Depresija: Ką daryti, kai širdyje blogai

uns_0_13.jpg
 
Gyvenime ne viskas vyksta sklandžiai, o kai ištinka bėdos, atsiranda liūdesys. Mes taip pat žinome, kad jos netruks amžinai, ir kad viskas bus pamiršta. Bet kartais sieloje taip blogai, kad norisi tiktai staugti ir sunku patikėti, kad viskas praeis.

Trumpalaikius sielvarto epizodus galima išgyventi, tačiau jei tokia savijauta tęsiasi ilgesnį laiką, tai perauga į depresiją, kuri yra pavojinga  ir  ne tik neigiamai veikia nervų sistemą, bet ir viso organizmo būklę. 

Blogumo širdyje geriau nejausti ir būtina kuo skubiau veikti!

Neužsibūkite namie

Nuotaika tikrai pagerės jei išeisite iš namų. Nesiūlome pasinerti į prekybos centrų jau Kalėdomis kvepiančią mugę ir nerekomenduojame šluoti akcijomis pažymėtų prekių lentynų. Toks gan populiarus depresijos gydymo būdas, anot psichologų , gali sukelti atvirkštinę reakciją. Naujų daiktų įsigyjimas gali priartinti tik dar liūdnesnę būseną, nes iš tiesų ko labiausiai jums trūksta – žmogiškas artumas ir šiluma. Susitikite su draugais ir smagiai praleiskite laiką, o jei šis pasiūlymas nevilioja, sielos žaizdoms užgyti kaip mat padės erotiška pažintis. Tačiau deramai nusiteikite ir eikite į nuotykį Va Bank. Pasilinksminkite!

Buvimas gamtoje ir natūralūs antidepresantai

Jei tokiam žingsniui nesate pasirengę ir norėtumėte tiesiog prasiblaškyti ar apmąstyti esamą situaciją, darykite tai ore. Grynas oras kuo puikiausiai veikia organizmą, deguonis smegenims ir gamtos grožis , tikrai įkvėps geroms emocijoms ir mintims. Grįžus iš lauko sušilti padės puodelis karštos arbatos, o šokoladas prie jos, puikiai veiks kaip natūralus  antidepresantas. Šokolade yra daug teobromino ir feniletilamino (pagrindinės antidepresinės medžiagos). Taip pat šio antidepresanto rasite ir migdoluose, jūros gėrybėse ir net brokoliuose.

Atminkite, kad būdami lauke, nevenktumėte saulės spindulių. Būnant saulėje, žmogaus organizmas pagamina natūralų vitaminą D, kuris yra svarbus mūsų nervų sistemai. Tačiau šaltuoju metų sezonu saulės šviesos mažokai, todėl valgykite tuną, lašišą arba gerkite žuvų taukus.

Meditacija vonioje

Puikus būdas nuimti stresą, įtampą ir nerimą – vandens procedūros. Pasilepinimas karštoje vonioje su  mineralinėmis levandų, medetkų, ramunėlių druskomis atpalaiduos ir nuramins tiek kūną, tiek sielą. Susikurkite jaukią atmosferą, užsidekite atplaiduojančių masažo aliejaus žvakių ir atsipalaiduokite. Tai puikus būdas pamedituoti ir pabūti su savimi. 

Seksas ir masturbacija

Jeigu jau išbandėte bent vieną metodą, drąsiai griebkitės sekančio –  seksas ir masturbacija.  Jei šalia nėra partnerio su kuriuo galėtumėte kaip reikiant atsipalaiduoti, jus tikrai pradžiugins vibratorius ar vyriškas sekso žaisliukas. Jis tikrai leis pamiršti visus rūpesčius ir depresiją.

Orgazmo metu  žmogaus organizmas ima gaminti vadinamuosius laimės hormonus – oksitociną bei endorfinus. Oksitocinas puikiai malšina stresą, gerina atmintį bei yra atsakingas už socialinius ryšius. Jei šio hormono yra  pakankamai, noriai bendraujama su kitais. 

Endorfinai neretai yra tapatinami su stipriu narkotiku - morfijumi. Šis "narkotikas" veikia kaip natūralus analgetikas bei daro teigiamą įtaką žmogaus emocijoms, padeda sumažinti stresą, leidžia greičiau užmigti .Tad ar masturbacija ne puikus būdas išsklaidyti blogas  bei įkyrias mintis? 

Tačiau įsidėmėkite, kad sekso ar masturbacijos netaikytumėte kaip pagrindinės ar vienintelės priemonės depresijos gydymui (tai gali sukelti fizinę ir emocinę priklausomybę). Būtinai pasitelkite ir kitus gydymo būdus, o jei nepadeda ir visa tai, nebijokite apie savo problemas pasikalbėti su gydytoju. 

 

Depresija, ne tik liūdesys, bet esant jai, organizme vyksta tam tikri cheminiai procesai ir labai svarbu daryti viską, kad mūsų kraujas “neliūdėtų”. Depresija kaip liūnas, jei iš jo neišlipsi, galima giliai įklimpti.


Suaugusiems.lt

Kaip Jūs kovojate su liūdesiu ar depresija?
 
Komentarai
Naujas komentaras