Draugystės su vyresniu ypatumai

dominante.jpg
 
1 komentaras
Pora, kai moteris gerokai jaunesnė už vyrą, nelaikoma didele išimtimi. 7-9 metų skirtumas mūsų visuomenėje – apskritai norma. Bet kas nutinka, kai jį ir ją skiria dar didesnis metų skaičius? Ar įmanoma tokiu atveju tikėtis ilgų ir laimingų santykių? Kokias problemas turi įveikti poros, kurių amžiaus skirtumas dviženklis?

Visų pirma verta pastebėti, kad tai, ar labai stipriai jaučiamas amžiaus skirtumas, visų pirma priklauso nuo to, kiek apskritai partneriams metų. Pavyzdžiui, kai jai – 20, o jam – 40, amžiaus skirtumas gali jaustis labai stipriai. Bet kur kas mažiau problemų kils poroje, kur moteriai – 40, o vyrui – 60, nes jie abu – jau brandžios asmenybės su susiklosčiusiais interesais ir gyvenimiška patirtimi. Tokie žmonės turi kur kas mažiau iliuzijų nei poros, kur mergina – visai jauna. Net jei paimtume ir mažesnį skirtumą (pavyzdžiui, jai – 18, jam – 33), ilgalaikių santykių šansai nėra dideli. Čia problemų gali kilti dėl skirtingų interesų, laisvalaikio leidimo būdų. 

Šį kartą atskaitos tašku pasirinkime moters amžių 25-30 metų ir stebėkime, kokios santykių perspektyvos jei...


 


... jis vyresnis 15 metų.

Tokie santykiai dažnai pereina į kategoriją tėtis-dukra. Tai yra, moterį traukia vyro branda, protas, sėkmė, gyvenimiška patirtis. 40-45 metų vyras – pačiame jėgų žydėjime, jis moka ir žino, kaip nustebinti, patenkinti moterį. O moteriai atrodo patrauklus jų santykių stabilumas ir saugumo jausmas. Ir apskritai – kaip galima atsilaikyti, kai vyras toks tvirtas, rūpestingas, brandus?
 


Tokio amžiaus vyrai nedaro tipinių klaidų, būdingų dvidešimtmečiams. Pavyzdžiui, moteris gali būti tikra, kad jis vidury nakties neišlėks į vakarėlį tik todėl, kad paskambino koks draugelis. Jis būtinai atsiųs žinutę jei kur užtruks ilgiau, veikiausiai nepamirš jums abiems reikšmingų datų ir sukakčių. Ir dar: tokie vyrai paprastai moka išrinkti ir efektingai įteikti dovanas. O tai net ir turtų nesivaikančioms moterims labai svarbu.

Kalbant apie intymų gyvenimą, 40-45 metų vyrai taip pat turi daugiau patirties, o jaunatviško polėkio stygių tobulai kompensuoja ilgomis, maloniomis glamonėmis.

Iš pažiūros tokie santykiai atrodo idealūs. Tačiau netrūksta ir povandeninių akmenų. Viena vertus, tokiam vyrui jaunesnė partnerė dažnai tampa vienu iš būdų kilstelėti savigarbą, todėl noras pasirodyti jaunesniu, patrauklesniu, šaunesniu dažnai tampa priežastimi, kodėl apskritai tokie santykiai užmezgami. Jei partneriui rūpėjo tik jos jaunystė, o likusiose srityse bendrų interesų stinga, tokie santykiai dažniausiai ilgai netrunka. Ir čia vyro patirtis partnerei – nebe į naudą. Vos atslūgus pirmajam susižavėjimui, neišvengiamai ateina momentas, kai vyras ima lyginti naująją partnerę su ankstesnėmis: su viena kalbėtis būdavo įdomiau, kita buvo geresnė lovoje, trečiojoje žavėjo atkaklumas... o ši? Tokių problemų padės išvengti tik neblėstantis noras tobulėti, išlikti įdomiems vienas kitam.
 

...jis vyresnis 20 metų
 

Viena didžiausių problemų, su kuria susidurti moteris, užmezgusi santykius su 20 metų vyresniu vyru – tai visuomenės nuomonė. Tikrai nestigs situacijų, kai turėsite aiškintis, jog esate ne tėvas ir dukra ir kad jus sieja anaiptol ne materialinės naudos ir prestižo siekimas, o romantiški jausmai. Ši problema niekur nedings, kad ir kaip kantriai visiems tai įrodinėtumėte. Taigi viskas, ką galėsite padaryti – tai tik pakeisti savo požiūrį į ją ir išmokti nebekreipti dėmesio į tai, ką kalba aplink jus, atsiriboti nuo negatyvo ir nesusierzinti eilinį kartą ausies krašteliu nugirdus svarstymus „ir ko gi jai iš jo reikia“?


 

Dar viena problema gali tapti ankstesnė vyro šeima, ypatingai – vaikai. Situacija bus ypač kebli, jei ši nauja aistra kaip tik ir tapo šeimos iširimo priežastimi. Taigi šiuo atveju nuo moters išminties priklauso beveik viskas. Ar ji sugebės užgniaužti pavydo jausmą mylimojo praeičiai ir priimti jį su visu bagažu, užmegzti jei ir ne itin artimus, tai bent jau neutralius santykius su jo šeima, vaikais? Tam prireiks ištvermės. Jokių skandalų, jokių santykių aiškinimųsi per kitus asmenis. 

Jei moteris ir vyras ketina susilaukti bendro vaiko, svarbu atsižvelgti ir į kartų konfliktus auklėjimo klausimais. Juk jie gali turėti labai skirtingą nuomonę net į paprasčiausius dalykus. 

Intymiajame gyvenime disharmonija taip pat ne retas reiškinys. Moteris pasiekia savo seksualumo piką, o vyro energija smunka. Mūsų laikais daugelį problemų galima sėkmingai išspręsti. Tačiau čia ir pati moteris gali daug padaryti vien savo jėgomis. Pavyzdžiui, paskatinti vyrą gyventi sveikiau, sportuoti, tinkamai maitintis. Vyriškoms jėgoms palaikyti ypač rekomenduojami produktai, kurių sudėtyje yra cinko.
 

... jis vyresnis 30 metų
 

Čia į pirmą planą iškyla problemos su sveikata ir laisvalaikio leidimo būdais. Taip, būdamas 55-erių vyras dar gali būti kupinas jėgų, tačiau juk jums rūpi ilgalaikiai santykiai, tiesa? Kai jam bus 70, o jai – tik 40, padėtis tikriausiai pasikeis iš esmės. Moteris bus kupina jėgų, o ką vis dar galės jis? Be abejo, būna išimčių, tačiau vidutinis statistinis septyniasdešimtmetis vis dėlto jau nėra energingas jaunuolis. Todėl čia labai svarbu psichologinis pasirengimas tam, kad moteris gebėtų mylėti ir gerbti jį ne tik kaip seksualinį partnerį ir net ne kaip aktyvų partnerį, su kuriuo viską galima daryti kartu, o įsimylėtų pačią jo asmenybę. 

Taip pat reikia būti pasirengus ir seksualinėms problemoms bei galimam pavydui. Kuo vyresnis vyras, tuo labiau jis suvoks, kad jo moteris yra jauna ir patraukli ne tik jam – kitiems taip pat. Su metais tai taps vis labiau akivaizdu. Taigi svarbu parodyti ir nuolat priminti: jis jai – toks reikalingas ir svarbus,  kad jokie konkurentai nė iš tolo neprilygsta. 

Taip pat gerokai vyresnis vyras gali moterį vertinti ne tik kaip mylimąją, bet ir visų pirma kaip medžiagą, molį, iš kurio galima nusilipdyti idealią žmoną. Čia svarbu apsispręsti, ar ji yra pasirengusi tapti jo mokine ir pripažinti, kad vienareikšmiškai santykių lyderis yra vyras. 

Labai dažnai didelis amžiaus skirtumas sutinkamas tarp meno pasaulio atstovų. Vyras mato moteryje savo mūzą, ji jį įkvepia. Tačiau čia problema slypi tame, kad vyras myli ne moters asmenybę, o savo susikurtą įvaizdį. Su tuo gali būti sunku susitaikyti. Vis dėlto juk norisi pabūti ir tikra, realia moterimi su savo trūkumais, kurią myli tiesiog už tai, kad ji moteris. www.suaugusiems.lt

Ar amžiaus skirtumas kliūtis meilei?
 
Komentarai (1)
O sekantis straipsnis tegu būs apie tai, kai JIS jaunesnis 15, 20, 25 metais. :)
Naujas komentaras