Dėl ko pyktis neverta?

common-money-arguments-couples-1068x713.jpg
 
Jūs su partneriu galite turėti panašias nuomonės ir sutikti dėl daug ko. Tačiau jūs vis dar esate du labai skirtingi žmonės. Dėl to kyla ginčai ir nesutarimai. Yra daugybė dalykų, dėl kurių su partneriu nesutarsite ir, greičiausiai, jie nesustabdys jūsų nuo santuokos. Tačiau laimingai vedusios poros sako, kad dėl kai kurių dalykų pyktis paprasčiausiai neverta.

Per dažnai poros mano, jog laimingai vedę žmonės nesipyksta. Tačiau iš tikrųjų santykiai lieka gyvi ir kūrybiški tik todėl, jog partneriai išmoksta to.

Sveiki ginčai reiškia, kad išklausote partnerio. Tai reiškia, jog išliekate geras net pačiame karščiausio ginčo viduryje. Taip pat būtina prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir žinoti, dėl ko pyktis neverta.

Tikslas yra geresnė santuoka, o ne perplėšti sutuoktinį pusiau. Todėl nebūkite išdidus ir duokite partneriui pasisakyti.

Realybėje yra tiek daug skirtingų dalykų, dėl kurių nesutarsite su partneriu. Tačiau prisiminkite, kad ginčai gali būti labai varginantys ir ne visada yra būtini. Taigi, štai kelios temos, dėl kurių laimingai vedę žmonės pataria nesipykti:

Tai, kas nutiko praeityje

Laimingai vedusios poros žino, kad dėl to, kas jau įvyko, pyktis neverta. Nebent yra kažkas labai skausmingo, ką verta išsakyti partneriui, tačiau ginčai dėl praeities neturi jokios prasmės. Yra didelė tikimybė, kad baigsite tik didesniu barniu apie tai, kas teisus, o kas klysta. Geriau nusiraminkite ir susitelkite į ateitį. Jei privalote pasikalbėti apie kažką, kas įvyko praeityje, raskite būdą, kaip apie tai kalbėti produktyviai. Pavyzdžiui, jei esate nusiminęs dėl to, kad partneris ignoravo jus vakarėlyje, sugalvokite būdų, kurie padės kitame vakarėlyje geriau vienas kitą matyti.

Partnerio ketinimai

Kai partneris sako, ar daro kažką, kas jus skaudina, venkite manyti, kad tai yra jo tikslas. Tą galite sakyti sau, bet iš tikro nežinote, kokie buvo partnerio ketinimai. Nusimindami ir besiginčydami apie partnerio tikrus ketinimus, nenueisite niekur. Jei partneris sako vieną, bet giliai viduje manote, kad jis turi omenyje visai kitą – tampysitės tol, kol jis tiesiog pasiduos. Geriausia šioje situacijoje bandyti vienas kitą geriau suprasti. Išsiaiškinkite jo ketinimus.

Kas teisus, o kas klysta

Bendrai yra gana beprasmiška kalbėtis apie tai, kas teisus, o kas ne. Kai imate vienas kitą kaltinti, kaltinamasis retai kada klausosi. Kai žmogus kaltinamas, jis linkęs užsiskleisti ir tampa besiginančiu. Taigi, vietoje to, kad ginčytumėtės dėl to, kas teisus, o kas klysta, pasipraktikuokite priimti vienas kitą. Pradėkite nuo to, kad priimate partnerio kitokį matymą ir sukurkite erdvę jūsų santykiuose dviem skirtingoms nuomonėms.

Giminės

Jei nesutariate su partnerio giminaičiais, tai gali veikti ir jūsų santykius su partneriu. Esate įstrigęs, todėl pamėginkite pražiūrėti partnerio giminaičių trūkumus. Susitelkite į savo šeimos gerovę. Jūsų partneris negali pakeisti savo šeimos, todėl ginčai dėl jos yra beprasmiai. Tai yra vienas iš tų dalykų, su kuriais turite susitaikyti arba ne.

Partnerio įpročiai socialinėje medijoje

Susirašinėjimai ir socialinės medijos įpročiai gali sukelti problemų, jei jūsų abiejų įpročiai šiuo atveju nesutampa. Pavyzdžiui, jūs mėgstate skelbti apie jūsų santykius socialinėje medijoje, tačiau partneris nori kartu praleistas akimirkas pasilaikyti poroje. Tai gali sukelti mintis, jog bandote slėptis nuo partnerio. Šiuo atveju geriausia neleisti šiuolaikinėms technologijoms sutrukdyti jūsų santykiams. Tiesą pasakius, laikas, praleistas tik dviese, padeda kurti ryšį. Socialinė medija ir susirašinėjimas dienos eigoje nėra tas pats, kaip puikiai praleistas laikas kartu su mylimuoju.

Partnerio gyvenimas už santykių ribų

Santuokoje sveika turėti asmeninių hobių ir užsiėmimų. Nėra prasmės pyktis dėl to, ką partneris veikia vienas, jei tai nekenkia santykiams bet kokiu būdu. Jei manote, kad partnerio prioritetas nesate jūs, tada galite apie tai pasikalbėti ir pamėginti rasti veiklą, kuria užsiimti galėsite kartu. Tačiau, jei taip nėra, svarbu leisti partneriui daryti tai, kas jam patinka.

Kasdieniai nemalonumui

Iš tikrųjų, visi gyvenimo nemalonumui nėra verti pykčio poroje. Dažnai pasitaiko, kad poros prieina skyrybų slenkstį dėl to, kad leidžia susidėti problemoms į vieną didelę visumą. Kai esate susituokę, yra daugybė jus erzinančių dalykų, tokių kaip partnerio švara, ar atvirkščiai. Tačiau, jei leisite visam tam jus erzinti, tai tik sukels stresą ir įtampą santykiuose. Jei kažkas tikrai jus erzina ir žeidžia, kalbėkite ir darykite tai efektyviai. Tačiau kalbėkite tik apie rimtus nemalonumus. Aiškiai pasakykite, kad nekritikuojate sutuoktinio, tik jų elgesį. 

Visos poros pykstasi, net laimingai vedusios. Svarbiausia, išmintingai rinktis. Jei kažkas nėra jau taip blogai, leiskite tam praslysti. Paklauskite savęs, ar tai jums rūpės po penkerių metų? Jei ne, geriausia bus paleisti. Kai kurie dalykai tiesiog to neverti.

Suaugusiems.lt

Ar dažnai pykstatės dėl šių dalykų?
 
Komentarai
Naujas komentaras