Grubus seksas. Kodėl moterys tai dievina?

tumblr_static_aam0pzy.jpg
 
Išperti, pridusinti, patąsyti už plaukų... Moterys pagaliau išdrįsta prisipažinti, kad jos ilgisi grubaus sekso, nors tai iš pirmo žvilgsnio – tikrai keista. Kas gi nutiko, kodėl emancipuotos, savimi pasitikinčios, žinančios įvairiausių subtilių sekso triukų moterys taip trokšta laukinio grubaus sekso, nori būti užvaldytos ir paklusnios?

Grubaus sekso renesansas

Feminizmo ir moterų lygiateisiškumo epochoje nelengva pripažinti: moterys nori, kad partneris dominuotų lovoje, jas pavergtų tiek fizine, tiek emocine prasme, kalbėtų nešvankybes, įžeidinėtų ir netgi pakeltų ranką... ar botagėlį... ar lazdą – čia jau kaip fantazija sužais. Šiaurės Teksaso universiteto tyrimų duomenimis, 57 procentai moterų užsiveda nuo grubaus sekso, kad ir kaip nekorektiškai lyčių lygybės amžiuje tai skambėtų. „Tai – ne marginalinis pomėgis, tai kur kas labiau įprasta, nei manyta iki šiol“ – teigia Niujorko universiteto psichologijos profesorė Žana Vrangalova. 2011 metais knyga „50 pilkų atspalvių“, kurios esmė – sekso su sado-mazo elementais adoravimas, nuo knygų lentynų buvo šluote nušluota, jos elektroninės versijos pardavimai aplenkė spausdintą variantą. Pagal šią knygą pastatytas filmas, nepaisant gausios kritikos, vis tiek buvo neįtikėtinai sėkmingas ir pelningas. Ir tai – jau tam tikras statusas. Grubus seksas tapo madingas.


Tačiau net moterys, kurioms grubūs žaidimai teikia didžiulį seksualinį malonumą, tikriausiai kartkartėmis susimąsto: kokios bus tokio vyro dominavimo pasekmės? XXI amžiaus moterys, nuėjusios sunkų ir ilgą kelią besivaduodamos iš patriarchato santvarkos joms primestos antrarūšės lyties vaidmens, daugiau nei šimtą metų siekusios, kad jas pagaliau imtų deramai gerbti, laikyti lygiavertėmis vyrams visomis socialinėmis prasmėmis, natūraliai stebisi: kodėl vis dėlto paklusnumas, netgi žeminimai seksualiniuose žaidimuose gali būti taip... seksualu?
 

Paklusnumo psichologija

Jei jums patinka, kai partneris plaka per šlaunis, sėdmenis, tempia už plaukų ar suriša tankas – tai nereiškia, kad esate seksizmo šalininkė. Mėgti grubų seksą galima nesivaržant, tai neturi nieko bendro su socialiniu moters statusu. Seksualinis žeminimas, kai abiem partneriams tai teikia malonumą, niekaip nesusijęs su socialiniu ar buitiniu pažeminimu. Svarbiausia – kad jis nepaliktų miegamojo, o tiksliau – erotinių žaidimų ribų. 

Pasak seksologų, nepaisant žmonijos evoliucijos, kai kurie seksualinio patrauklumo aspektai liko pirmapradžiame lygmenyje. Kad ir kaip propaguotume lyčių lygybę, tenka pripažinti, kad vyras vis dėlto skiriasi nuo moters fizine jėga, ir būtent šis skirtumas užkoduotas mūsų jausmingume. Niekas nekalba apie tai, kad aistra ir grubumas turėtų būti neatsiejami. Vis dėlto mes pažengėme gerokai toliau nuo savo pirmykščių protėvių. Paprasčiausiai dauguma moterų visai nesąmoningai iki šiol negali atsilaikyti prieš žinojimą, kad partneris jos nori taip stipriai, jog yra pasirengęs ją pulti, prirakinti prie lovos, neleisti pasipriešinti. Pajusti gaivališką mylimo, geidžiamo žmogaus jėgą – didžiulį seksualinį užtaisą turinti patirtis. 


Maža to, moterys, kurioms nuo vaikystės diegta, kad seksas – tai nešvaru, nepadoru ir nepriimtina, tokių žaidimų metu išsivaduoja iš pasąmonėje jaučiamos kaltės: juk partneris jas savotiškai priverčia pasiduoti, taigi asmeninės kaltės dėl „nuodėmingų“ malonumų kaip ir nebelieka. 

Esama ir fiziologinių priežasčių, kodėl grubi meilė gali būti tokia patraukli. Kai žmogus bent šiek tiek išsigąsta, paspartėja jo kraujotaka, akies vyzdžiai išsiplečia, visas kūnas pereina į padidinto susijaudinimo būseną. Pridėjus prie to abipusę seksualinę trauką, malonumas išauga daugybę kartų.
 

Seksas kaip atsvara profesijai

Eilinis grubaus sekso bumas atėjo tuo metu, kai valdančiose pozicijose – kaip niekada daug moterų. Ne tik mūsų šalyje – apskritai pasaulyje. Manoma, kad tai – ne atsitiktinis sutapimas. Daugybė žmonių, gyvenime vaidinančių dominuojančiąją rolę, sekso srityje trokšta pasijusti paklusniuoju, nuolankiuoju. Lygiai taip pat ir daugybė valdžią savo rankose laikančių vyrų dosniai moka savo samdomoms „valdovėms“ – už tai, kad šios juos visaip žemintų ir verstų pildyti savo troškimus. Taigi dabar – moterų eilė. 

Daugelį metų moterys būdavo taip apribotos įprastame gyvenime, kad seksas tapo kone vienintele sritimi, kur galima leisti sau daugiau. Galimybė praplėsti ribas suteikia seksualinės jėgos pojūtį, net jei tai – paklusniosios, nuolankiosios pozicija. 


Problema – tame, kad įvairiose gyvenimo srityse moterys kaip tik ir pasigenda gaivališko grubumo, mačo jėgos, o vyrai – atvirkščiai: būdami apsupti valdingų moterų, ilgisi švelnumo, nuolankumo, paklusnumo. Moterys išmokė vyrus drauge su jomis žiūrėti romantines melodramas, pripažino jų teisę reikšti jausmus, net jei tai – upeliais besiliejančios ašaros, ir štai – rezultatas. Pačios moterys ėmė ilgėtis tvirto kumščio, sugniaužusio jos plaukus, o vyrai – galimybės laikytis už rankučių. Ir svarbiausia čia – ne tai, kad vyrai ar moterys turėtų gėdytis savo lyčiai neva nederančių instinktų, o tai, kad partneriai turėtų vienas kitą suprasti. 
 

Dar kiečiau?

Į šalto vandens baseiną lengviau įšokti iš karto, nei bristi į jį palengva. Grubaus sekso atveju – viskas atvirkščiai. Prieš stačia galva neriant į laukinės, nevaldomos ir nepažabojamos aistros sūkurį, reikėtų palengva priprasti prie kaistančios temperatūros.

Pradėkite nuo vėsesnių gundymų. Apgalvokite, ko norite, ir ko – ne, kas jums priimtina, o kas tegul lieka tabu, bent jau kol kas. Pavyzdžiui, pėrimas – gerai, o štai įžeidinėjimai – nepriimtina, užrištos akys – puiku, bet antausiai – ne, ir taip toliau. Aptarkite su partneriu savo lūkesčius ir bent jau pradžioje – galimus scenarijus. Būtinai sugalvokite ir „stop“ žodį, kurį ištarus žaidimai turėtų tuojau pat liautis. Visada pasilikite galimybę atsitraukti, jei pojūčiai ir išgyvenimai pasirodys pernelyg intensyvūs. 

Kelkite temperatūrą. Pradėkite nuo lengvos jėgos: jei smūgiai – tai visai nestiprūs, tik pliaukštelėjimai, jei jėga – tai pakankamai santūri. Jei patinka – tęskite. Tačiau juskite ribas. Ir dominuojanti pusė turėtų vis paklausti, ar tai patinka nuolankiajam. Beje, informuoti apie tai, ką ketinate daryti, bei klausinėti, ar tai, ką darėte – patinka – taip pat gali tapti viena iš labiausiai jaudinančių patirčių. 

Tu – man, aš – tau. Kartkartėmis pasikeiskite vietomis, perleiskite dominuojančią poziciją vienas kitam. Tam, kad jaustumėte savo ir partnerio galimybes, naudinga pabūti abiejose barikadų pusėse, o tada jau tiksliau žinosite, kas būtent jums patinka, be to, galėsite kelti partneriui kur kas konkretesnius reikalavimus. www.suaugusiems.lt

Ar praktikuojate grubų seksą?
 
Komentarai
Naujas komentaras