Kaip pasakyti partneriui, jog jūsų intymus gyvenimas ne toks kaip anksčiau?

pora-82511199.jpg
 
Yra daugybė patarimų, kurie gali padėti susigrąžinti aistrą ilgalaikiams santykiams. Tačiau kaip pasakyti partneriui tai, kad jums atrodo, jog jūsų seksualinis gyvenimas suprastėjo? Seksualinio gyvenimo gerinimas nėra tai, ką galite atlikti vienas, todėl turite pradėti nuo pokalbio su partneriu, kurio metu turite sukurti emocinį ryšį. Tai delikatus pokalbis, nes nenorite, kad partneris imtų jaustis kaltas. Norite tai išspręsti kaip komanda. Tačiau be tinkamų žodžių to nepadarysite.

Visų pirma – kodėl atsisakote sekso? Taip nutinka todėl, kad užklumpa rutina. Žmonės natūraliai suformuoja elgesio modelius. Juk esate įpročio būtybės ir seksas nėra išimtis. Deja, tai pakenkia seksualiniam gyvenimui ir jis tampa nuobodus.

Nuobodulys, kuris gali atsirasti santykių metu, yra ne kas kitą, o proga išbandyti naujoves. Jei nesate patenkintas savo seksualiniu gyvenimu kaip buvote anksčiau, štai keli būdai, kurie padės tai aptarti su partneriu:

1. Paklauskite partnerio kaip jaučiasi jis

Visų pirma, paklauskite partnerio ar jis pastebėjo tai, jog judviejų seksualinis gyvenimas pasikeitė. Paklauskite, ar partneriui atrodo, kad seksas toks pat smagus, koks buvo anksčiau. Išreikškite tai, kaip mėgavotės dažnu seksu ir paklauskite, ar partneris nenorėtų sugrįžti prie panašaus ritmo.

2. Paklauskite, kas partneriui trukdo

Po to, paklauskite partnerio, kodėl jo manymu, jūs nebesimėgaujate seksu. Jei partneris nenori grįžti prie senojo ritmo, išsiaiškinkite kodėl. Pavyzdžiui, gali būti, jog partneris patiria libido sumažėjimą (tai lemia hormonų disbalansas, stresas, nepasitikėjimas savimi, vartojami vaistai ir mityba). Kai išsiaiškinsite priežastį, žinosite ką daryti toliau. Taip pat gali būti, jog jūs nedarote to, kas būtina partneriui užsivesti. Pasikalbėkite apie tai, kaip galite išspręsti šias bėdas.

3. Nekaltinkite

Net jei problema yra ta, jog partneris nebedaro to, ką darydavo anksčiau, nesakykite jam to. Tai gali būti priimta kaip kaltinimas. Kaltinamas žmogus įsijungia gynybą ir nebus toks atviras. Palaikykite pokalbį neutralioje pozicijoje, nes problema yra jūsų abiejų. Galite pasakyti taip: “Pastebėjau, kad pasikeitė mūsų sekso rutina, todėl ėmiau svarstyti, ar tu pastebėjai tą patį? Ką galime dėl to daryti?”

4. Susitelkite į ateitį

Vietoje to, kad susitelktumėte į tai, koks dabar yra jūsų seksualinis gyvenimas, ar gailėtumėtės to, kad jis nebe toks, koks buvo, pagalvokite, kaip norėtumėte jį keisti ateityje.

Geriausia apie tai kalbėtis neutraliu laiko, pavyzdžiui, valgant pietus, tačiau to nedarykite miegamajame! Nekritikuokite ir nekaltinkite. Venkite tokių frazių kaip: “tu niekada...”, “tu visada...”, nesakykite nieko panašaus į “Kodėl tu negali to padaryti?” ar “Man nepatinka, kai darai taip...” Vietoje to pasakykite partneriui, ką norėtumėte pakeisti, ar kas jums galėtų patikti.

5. Pasiūlykite išmėginti ką nors naujo

Pabandykite pažaisti tokį žaidimą, kurio metu abu galėsite pasiūlyti tai, ką norite išmėginti lovoje.  Pasikalbėkite apie tai vakarienės metu namuose. Nežinote ką norėtumėte išbandyti? Galite pradėti nuo sekso kambaryje, kuriame paprastai to nedarote. Nuostabu kaip toks paprastas pokytis sukuria jaudulį. Dar išbandyti galite seksą kitu dienos metu, nei įprasta, vaidmenų žaidimą, žaisliukus ir naujas sekso pozas.

6. Papasakokite partneriui prisiminimus iš praeities

Iš naujo išgyvendami jaudinančio sekso prisiminimą, patirsite emocinį susijaudinimą. Pasakykite partneriui, kaip jums patiko tai, ką darydavote praeityje ir paklauskite, ar jis galėtų taip pat jus pamaloninti ir vėl. Tik būkite atsargūs, jei nuspręsite su partneriu diskutuoti apie tai, kuo užsiimdavote su buvusiais partneriais, geriau venkite kitų žmonių minėjimo.

7. Pasitelkite sekso žaisliukus

Kai visą kitą nebeveikia – nauji žaisliukai gali suteikti jaudulio miegamajame. Nueikite apsipirkti jų drauge. Nauji produktai gali įžiebti naujų idėjų. Jei manote, kad sekso žaislai partneriui gali nepatikti, galite apie juos užsiminti žaismingai ir be spaudimo, pavyzdžiui: „Turiu puikią idėją kaip galime smagiai praleisti laiką miegamajame.“, ar „Pamaniau, tai gali sugriauti rutiną.“

Jei nuspręsite pasikalbėti su partneriu apie jūsų seksualinį gyvenimą, tai jus suartins. O ilgas pokalbis gali privesti prie problemos sprendimo, dėl kurio abu tapsite laimingesni.

Suaugusiems.lt

Ar jūs patenkinta/patenkintas savo seksualiniu gyvenimu?
 
Komentarai
Naujas komentaras