Fetišizmas: iškrypimas ar išsigelbėjimas

bdsm-in-your-bedroom.jpg
 
Fetišas – tai lytinis susijaudinimas, kurį sukelia objektas arba konkrečios kūno dalys. Seksualinis susijaudinimas, kuris leidžia pasiekti pasitenkinimą panaudojant tam tikrus daiktus (fetišus) vadinama fetišizmu. Jeigu mylintis negalite išsiversti be erotinių fantazijų, kurių įgyvendinimui prireiktų panaudoti tam tikrus daiktus, galite laikyti save tikru fetišistu.

Brunetės ir blondinės. Jus labiau jaudina brunetės, tad prieš pradėdami mylėtis su šviesiaplauke, jai pasiūlote dėvėti tamsų peruką. Vieno atsakymo, ar tai gerai, ar blogai -  nėra. Tačiau jeigu pasiekti susijaudinimą tada, kada partnerė nedėvi brunetės peruko yra sunku ir dėl to kenčia jūsų ir jūsų partnerio gyvenimas, vertėtų susirūpinti. 

Taigi, kas tas fetišas ir iš kur kilo šis pavadinimas? Pažvelkime į istoriją. Žodis “fetico” yra kilęs iš Portugalijos ir buvo žinomas jau 15 amžiuje . Fetico, tai dvasinės jėgos, pabuklai objektai, ir kiti dalykai susiję su religija. Vėliau šį žodį imta vartoti ir Vakarų Afrikoje. Fetišais buvo vadinami talismanai, gentys, vietiniai žmonės, kaukės bei apeigos. Tad laikui bėgant, šio žodžio reikšmė keitėsi ir vis labiau tolo nuo religinės sampratos, o seksualinio fetišo terminą pirmą kartą pavartojo gydytojas Alfredas Binė 1887 metais. Binė pirmiausia pastebėjo, jog kai kuriuos vyrus tiesiog magiškai traukia moteriški  apatiniai. Netrukus įvairūs fetišistiniai žmonių pomėgiai buvo įrašyti į psichikos sutrikimų sąrašą, o tokie pacientai buvo gydomu psichiatrijos ligoninėse.Viena baisiausių fetišo apraiškų - nekrofilija, kada lytinį susijaudinimą leidžia patirti seksas su mirusiais. Nekrofilija  egzistavo dar faraonų laikais ir buvo gana populiari fetišo rūšis viduramžiais.
 

Šiandien seksualinių fetišų turi bene kiekvienas. Fetišai gali būti gyvi ir negyvi daiktai. Negyvi – įvairios medžiagos daiktai -guminiai, odos, latekso, šilko, perlai. Taip pat negyvų fetišų formai priskiriamos įvairios šio mokslo disciplinos  bei objektai (kulniukai, batai, kelnės, BDSM žaisliukai ir kt.). Gyviems fetišams gali būti priskiriamas išskirtinis potraukis tam tikroms kūno dalims – plaukams, sėdmenims, krūtinei, pėdoms ar žmonėms, turintiems fizinę negalią ir kt. Iš tiesų, lytinis fetišas gali pereiti į bet kokią formą ir pasireiškia tam tikrų objektų, gyvų ar negyvų daiktų garbinimu. 

Fetišizmas gali būti vidutinio sunkumo ir kompulsinis. Jeigi tai virsta manija ir neleidžia jums gyventi ir kurti santykius, tada atėjo laikas pripažinti sau, kad tai nėra normalu ir pats laikas ieškoti specialisto pagalbos. 


Tačiau fetišo maniakų, kurie kreipiasi į terapeutus dėl negalėjimo susijaudinti, nepanaudojus tam tikrų atributų yra vienetai, palyginus su tais žmonėmis, kurie teikiasi kreiptis  pagalbos dėl kur kas dažnesnės problemos – impotencijos ir negalėjimo pasiekti susijaudinimo. To priežastys gali būti tiek fiziologinės, tiek psichologinės. Taip pat nereikėtų pamiršti ir religijos bei žmogaus moralinių įsitikinimų.


BDSM žaidimai vienas populiariausių visų laikų fetišų

Seksualinio susijaudinimo ir libido pakėlimo būdų yra daugybė. Tai labai individualus dalykas, kuris priklauso nuo pačio žmogaus ir to, kas jam trukdo patirti lytinį pasitenkinimą. Bet  šiuo klausimu, kai kuriems žmonėms,  įvairūs fetišai gali tapti efektyvia intymaus gyvenimo pagerinimo priemone.

Įsivaizduokite, kad esate ištekėjusi moteris, tačiau su partneriu negalite pasiekti seksualinio pasitenkinimo. Seksas neteikia malonumo tiek, kiek ankščiau,o jūs vis fantazuojate ir susijaudinate nuo minčių, įsivaizduodamos kaip partneris jus patenkintų dėvėdamas latekso drabužius bei kaukę. Tokia fantazija yra visiškai normali, o jos įgyvendinimas leistų patirti seksualinę lasivę.. Tad jei partneris nėra prieš  tokios erotinės fantazijos realizavimą, puiku! Šiuo atveju, greičiausiai psichologinių ir kitokių sveikatos problemų išvengsite, o ne įsigysite.


Šių laikų fetišo žaidimai  vis dar primena pirmykščių žmonių religines apeigas ir ritualus.

Žinoma, tai gali būti ir mažytis žingsnelis seksualinės įvairovės ir savo  ego patenkinimo link. Išbandykite preliudiją panaudojant perlo karolius, liečiant juos prie partnerio ir savo intymių kūno vietų. O gal jus jausmingam seksui nuteiks šilko juostos, švelnūs pakutenimai plunksnele ar seksas su medicinos sesutės kostiumą dėvinčia moterimi? Tokie, atrodo,"vaikiški" fetišai gali suteikti didelę prasmę seksui ir patiems santykiams!

Kaip ir mūsų fantazija yra beribė, taip ir pačių fetišo rūšių, formų ir apraiškų yra begalė, o tokių fetišų skalė svyruoja nuo visai nekaltų potraukių iki didelę nuostabą ir net pasibjaurėjimą sukeliančių žaidimų bei ritualų. Vieni fetišai populiaresni tarp vyrų, kiti tarp moterų arba lytis visiškai neturi reikšmės. 


Apžvelkime kelis populiariausius fetišus:
 

Oda, vinilas, lateksas, guma

Tai dažniausiai vyrų fetišas. Vyrus jaudina odiniai aptempti blizgūs drabužiai. Vaizdinys, kada partnerė dėvi odinius drabužius sukelia  didžiulį susijaudinimą, nes tai suteikia “Blogos mergaitės” įvaizdį. Tačiau potraukis daiktams ar žmonėms dėvintiems odinius ar latekso drabužius gali slypėti lytėjime. Tokių slydžių medžiagų lietimas ir glaudimas prie savęs, padeda pasiekti seksualinį susijaudinimą.


 

Valdovas ir vergė

Sveiki atvykę į naują tūkstantmetį. Vis daugiau moterų renkasi vaidmenų žaidimus ir trokšta pabūti vergėmis arba valdovėmis. Kartais itin valdingos, karjeros siekiančios moterys trokšta pasijusti bėjėgėmis būtinybėmis, tad toks intymus žaidimas gali padėti atsikratyti įtampos. Negalėjimas kontroliuoti situacijos leidžia atsikratyti didelės psichologinės atsakomybės naštos. 


 

Dendrofilija

Ši fetišo rūšis  yra žinoma, kai medžiai arba mediena atlieka seksualinio fetišo vaidmenį. Tarp gamtos mylėtojų ir dendrofilų skirtumas tas, jog dendrofilai tikrai myli medžius.


Lūpų dažai ir nagų lakas

Kraujo raudonumo nagų ir lūpų dažymo mada atėjo 80-ųjų pabaigoje. Daugeliui vyrų patinka kai jų nugarą ar sėklides liečia rankos su ilgais raudonais nagais. Taip pat jie mėgsta būti nubučiuoti raudonai padažytų lūpų. Kodėl? Nes šis fetišas suteikia vyrams galimybę imituoti seksą su prostitute. Fetišas ir fetišizmas apima viso pasaulio kultūrą, istoriją, religiją, psichologiją, žmogaus pasamonę ir  seksualinius instinktus. Todėl vienareikšmiškai vertinti seksualinį fetišizmą kaip iškrypimą ar vienintelį seksualinių problemų sprendimo būdą nėra tikslinga. Esminis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, tai  seksualinės problemos . Kad ir kas tai bebūtų, svarbu įsiklausyti į savo poreikius ir rasti tinkamą "vaistą". Na, o jei to padaryti patiems nepavyksta, gali prireikti ir specialistų pagalbos. Jokia gėda trokšti mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais ir būti laisviems!

Ar jūs fetišistas/fetišistė?
 
Komentarai
Naujas komentaras