Kaip pasakyti „ne“, kai seksas jau prasidėjo?

pora-lova-seksas-61119653.jpg
 
1 komentaras
Kai žmonės kalba apie sutikimą, daugelis jų sutinka, jog visada turite teisę nutraukti lytinį aktą. Tačiau retai kada išgirstame, jog nutraukti seksą, dėl kurio sutikote ir staiga apsigalvojote, yra gerai. Surikimas nėra ilgalaikis įsipareigojimas – tai kintantis sutikimas, kuris nuolatos gali būti derinamas. Taigi, nutraukti seksą bet kuriuo metu, su kuriuo jau sutikote, yra priimtina.

Seksui taip pat negalioja jokia universali finišo linija. Nutraukti lytinį aktą galite bet kuriuo metu. Neprivalote peržengti tam tikros finišo linijos ar pasiekti tam tikrą tikslą, kad galėtumėte sustoti. Gali būti, jog sustoti norite, nes nesijaučiate gerai, ar dėl to, kad nebeturite laiko, o gal sustoti panorote dėl to, jog patiriate skausmą ar kitokį diskomfortą. Gal sustoti norite todėl, jog tai primena praeities traumą. Gal jus išblaškė ir tiesiog nebeturite nuotaikos seksui. Gal jūsų partneris pasakė ar padarė kažką, kas jus nuliūdino ar tiesiog atėmė norą. O gal taip stipriai trokštate valgyti, stipriau, nei mylėtis.

Kaip matote, priežasčių seksui nutraukti daugybė, tam negalioja jokie suvaržymai ir reikalavimai. Taip pat nėra ir jokių taisyklių, sakančių kaip tą pasakyti partneriui. Niekam neprivalote aiškintis, tačiau turėtumėte pateikti kontekstą. Viskas priklauso nuo jūsų. Akivaizdu, svarbiausia jūsų saugumas ir komfortas, nes kiekvieno žmogaus seksualiniai pasirinkimai skirtingi.

Štai kelios gairės, kurios gali padėti nutraukti seksualinį aktą, jei apsigalvojote:

1. „Padarykime pertrauką.“

Jei nesate tikra, ar norite sustoti, ar norėtumėte tęsti, visada galite prašyti pertraukėlės mintims susidėlioti.

2. „Grįžkime prie...“

Jei jums nepatinka dabartinis užsiėmimas, tačiau akto nutraukti nenorite, pasiūlykite partneriui grįžti prie kito akto užsiėmimo.

3. „Noriu sustoti.“

Neprivalote detalizuoti. Jei norite sustoti dėl bet kokios priežasties, jūsų partneris turi jūsų paklausyti.

4. „Negaliu įsijausti, nes...“

Galbūt sustoti nenorite, tačiau kažkas, ką darote, jus neramina. Tokiu atveju, jūsų partneris gali prisitaikyti, kad jaustumėtės patogiau.

5. „Man taip netinka. Sustokime ir pakeiskime pozą.“

Tai palieka atviras duris išbandyti tai, kas jums tinka labiau.

6. „Sustok!“

Nesijauskite blogai, jei tą pasakyti turite tvirtai. Nėra tokio dalyko kaip „per tvirtai“, kai užtvirtinate savo ribas.

7. „Jaučiuosi...ir man reikia kelių minučių.“

Jei patirtis iššaukia stiprius jausmus ir emocijas, pasikalbėkite apie tai su partneriu, jei to norite.

8. „Jaučiuosi...ir noriu sustoti ir pabūti viena.“

Ir tai yra normalu. Jei jausmais nenorite dalintis su partneriu, o norite pabūti viena, pasakykite.

9. „Man nepatinka... Ir man nepatinka ir...“

Tam, kad nepradėtumėte užsiimti tuo, kas jums nepatinka, pasakykite partneriu tai, ką norėtumėte išbandyti sekso metu ir parodykite jam kaip tai daroma.

Pasirinkite tokius žodžius, kuriuos tardama jausitės jaukiai ir naudokite juos bet kada, kada to norėsite. Nėra tokio situacijos, kurioje negalėtumėte seksui ištarti „ne“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Kartais reikia normaliai ir aiškiai pasakyti ne. Kad nekiltų papildomu klausimų
Naujas komentaras