23 tiesos apie išsiskyrimus ir kas būna po jų

divorc.jpg
 
Taigi, jei šiuo metu išgyvenate išsiskyrimą, jūsų širdis sudaužyta, gali būti sunku pastebėti dalykus be skausmo ir ašarų, taip pat, turbūt kyla daugybė klausimų, susijusių su ateitimi. Pateiksime visą tiesą apie tai, kas būna po skyrybų ir kaip tą ištverti.

1. Taip, vėl užsiimsite reguliariu seksu

Turbūt šiuo metu tai atrodo neįmanoma, tačiau kažkas tikrai vėl patrauks jūsų dėmesį. Ir tas kažkas atsakys į jūsų jausmus. Beje, kartais vienatvė būna net geriau nei seksas.

2. Mintis apie tai, kad mylėsite kažką kitą, jus gąsdina

Suprantame, jog ką tik jums išplėšė širdį iš krūtinės, tačiau, kaip ir su seksu, jūs taip pat rasite kažką, kas mėgausis jūsų draugija.

3. Pagaunate save galvojant apie eks draugus 

Ar esate pagalvoję apie tai, kad jūsų eks draugai/draugės jus traukia? Nepasiduokite tam. Jūsų smegenys žaidžia su jumis, sakydamos, kad kerštas saldus. Taip nėra.

4. Skyrybos neišvengiamos

O jei iš tikro? Turbūt nepraleisite likusio gyvenimo su pirma meile, tačiau viskas gerai! Skyrybų pasitaiko, jos gyvenimo dalis, deja. Žinokite, skyrybų patirtis labai pasitarnauja ateityje.

5. Siejate prisiminimus apie eks su bet kuo

Sentimentali daina, maža kavinukė senamiestyje, romantinis filmas primena eks? Visa tai praeis. Prižadame, greitai vėl imsite džiaugtis, o prisiminimai apie buvusią meilę nebekankins. 

6. Pagalbos prašymas yra normalu

Šiuo metu geriausia, ką galite dėl savęs padaryti – galvoti apie save ir savo psichologinę sveikatą. Nesate tikri, nuo ko pradėti? Pasikalbėkite su draugais, artimaisiais, na, o jei nejauku – kreipkitės į psichologą.

7. Atsiremkite į draugus, tačiau ne amžiams

Išsiskyrimo skausmas praeis, tačiau to paskubinti negalite. Turite maždaug mėnesį, per kurį tikrai nusipelnėte gauti visą dėmesį iš draugų, tačiau šiam laikui praėjus, privalote atsitraukti. Jie turėtų palaikyti jus tiek, kiek įmanoma, tačiau, jei jūsų skyrybos ima trukdyti draugystei, o kalbos apie buvusią meilę nesibaigia, tai nėra sąžininga jų atžvilgiu.

8. Apatija irgi yra emocija

Gali būti, kad nieko nejaučiate, visiškai nieko. Ir tai visiškai normalu. Apatija yra viena iš stadijų, pasitaikančių po skyrybų.

9. Neegzistuoja joks laiko limitas, per kurį turite „pasveikti“

Daugelis turime tokį draugą, kuris tikina žinantis, kad privalote atsitiesti maždaug per pusę laiko, kiek susitikinėjote su eks. Tačiau iš tiesų, jei imsite skubinti įvykius ir spausti save, bus tik blogiau. Leiskite sau liūdėti ir liūdesys praeis tada, kai ateis laikas.

10. Tai nėra plaukimas pasroviui

Tai sveika. Bet kas, kas liūdesį vadina plaukimu pasroviui, turbūt pamiršo ką reiškia skyrybos.

11. Normalu, jei kurį laiką nekęsite buvusios antros pusės

Tačiau, turite pasistengti nelaikyti pykčio per ilgai. Žinoma, pykčio neigimas yra beprasmis – jei eks jus skaudino ar buvo neištikimas, tai tikrai išprovokuoja tam tikrą emocinį atsaką. Neapsimeskite, kad nefantazuojate apie kerštą. Tačiau pasistenkite tokius jausmus paleisti tada, kai skausmas taps ne tokiu stipriu. 

12. Labai paprasta sau sakyti, jog atsigavote, tačiau, jei nuolat tą sau kartojate, greičiausiai, vis dar gedite

Tiesiog neneikite to.

13. Kartais gali prireikti nutraukti ryšius socialiniuose tinkluose (bent kuriam laikui), kad galėtumėte judėti į priekį

Suprantame, jog dėl to gali pasirodyti, jog jums tai labai rūpi, tačiau patikėkite, tai geriau nei sekti eks socialiniuose tinkluose tada, kai jaučiatės vienišas.

14. Tai ne jūsų kaltė

Nėra taip, kad nebuvote jai ar jam pakankamai geras. Taip tiesiog nebūna.

15. Kartais tai nebūna ir buvusiojo ar buvusios kaltė taip pat

Gebėjimas atsitraukti ir pažvelgti į viską iš šalies gali labai padėti.

16. Jokio neblaivaus bendravimo

Gali būti, kad įsiminėte buvusios meilės telefono numerį, tokiu atveju, atiduokite telefoną draugui kas kartą, kai pasijuntate neblaivus. Juk žinote, kad gailėsitės visko, dėl ko skambinote eks.

17. Jei didžiąją dalį laiko praleidžiate liūdnas, susinervinęs ar susirūpinęs dėl to žmogaus, su kuriuo susitikinėjote, greičiausiai, santykių pabaiga yra geras dalykas

Žmonės turėtų sveikinti jus su tuo, jog nutraukėte toksiškus santykius, o jūs turėtumėte jausti palengvėjimą. 

18. Ši patirtis pavers jus išmintingesniu

Greičiausiai, suvoksite, ko trokštate ir ko ne kituose santykiuose.

19. Jūsų savivertė nepriklauso nuo kito žmogaus

Nesvarbu, kas jis toks.

20. Ir jūsų eks nėra toks nepamirštamas ir nuostabus, kaip dabar manote

Taip, gal būt jis yra miela asmenybė, tačiau tik tiek.

21. Kartais draugais likti neįmanoma

Visi, kas sugeba likti draugais su eks yra Dalai Lama, arba iš tikro nemylėjo taip stipriai, kaip atrodė. Nesugebėjimas likti draugais yra normalus.

22. Išsiskyrimo emocijų pavertimas pozityvia energija (pavyzdžiui, sportui, namų ruošai, darbui) yra daug geriau, nei negatyvi energija (besaikis alkoholio vartojimas, besaikis rūkymas ir pan.)

Iš tikro, jei imatės destruktyvių dalykų, kenkiate tik pats sau. Tai nenuves prie gero ir jausitės tik prasčiau. 

23. Nepavyko, nes neturėjo pavykti

Tai yra pati svarbiausia pamoka, kurią privalote išmokti. Ji padės judėti į priekį ir rasti tokį partnerį, kuris jums bus tinkamas.

Suaugusiems.lt

Ar sunkiai išgyvenate skyrybas su mylimuoju?
 
Komentarai
Naujas komentaras