Frigidiška ar prispausta? Kodėl kai kurios moterys nepatiria orgazmo

mergina-58becb76c9033(1).jpg
 
Bet kuri moteris nesijaustų gerai, girdėdama iš savo partnerio žodžius, jog ji yra šalta ir abejinga. Terminas “frigidiškumas” tikrai egzistuoja seksualumo ir medicinos koncepcijoje. Tačiau daugeliu atveju šis terminas yra susijęs su moters psichologija. Kodėl kartais moterys būna šaltos ir negali mėgautis intymumu? Pasirodo, tam jos turi rimtų priežasčių.

Kaip rodo statistika, visame pasaulyje frigidiškų moterų skaičius kasmet proporcingai auga, 2 - 4 procentais. Anoniminės moterų apklausos atskleidžia, kad vis daugiau moterų nepatiria seksualinio malonumo sekso metu. 

Seksologų ir terapeutų praktinis požiūris kiek išsiskiria. Terapeutai linkę manyti, jog moters frigidiškumo šaknys slypi giliai pasąmonėje ir visiškai pasveikti gali prireikti daugybės laiko. Seksologai padeda moterims greičiau suprasti jų frigidiškumo priežastis, kurias dažnai  vien  suvokus, moteris ima keisti esamą situaciją ir taip išsprendžia šaltumo problemą.  Tačiau nepriklausomai nuo to, ar frigidiškumas yra įsisenėjusi liga, ar tik laikinas "negalavimas”, moters šaltumas gali slypėti viename iš šių keturių veiksnių:


•    Atidėtas seksualinių jausmų plėtojimas;

•    Nuolatinis stresas;

•    Smegenų ligos ar narkotikų vartojimas;

•    Nepakankamai išplėtotos psicho – seksualinės funkcijos;


Jeigu moteris gyvena su vyru ir nepatiria orgazmo, vadinasi jai gerai kaip yra  arba ji yra prispausta partnerio antipatijos. Vienu ar kitu atveju, svarbu suprasti, kad santykiuose seksas turi teikti malonumą, o pasiryžimas stoti į kovą su seksualinėmis problemomis, tai didžiulis žingsnis į visai kitokį, malonumų ir harmonijos kupiną pasaulį.

Apsvarstykime keturias pagrindines frigidiškumo priežastis ir būdus, kaip su tuo kovoti:

Iškreipta meilės samprata

Iki tol, kol mergina pradeda žengti pirmuosius lytinio švietimo žingsnius, ji būdama dar labai maža mergaitė sąmoningai stebi tėvus. Ji mato jų tarpusavio santykius, jausmų išraišką ir tai, kaip jie vienas kitą apkabina, bučiuoja. Jei šeimoje yra viskas gerai – moters pasąmonė ir psichika formuojasi teisingai, o seksualumo sąvoka yra teigiama. Jeigu mergaitė auga be tėčio, tačiau mamos požiūris į vyrus nėra agresyvus, tai negali neigiamai įtakoti mergaitės vystimosi. Tačiau jeigu šeimoje yra smurtaujama, tėvai nuolat barasi, tai gali neigiamai paveikti vaiko psichiką ir subrendusi mergina priešingos lyties atstovams netgi gali jausti neapykantą. 

Ką daryti: deje, jei jau tėvai padarė savo darbą ir suformavo neigiamą moters seksualinį supratimą, reikia kreiptis į psichologą ar psichoterapeutą. Medicinos praktika rodo, kad reikia maždaug metų laiko, kad moters supratimas apie seksualumą ir meilę taptų pozityvus.

Stresas

Akivaizdu, kad stresas, nervinė įtampa darbe, skolos  ir sergantys vaikai neleidžia mėgautis seksu. Organizmas tiek pripratinamas prie nuolatinės įtampos, jog jis nebe supranta, kad gali būti ir kitaip. Ilgainiui stresas gali peraugti į depresiją, ko pasekoje organizmas patiria hormonų disbalansą, lytinis potraukis dar labiau sumažėja,o atsipalaiduoti ir  patirti seksualinį susijaudinimą tampa vis sunkiau.

Ką daryti: kiek įmanoma daugiau būti gamtoje ir nepamiršti intymumo. Moksliškai įrodyta, kad seksas padeda sumažinti stresą ir netgi yra efektyvi priemonė kovojant su galvos skausmu. Jeigu jaučiate, kad nebeliko lytinio potraukio, pabandykite jį sužadinti meilės lašiukais, kurie turi stimuliuojamąjį poveikį ir yra skirti libido sustiprinimui. Galite išbandyti ir tabletes, kurių sudėtyje yra guaranos miltelių. Guarana, jau nuo senovės gerai žinomas augalas, kuris veikia kaip natūralus afrodiziakas, stimuliuoja, didina ištvermę bei mažina miego poreikį. 

Antipatija partneriui

Kai mergina ar moteris gyvendama su vyru  negali patirti orgazmo, to priežastis yra partnerio baimė.  Tai dažniausiai atsitinka tada, kai sutuoktinis yra gerokai vyresnis už žmoną. Antrasis variantas – susituokiama ne iš meilės, o iš išskaičiavimo. Ir trečias variantas – atsiranda priklausomybė partneriui, nes sutuoktinius sieja bendras būstas ar išsiskirti trukdo kėbli finansinė padėtis.

Ką daryti: išeitis iš šios situacijos viena – keisti partnerį. Žinoma, yra ir kita išeitis - meilužis. Nors tai amoralu ir laikoma didele nuodėme, šiuo atveju kitas vyras padeda moteriai  susigrąžinti lytines funkcijas ir grįžti prie normalaus gyvenimo. 

Netinkamas partneris

Daugybė porų gyvena santuokoje, myli bei gerbia vienas kitą ir tiesiog puikiai sutaria, tačiau lovoje viskas taip gerai nebūna. Dažnai moteris nenorėdama įskaudinti partnerio vaidina orgazmą ir nekalba su vyru atvirai intymiomis temomis. Tačiau kuo ilgiau tylima, tuo smarkiau kenčia santykiai ir ,žinoma, pati moteris. Seksas nepatiriant seksualinio pasitenkinimo suteikia moteriai  tam tikrą romantiką, todėl natūraliai pasiekti orgazmą tampa vis sunkiau.

Ką daryti:  sukaupus drąsą pasirinkti tinkamą laiką ir labai švelniai pakalbėti su savo partneriu ir paaiškinti jam, kad jau kurį laiką, lytiniai santykiai jums  nebeteikia malonumo ir, kad negalite patirti orgazmo. Jei vyras tikrai jus myli, jis supras ir padarys viską, kad užtikrintų savo mylimajai malonumą. Nepamirškite, kad šiuo atveju puikūs pagalbininkai gali būti sekso žaislai, kurių pagrindinis tikslas – erogeninių zonų stimuliacija ir orgazmas.

Frigidiškumas - ne diagnozė ir tai netruks amžinai. 99% atvejų visų problemų, susijusių su frigidiškumu yra išsprendžiamos. Tereikia tik šiek tiek kantrybės, tikėjimo ir noro patirti tai, ką žmonės vadina orgazmu!


Suaugusiems.lt

 

 

 

Ar patiriate orgazmą?
 
Komentarai
Naujas komentaras