Du pasauliai: vyrų ir moterų seksualiniai skirtumai

pora-72833114.jpg
 
Visais laikais žymiausi pasaulio išminčiai ir filosofai analizavo, studijavo ir aptarinėjo dviejų priešingybių Yin ir Yang skirtumus. Juk suprasti dviejų skirtingų pasaulio atstovų esminius bruožus – gyvybiškai svarbu. Nepaisant to, kad priešingybės traukia, tik radus bendrą kalbą, tarp dviejų žmonių gali užsimegzti tvirtas ir ilgalaikis ryšys.

Tačiau tam, jog šis ryšis galėtų egzistuoti, pirmiausia turime suprasti, kas gi skiria vyrišką ir moterišką pradą, kokios asmeninės savybės būdingos tik vyrams ir tik moterims. Psichoanalizės pradininkas, psichiatras ir psichologas Zigmundas Froidas  visada pabrėžė seksualumo ir seksualinio potraukio svarbą individo gyvenime, o žinant daugiau apie tam tikrus vyrų ir moterų seksualinius ypatumus, mes galime geriau pažinti ir suprasti priešingą lytį.Taigi, panagrinėkime plačiau esminius vyrų bei moterų seksualinius skirtumas. 

Keista, bet, iš pirmo žvilgsnio, atrodo, visai nereikšmingi dalykai gali  paaiškinti net sudėtingiausių konfliktų poroje priežastis. Tad visų atsakymų  į rūpimiausius klausimus apie tarpusavio santykius, vertėtų paieškoti paprastuose ir labai instinktyviuose dalykuose. Tik supratus žmogaus prigimtį, bus įmanomi harmoningi ir tvirti santykiai tarp vyro ir moters:


1 skirtumas. Skirtingai suprantamas intymumas

Geriausio Rusijos seksologo vardą pelnęs Igoris Kon visada tvirtino, jog iš esmės vyrų gyvenimo būdas ir mąstymas apima instrumentinį modelį. Tai liečia ir seksualumą. Vyrai tiek gyvenime, tiek sekse yra linkę į “technicizmą”: jie dažnai nerimauja, kaip prailginti lytinį aktą, pagerinti trintį, kaip pratęsti ejekuliacijos jausmą ir kaip padidinti penį. Vyrams seksas tai tam tikra intymi technika. Bet štai moterims, lytiniai santykiai pirmiausia yra jausmų išraiška, švelnumo demonstravimas ir meilės įrodymas. 


2 skirtumas. Vyrai sunkiau atleidžia neištikimybę

Nors tai ginčytina tema  ir iki šiol vieningai nesutariama, kas lengviau, vyrai ar moterys, atleidžia neištikimybę, psichologai bei seksologai teigia, kad  iš prigimties vyrai neištikimybę atleidžia sunkiau  arba stipriosios lyties atstovai su tuo tiesiog negali susitaikyti. Tokia neištikimybės teorija grindžiama dvejais lyčių skirtumais. Pirmasis tas, jog moterys iš prigimties yra patiklesnės ir jos kur kas dažniau tampa apgaulės, sukčiavimo atvejų aukomis. Moteris, lengviau nei vyrus -  lengviau įtikinti ir patraukti į savo pusę. Tad galima daryti prielaidą, jog dailiosios lyties atstovės dažniau yra linkusios suklysti ir pasirinkti klaidingai. Žinodamos savo gležną prigimtį ir tai, kaip nesunku yra paslysti, jos - labiau linkusios į atleidimą. Bet ne vyrai. Vyrai seksualinę neištikimybę atleidžia sunkiai, nes moters išdavystė smogia į pačią jautriausią vietą - jo vyriškumą. Neištikimybė, vyrų akimis , tolygi jo ego sumenkinimui, įžeidimui ir „faktui“, kad jis nesugeba seksualiai patenkinti savo moters. Negana to, neištikimybės atveju vyras aplinkinių akyse tampa gailesčio ir pašaipos objektu, tad neatleisti partnerei, tampa principo reikalu. 


3 skirtumas. Skirtinga svarba orgazmui

Vyrams seksas, tai darbas, kuris turi pasibaigti sėklos išsiliejimu. Moterims orgazmas taip pat svarbus, tačiau jos moka gauti “pasitenkinimą be orgazmo“, o lytiniai santykiai moterims nebūtinai turi baigtis jos orgazmu. Nepatirtas orgazmas moteriai netrukdo džiaugtis gilia tarpusavio meile bei gerais santykiais su partneriu. Tačiau jei moteris su savo partneriu negali pasiekti orgazmo, tai gali paveikti vyriškąjį ego. Vyro, kuris negali savo partneriai suteikti orgazmo savivertė mažėja, pradedama nepasitikėti savimi, o visa tai gali neigiamai paveikti santykius. Tad galbūt nereikia stebėtis, kodėl moterys kartais orgazmą imituoja. 


4 skirtumas. Orgazmo pradžia ir pabaiga 

Visi žino, kad tiek vyrų, tiek moterų orgazmas baigiasi genitalijose, tačiau esminis skirtumas tas, kad moterų orgazmas prasideda galvoje, o vyrų ten, kur ir baigiasi. 

 
5 skirtumas. Agresija ir švelnumas

Vyrų ir moterų seksualinį elgesį stipriai įtakoja hormonų testosterono ir estrogeno lygis. Vyrų ir moterų organizme šis hormonų santykis – skirtingas. Testosteronas yra vyriškas hormonas ir kuo šio hormono lygis yra aukštesnis, tuo vyro seksualinis elgesys yra agresyvesnis. Vyrai yra medžiotojai ir jie nesigėdija iš savo moters pareikalauti sekso. Bet štai, moteriškas hormonas estrogenas daro moterį minkštesnę ir švelnesnę, todėl jai reikia daugiau šiltų žodžių ir švelnių apkabinimų, o ne reikalavimų. Tad nereikėtų stebėtis, kodėl poros šiuo klausimu taip dažnai nesusišneka. Moterys trokšta švelnumo, o vyrai negauna sekso tik todėl, jog nemoka deramai  prieiti.


6 skirtumas. Biologinis  skirtumas

Kitas svarbus skirtumas dėl kurio neretai nesutaria poros, tai laikas. Vyrų produktyvaus vaisingumo laikotarpis yra ilgesnis už moterų. Moteris gamta sutvėrė taip, jog gimdyti vaikus reikia kuo ankščiau, nes su amžiumi tikimybė pastoti ar išnešioti sveiką kūdikį ima mažėti. Toks vyro ir moters skirtumas gali įtakoti poros šeimyninio gyvenimo peripetijas. Pavyzdžiui, vyras dar nėra pasiruošęs vaikams arba dar negali apsispręsti, ar dabar tinkamas laikas susilaukti palikuonių. Tačiau moteris žinodama, kad jos vaisingumo klodai nėra neišsenkantys, trokšta vaikelio susilaukti kuo greičiau. Tad šeimos planavimo klausimu, vyras turėtų suprasti, jog skaičiai ir pinigai - dar ne viskas, vertėtų atsižvelgti ir  į partnerės norą susilaukti vaikelio. 
 
Nepaisant visų skirtumų, reikia pripažinti, jog vyras ir moteris kartu gali padaryti daugiau nei būdami atskirai. Tačiau tam, jog būvimas kartu netaptų dviejų ateivių bandymu susikalbėti, labai svarbu suprasti savo antrąją pusę ir tai, kuo gi priešinga lytis skiriasi nuo jūsiškės!


Suaugusiems.lt

Kaip manote, ar gerai suprantate priešingą lytį?
 
Komentarai
Naujas komentaras