus apibūdinti kuriuos nors patirtus įspūdžius ir jis kaip mat nuleis akis ir pažiūrės į kairę.

Nuleistos akys vienareikšmiškai liudija, kad pašnekovas ne itin komfortiškai jaučiasi arba jis dėl kažko sutrikęs. Neretai taip elgiasi su moterimis drovūs, susikaustę vyrai ar jaunuoliai. Tai nereiškia, kad moteris ar mergina jiems nepatinka. Gali būti, kad jis nuleidžia akis dėl to, nes viduje bijo būti atstumtas. Bet kuriuo atveju, reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus neverbalinius signalus. Pavyzdžiui, santūrus ir drovūs žmonės nesugeba atlaikyti žvilgsnio. Beje, azijiečių kultūroje kalbantis apskritai nepriimta žiūrėti vienas kitam į akis...

Žiūrintys tiesiai į akis žmonės – sąžiningi, atviri ir nuoširdūs

Turėkite omeny: jei žmogus kairiarankis, tai jis daro viską atvirkščiai: užuot pažiūrėjęs į dešinę, jis žiūri į kairę ir t.t.

Kaip nustatyti, ar žmogus sako teisybę, ar meluoja? Užduokite žmogui klausimą, į kurį jis greičiausiai pasakys tiesą. Pavyzdžiui, kokios spalvos jo automobilis. Savaime suprantama, jis pasakys tiesą. Vadinasi, tada jis pakels akis ir pažiūrės į dešinę (o jei kairiarankis tai į kairę). Tokiu žmogumi galima pasitikėti.

Škotijos Aberdino universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 460 savanorių. Jiems buvo parodytos vyrų ir moterų nuotraukos. Kai kurie iš jų žiūrėjo tiesiai į objektyvą, o kai kurie vos į šoną. Kai eksperimento dalyvių buvo paprašyta įvertinti nufotografuotų žmonių patrauklumą, tai daugiausiai sakė, kad labiau patrauklūs tie, kurie žiūrėjo tiesiai į objektyvą (į akis). Be to, tokie žmonės laikomi sąžiningais, atvirais ir nuoširdžiais. O tiesus žvilgsnis simbolizuoja: „manimi galima pasitikėti“.

Todėl, jei norite patikti priešingos lyties atstovams būtinai žiūrėkite jiems į akis ir šypsokitės.

 
Komentarai
Naujas komentaras