Glamonės: tai daug intymiau, nei manėte

pora-mylisi-53426cee9ec4b.jpg
 
Gal manote, kad jūsų smegenys ir širdis (ir lytiniai organai) yra svarbiausi jūsų organai. Tačiau yra daug didesnis organas, kuris reaguoja emociškai ir biologiškai, tai – oda.

Kai oda jaučia kontaktą (apsikabinimu, glamonėmis ir panašiai), išskiriamas labai galingas hormonas, dėl kurio jaučiamės itin atsipalaidavę, laimingi ir ramūs. Ar gali žmogiškas prisilietimas būti mūsų slaptu raktu į laimę?

Glamonių hormonas

Ar kada girdėjote apie oksitociną? Kai kuriems jis geriau žinomas kaip glamonių ar meilės hormonas, nes jis išskiriamas, kai jaučiame malonumą. Jaučiamas malonumas nebūtinai gali būti seksualinio pobūdžio. Tiesą sakant, galite mėgautis oksitocino pliūpsniu tiesiog žaisdamas su savo šunimi! Oksitocinas išsiskiria tada, kai jaučiame laimę kurdami ryšį. Šis hormonas yra toks galingas, kad tiems, kuriems trūko glamonių ar ryšio ankstyvoje vaikystėje, oksitocino išsiskyrimas suaugus karais gali būti nemalonus. Tačiau tiems, kuriuos užplūsta malonūs jausmai, glamonės padeda jausti artumą.

Kaip oksitocinas veikia vyrus ir moteris

Oksitocino poveikį vyrai ir moterys jaučia skirtingai. Moterims oksitocinas padeda gimdyti vaikus ir išskiriamas, kai žindomas kūdikis. Taip sukuriamas išskirtinis motinos ir vaiko ryšys. Tačiau vyrams oksitocinas veikia kitaip. Vienas atliktas tyrimas atskleidė įdomius rezultatus: tyrimu norėta išsiaiškinti vyro ir vaiko ryšio mezgimą. Rezultatai parodė, kad tie vyrai, kurie gavo papildomo oksitocino sukūrė stipresnį ryšį su savo vaikais, o tie, kurie gavo placebą, sukūrė prastesnį ryšį. Oksitocinas ne tik pagerino tėvystės įgudžius, bet ir kūdikio socialinį elgesį, įskaitant socialumą ir smalsumą aplinkai. 

Dabar turbūt svarstote ką visai tai turi bendro su glamonėmis ir intymumu? Na, šis hormonas daro didelę įtaką tam, kaip partneriai elgiasi po sekso.

Glamonės po sekso: moterys to nori, o vyrai ne?

Kaip visi žinome, kai glamonėjamės su kažkuo, išskiriamas oksitocinas. Tai skatina artumą ir ryšį. Ir stereotipiškai manoma, kad moterys po sekso nori glamonių, o vyrai ne. Įdomu tai, kad mokslas sako, jog moterys nori glamonių ir artumo po seksualinio intymumo, nes tai joms suteikia patvirtinimą, jog jos nėra apleidžiamos, nenorimos ar jomis nebuvo tiesiog pasinaudota seksui. Vyrai dažnai nori patvirtinimo, kad tai tebuvo seksas be jokių jausmų. Todėl jie dažnai apsisuka ir užmiega ar tiesiog išeina. O kai tai iš tikro reiškia? Glamonės po sekso turi teigiamą įtaką tiek vyrams, tiek moterims, kurie skiria laiko apsikabinimui ir mėgaujasi intymumu bei oksitocino išsiskyrimu. Taip kuriamas pasitikėjimas, jaučiama empatija ir kuriami santykiai. Ar glamonės intymiau nei seksas? Daugelis su tuo sutiktų. Glamonės yra galingas slaptas ginklas, todėl naudokite jį atsakingai. 

Kas nutinka mūsų kūnams, kai glamonėjamės ar apsikabiname?

Dar viena priežastis, kodėl daugelis mėgsta glamones yra todėl, kad tai duoda daug naudos sveikam kūnui ir sielai:

  • Sumažėja širdies ligų rizika, nes oksitocinas mažina kraujospūdį.
  • Sumažėja skausmas: glamonės yra kaip masažas jūsų visam kūnui vienu metu. Oksitocinas sumažina skausmą ir suteikia ramybės bei laimės pojūtį.
  • Stiprinamas imunitetas. Oksitocino antplūdis suteikia tokį gerą pojūtį, jog atrodo beveik neįmanoma susirgti.
  • Sumažinamas nerimas ir stresas. Stresinėse situacijose paprastas apkabinimas gali padidinti oksitocino lygį. Dėl to jausitės geriau ir labiau atsipalaiduosite.
  • Geresnis miegas. 10 minučių glamonių prieš miegą padės pasijusti labiau atsipalaidavus ir laimingesniam, sumažins nerimą, todėl miegas bus geresnis.

„Gero“ apsikabinimo ir glamonių padariniai

Dabar jau turėtumėte žinoti visus „gerų“ glamonių ir apkabinimų padarinius, tačiau norėdami apibendrinti, priminsime: glamonės sukuria stipresnį ryšį tarp dviejų žmonių. Tai suteikia artumo, pasitikėjimo ir laimės, o tai lemia stipresnes emocijas. Taigi, tie, kurie pasimėgauja glamonėmis po sekso, mėgaukitės tuo atsakingai! Jei neieškote rimtų santykių, tikėkimės, kad jūsų partneris neims jausti stiprius jausmus jums, todėl bus geriausia vengti glamonių po sekso (žinoma, pagarbiu būdu.)

O tie, kurie trokšta stiprių santykių, nepamirškite glamonių! Glamonės po sekso gali sukurti kažką prasmingo ir ilgalaikio. Jūs turite galią ir visą tai priklauso tik nuo jūsų.

Suagusiems.lt

Ar dažnai glamonėjatės?
 
Komentarai
Naujas komentaras