Ekspertai sako, jog ilgalaikės poros turi daryti šiuos dalykus kartu

couple-photographer-palma-mallorca.jpg
 
Kai matote laimingas poras, kurios santykius kuria jau ne vienerius metus, negi savęs neklausiate, koks jų laimės receptas? Tiesa ta, jog ilgalaikiai santykiai nėra lengvas reikalas ir ne visi sugeba tuos santykius išlaikyti. Tačiau, jei norite, jog jūsų santykiai tęstųsi, yra keli pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte padaryti kartu su partneriu. Visų pirma, prisiminkite, kad santykiai reikalauja darbo. Ilgamečiai partneriai dažniausiai puikiai supranta, kad santykiai yra kaip gyvas organizmas, kuriuo rūpintis reikia kasdien. Santykiai nėra statiški monolitai. Santykiams reikia priežiūros, kad jie išgyventų. Vien tik meilės tam nepakanka, ypač, jei jos išraiškos nebelieka kasdieniame gyvenime.

Ilgalaikės poros ne tik myli vienas kitą, tačiau kasdien daro dalykus, kuriais tą meilę parodo. Kad parodytumėte partneriui rūpestį, neprivalote daryti kažko ypatingo ar neįprasto, tai gali būti taip pat paprasta, kaip išklausymas, kai partneris nori pasakyti kažką svarbaus.  

Poros, kurių santykiai klesti ne vienerius metus, daro daugybę dalykų drauge. Taigi, jei norite, kad ir jūsų santykiai tęstųsi ilgai, štai keli dalykai, kuriuos, pasak ekspertų, turėtumėte daryti kartu su partneriu.

1. Bendra banko sąskaita

Pinigai daugeliui gali kelti siaubingą stresą. Tačiau, jei su parteriu sutarsite dėl finansinių klausimų ir nelaikysite vienas nuo kito paslapčių, turėsite puikius šansus ilgalaikėje perspektyvoje. Ypač daug išsiskyrusių porų turėjo atskiras banko sąskaitas. Greičiausiai, tie žmonės niekada iki galo vienas kitam nesugebėjo įsipareigoti, todėl santykiai visada klibėjo. Neprivalote dalintis su partneriu visais pinigais, bet sujungdami dalį savo finansų ir atsidarę bendrą banko sąskaitą, parodysite vienas kitam, kaip rimtai esate nusiteikę dėl ateities. Tai taip pat reiškia, jog esate viena komanda.

2. Bendros išvykos ir atostogos

Drauge keliaujančios poros lieka kartu. Tie, su kuriais leidžiame laisvalaikį, yra svarbūs mums žmonės. Atostogų leidimas drauge padeda sukurti stiprius emocinius prisiminimus, kurie sustiprina ryšį poroje.

3. Laikymasis už rankų

Ta gali skambėti kiek juokingai ir nuvalkiotai, bet toks paprastas gestas, kaip laikymasis už rankų, yra tai, ką daro ilgamečiai partneriai net nedvejodami. Kai laikotės už rankų vaikščiodami parke ar apsipirkinėdami, parodote vienas kitam dėmesį ir patvirtinate savo statusą. Intymumas susideda iš daugybės dalių, ne tik sekso. Toks paprastas dalykas kaip laikymasis už rankų fizinį ryšį paverčia emociniu. 

4. Seksas

Sekso planavimas neskamba kaip seksualiausias reikalas, tačiau gyvenimas tampa užimtas. Taigi, jei turite planuoti seksą, planuokite. Poros, esančios ilgalaikiuose santykiuose, visada rando laiko pasimylėti. Partneriai suvokia, jog seksas yra kažkas, kam reikia dėmesio ir šiek tiek planavimo, tačiau ji visada randa tam laiko. Tokioje poroje esantys partneriai taip pat kalba apie seksą, apie tai, kas jiems patinka ir ko jie norėtų, jie prisitaiko prie skirtumų ir randa kompromisus. Jūsų seksualinis gyvenimas, visai kaip santykiai, reikalauja darbo.

5. Pasimatymai

Vienas dalykas, kuris skiria ilgalaikes poras nuo kitų – jie vaikšto į pasimatymus vienas su kitu. O tam, kad pabėgtų nuo rutinos, partneriai nuolat išmėgina ką nors naujo – jų pasimatymo vakaras niekada nebūna tose pačios vietose, jie deda pastangas, kad išlaikytų santykius šviežius, smagius ir jaudinančius.

6. Partneriai išklauso vienas kitą

Kai kurie mano, jog klausymas reiškia tyla iki tol, kol ateis eilė kalbėti. Tačiau ilgalaikės poros praktikuoja aktyvų klausymąsi – partneriai ne tik laukia savo eilės kalbėti, bet ir stengiasi suprasti, ką sako antroji pusė. Jie klausia klausimų, kurie padėtų suprasti, o svarbiausia – jie atsisako visko, kas gali sukliudyti pasikalbėti.

7. Atvira ir nuoširdi komunikacija

Niekam ne paslaptis, jog ilgalaikių santykių paslaptis yra komunikacija. Kai partneriai atviri vienas kitam, tai rodo, jog jie gerbia vienas kito laiką bei erdvę. Atvira komunikacija taip pat reiškia, jog pasitikite vienas kitu. Jei galite dalintis jausmais be baimės, tai rodo, jog tikite partneriu ir jūsų santykiais, taip pat, gerbiate vienas kito identitetą.

8. Renkatės vienas kitą kas dieną

Ilgalaikės poros nuolat daro vieną dalyką ir tai jie daryti privalo, nes kitaip santykiai nesitęstų – jie renkasi vienas kitą. Ėjimas gyvenimo keliu su partneriu gali būti daug lengvesnis, nei tą daryti vienam, tačiau iš to kyla ir tam tikri iššūkiai. Iš vienos pusės, visada turite kažką, kas bus šalia, o iš kitos – nebegalite galvoti tik apie save. Jūsų pasirinkimai veikia jūsų partnerį. Kai renkatės partnerį, priimate sprendimus dėl santykių ateities. Pasirinkdami vienas kitą gerinate santykius ir užtikrinate jų ilgalaikiškumą.

Yra daugybė skirtingų dalykų, kuriuos galite daryti drauge su partneriu, kad padėtumėte santykiams išlikti tvirtiems. Ilgalaikės poros yra atsidavę vienas kitam ir darys viską, kad santykiai būtų laimingi. Jei jūs ir jūsų partneris esate atsidavę ir abu stengiatės puoselėti santykius, jūsų santykiai bus ilgalaikiai.

Suaugusiems.lt

Ar daug laiko leidžiate su partneriu?
 
Komentarai
Naujas komentaras