7 santykių problemos, kurias dažnai patiria turintys augintinių

couple-dog-park.jpg
 
Nuspręsdami įsigyti augintinį su partneriu galite padaryti labai daug gero santykiams. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu paaiškėjo, jog poros, kurios kartu augina gyvūną, geriau susidoroja su stresu, nei poros, kurios gyvūno neaugina. Partnerius tai taip pat suartina, priverčia daugiau bendrauti, o santykiai tampa laimingesni. Nors yra daug pliusų, tačiau ekspertai sako, kad įsigydami augintinį turite būti pasiruošę iššūkiams.

Augintinis pakeičia santykius. Priglausdami padarą, kuriam reikia jūsų, abu įsipareigojate juo rūpintis kartu. Nesvarbu, ar jau gyvenate drauge, ar ne, augintinis atskleis daug. Yra daug dalykų, kuriuos apie partnerį sužinosite – atsakomybės jausmas ir kaip jis pasiruošęs aukotis dėl kitų gerovės.

Rūpindamiesi augintiniu, gausite galimybę auginti artumo jausmą ir stiprinti ryšį. Štai septynios santykių problemos, kurias dažnai patiria poros, turinčios augintinius:

1. Tai gali sukelti problemas, susijusias su ribomis

2015 metais buvo apklausta per 1000 suaugusiųjų, paaiškėjo, jog daugiau nei 70% turinčių augintinį, leidžia jam miegoti lovoje. Jei jūs taip pat norite miegoti kartu su augintiniu, o partneris ne, tai gali sukelti ginčą.

Vietoje to, kad imtumėte pyktis dėl to, kas teisu, o kas klysta, pasinaudokite proga ir nustatykite ribas. Turite išmokti susidoroti su skirtumais, nes augindami gyvūną, įsipareigojate tai spręsti skubiai. Jei kuris iš partnerių reikalauja, kad problema būtų sprendžiama pagal jį ir ne kitaip, reiškia šio konflikto nesprendžiate sėkmingai. Todėl pasinaudokite tuo kaip galimybe logiškai diskusijai ir suraskite abi puses tenkinantį sprendimą.

2. Jei gyvūnas taps prioritetu, iš to gali kilti pavydas

Maždaug pusė moterų, auginančių gyvūną, teigia, kad praleidžia daugiau laiko su gyvūnu, nei su partneriu. Taip pat, gyvūnas dažnai būna tas, į kurį atsiremiama, kai jaučiamas stresas. Tai gali sukelti nepasitenkinimą, jei vieno partnerio laikas, dėmesys ir finansai skiriami augintiniui, o ne partneriui.

3. Nebegalite būti tokie spontaniški kaip buvote

Lengvas būdas palaikyti santykių gyvybę – spontaniški pasimatymai ir savaitgalio išvykos. Tačiau, kai nusprendžiate įsigyti augintinį, prisiimate atsakomybę. Kai palaikote santykius be augintinio, galite visą laiką skirti tik partneriui. Tačiau, kai įsigyjate gyvūną, turite pasirūpinti, kad jis būtų tinkamai prižiūrimas. Ši atsakomybė reiškia, kad gyvenime turi atsirasti struktūra. Todėl negalite leisti sau būti tokie spontaniški, kokie buvote anksčiau – turite rasti žmogų, kuriam patikėsite augintinio priežiūrą arba pasiimti augintinį kartu. Tačiau tai proga gerinti komunikaciją su partneriu.

4. Kai kurie augintiniai gali brangiai kainuoti ir gali sukelti ginčus dėl pinigų

Kai kurie žmonės taip lepina savo augintinius, kad ne visi tą gali suprasti. Jei augintinis kainuoja per daug, gali būti, kad pora ims dėl to ginčytis. Priklausomai nuo to, kokį gyvūną auginate, tai gali gana brangiai kainuoti. Jei jūs su partneriu nesutariate dėl to, kiek turėtumėte išleisti gyvūnui, tikrai turėsite bėdų. Juk pinigai sukelia daugybę problemų, o finansinių klausimų aptarimas poroje yra labai svarbus. Tačiau, kai turite gyvūną, labai svarbu sutarti, kiek jam išleisite.

5. Turite sutarti dėl to, ką jums abiem reiškia augintinis

Svarbu ne tik aptarti finansinius klausimus, bet ir tai, ką jums reiškia augintinis. Pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms augintiniai yra šeimos nariai, o kitiems ne. Jei jūsų partneriui patinka gyvūnai, tačiau jis neaugo su jais, gali būti, jog jis nesupras, kodėl jaučiate poreikį leisti daug pinigų gyvūno priežiūrai. Bet kokiuose santykiuose nesusipratimai dėl vertybių gali sukelti nesusipratimus ir problemas. Todėl, jei esate žmogus, kuris mielai augintų augintinį, susitarkite su partneriu dėl to, kaip jį auginsite – taip išvengsite problemų, kurios gali kilti ateityje.

6. Augintinis gali trukdyti jūsų seksualiniam gyvenimui

Atsakomybė, kuri atsiranda, kai atsirandą gyvūnas, kažkuo panaši ir į atsakomybę, atsiradus vaikui. Nors katės ir šunys nėra tokie trapūs kaip naujagimiai, jiems vis tiek reikia daug rūpesčio, meilės ir dėmesio. Kaip žinote, tai lengvai pakeis santykių dinamiką, o taip pat tai gali keisti ir jūsų seksualinį gyvenimą. Turėsite dirbti drauge tam, kad rastumėte laiko vienas kitam ir naujam draugui. Todėl tam, kad apsisaugotumėte nuo to, rekomenduojame skirti gyvūnui tam tikrą vietą namuose. Išmokykite jį likti toje vietoje, kai judu su partneriu planuojate intymią akimirką. Jei jūsų augintiniui patiks jo erdvė ir turės daugybę veiklos, jūs su partneriu galėsite trumpa jį pamiršti ir skirti dėmesį vienas kitam.

7. Dėl gyvūno skyrybos gali būti itin sudėtingos

Ką darytumėte su augintiniu, jei santykiai žlugtų? Kai kurios išsiskyrusios poros sutaria dėl gyvūno lankymo. Tačiau bėda ta, kad žmonės negali nutraukti ryšio, todėl sunku judėti į priekį. Todėl iš anksto turite nustatyti ribas. Niekas nenori galvoti apie santykių pabaigą, kai viskas sekasi puikiai. Tačiau visiems bus geriausia, jei gyvūnas bus vieno iš partnerių. Kai iš anksto aiškiai nustatote ribas, palengvinsite sau gyvenimą, jei išsiskirsite.

Rūpinimasis gyvūnu nėra lengvas net su partneriu. Tačiau, jei į būsimus iššūkius pažvelgsite kaip į galimybę tobulėti, gyvūno auginimas su partneriu tikrai bus puiki patirtis.

Suaugusiems.lt

Ar patiriate santykių problemų, susijusių su gyvūno auginimu?
 
Komentarai
Naujas komentaras