Kada partneris turi jus palaikyti, o kada ne?

young-woman-kissing-man-bed_13339-18791.jpg
 
Jūsų partneris turėtų parodyti palaikymą dažnai, tačiau kai kuriose situacijose jis palaikyti jūsų neturėtų. Bet kartais sunku suprasti kaip parodyti meilę ir padrąsinti kitą žmogų.

Žinoti kaip palaikyti kitą žmogų  yra sveika, bet kai kuriems labai sunku žinoti, ką tiksliai reiškia emocinis palaikymas tam, kurį mylite. Vietoje to, kad aklai spėliotumėte, ko žmogui reikia, kalbėkitės apie tai su partneriu. Labai svarbu, kad tas partneris, kuriam reikia palaikymo aiškiai išsakytų savo mintis ir jausmus. O jei jaučiatės nepalaikomas, pasistenkite aiškiai paaiškinti partneriui ką jam daryti ar sakyti.

Partneris turi padėti jums jaustis saugiai

Kai palaikote sveikus santykius su partneriu, jis turėtų pasirūpinti jumis ir kartais priminti, koks svarbus jam esate. Jei santykiuose jaučiatės visiškai saugiai, vadinasi partneris jumis gerai rūpinasi. Tačiau, jei partneris labai nepriklausomas, atsisikiria nuo jūsų, dažnai būna užimtas, lėtai reaguoja į problemas ir nėra pastovus – tai įspėjimai. Partneris turėtų visada sugebėti patikinti, koks esate brangus ir svarbus. 

Turi palaikyti jūsų svajones

Jūsų partneris turėtų jus padrąsinti ir padėti, kad ir kokia yra jūsų svajonė. Partneriai turi visada palaikyti kitą partnerį, kai šis įgyvendina svajones ir tikslus. Tai labai svarbu, nes dažnai į partnerį žvelgiame kaip į žmogų, kuris mumis tiki. Jei partneris nepalaiko jūsų svajonių įgyvendinimu tokiu būdu, kokio reikia jums, paklauskite dėl ko jis abejoja. Tiesą pasakius, partneris gali duoti neblogų patarimų.

Partneris turėtų jūsų klausti kaip galėtų jums padėti

Ilgalaikiuose įpareigojančiuose santykiuose labai lengva manyti, kad partneris intuityviai žino, ką galvojate ir kaip jaučiatės, tačiau realybė yra kiek kitokia. Vienas būdas partneriui palaikyti jus – paklausti ko jums reikia. Klausimas panaikina prielaidas, kurios dažnai baigiasi nesusipratimais ir nesusikalbėjimu. Aiškiai išsakykite savo poreikius, kai jūsų to prašo. Jei to nepadarysite, greičiausiai negausite tokio palaikymo, kokio norėtumėte.

Partneris turi palaikyti jūsų jausmus

Kai kurie jaučiasi nejaukiai dėl jausmų ir tokiems žmonėms lengviau pasakyti “neverk” arba “nebūk piktas”. Tokios reakcijos gali atrodyti gana nekaltai, tačiau tai gali reikšti, jog partneris mėgina pasakyti, kad nebereikštumėte jam savo negatyvių emocijų. Kai palaikote sveikus santykius, partneris turi gerbti jūsų emocijas, net jei jų nesupranta. Jei partneris vis sako, kad nereikštumėte stiprių emocijų, pasakykite jam, kad jums reiškia labai daug vien tas, kad jis jus išklausytų, o ne mėgintų pakeisti jūsų nuotaiką.

Partneris neturi palaikyti destruktyvaus elgesio

Nors planų ir svajonių palaikymas svarbus, partneris neturėtų palaikyti ir pripažinti visko ką darote, ypač, jei darote ką nors destruktyvaus. Ilgalaikiuose santykiuose reikia kalbėtis apie tai ką galvojame iš tikro, ypač, kai partneris daro ką nors griaunančio. 

Partneris neturi aukoti savo paties poreikių

Santykiai reikalauja mažų aukų vienas dėl kito, tačiau aukojimas visų savo poreikių nėra sveikas. Santykiuose svarbus kompromisas tam, kad abiejų poreikiai būtų patenkinti. Ieškokite balanso ir neaukokite savęs.

Partneris neturi būti atsakingas už jūsų laimę

Laimė ateina iš vidaus. Jei tikitės, kad partneris užpildys skylę viduje, jūsų santykiai nepavyks ir nebus sveiki nei vienam iš jūsų. Žinoma, partneris turi būti tas, kuris daro jus laimingą, bet jūsų nuotaika neturi priklausyti nuo jo. Jei pastebite, kad į partnerį žiūrite kaip į savo laimės šaltinį, pabandykite įsileisti daugiau kitų žmonių ar veiklų į gyvenimą, kurios padarytų jus laimingesnį. Jei ir toliau patirsite bėdas, pasikalbėkite su psichinės sveikatos profesionalu, kuris padės rasti laimę savyje.

Jei jūs su partneriu išmokote palaikyti vienas kitą, tai nuostabu. O jei dar turite kur tobulėti, dirbkite ir kurkite balansą santykiuose kartu.

Suaugusiems.lt

Ar jaučiate partnerio palaikymą?
 
Komentarai
Naujas komentaras