Kiek laiko reikia įsimylėti? Štai nuo ko tai priklauso

Red-Heart-Couple-Tattoo-On-Hands.jpg
 
Turbūt esate matę kaip žmonės įsimyli per kelias savaites, tačiau kiti žmonės gali kartu būti kelis mėnesius ir vis dar nebūna tikri dėl savo jausmų. Taigi, kiek reikia laiko ką nors įsimylėti? Jei klausiate savęs kodėl nesijaučiate įsimylėjęs taip greitai kaip norėtumėte, tada laikas nuo to pailsėti. Apie meile geriau galvoti ilgalaikėje perspektyvoje.

Taip, galite pajusti stiprius jausmus per labai trumpą laiką, tačiau dažniausiai šie jausmai būna aistra ir potraukis, o iš pradžių tai gali pasirodyti panašu į meilę. Taigi, turite duoti sau laiko suprasti, kad tai tikras jausmas. Meilei reikia daugiau laiko nei daugelis žmonių galvoja! Nėra vieno atsakymo ar laiko rėmų, tačiau, kai žmonės po kelių savaičių sako, kad myli, dažniausiai tai būna aistra. Iš pirmo žvilgsnio galime pajusti aistrą ir troškimą, tačiau tik po kurio laiko geriau susipažįstame ir pajuntame ryšį su žmogumi. Meilei tikrai reikia daugiau laiko.

Taigi, laikas, per kurį įsimylime iš tikrųjų, labai priklauso nuo įvairių aplinkybių, o jei jums reikia daugiau laiko, tai reiškia, kad ieškote tikros meilės. Ir, žinoma, turėtumėte niekur neskubėti ir laikytis savo tempo. Net jei žmogus, su kuriuo susitikinėjate, prisipažįsta meilėje anksti, tai netampa priežastimi kelti sau klausimus apie savo jausmus. Visi esame skirtingi. Ir įdomu tai, kad tam tikri faktoriai gali lemti greitesnį įsimylėjimą (ar manymą, kad įsimylėjome).

Pozityviai mąstantys gali įsimylėti greičiau

Juk tai logiška – su pozityviais žmonėmis lengviau bendrauti ir jiems lengviau bendrai pozityviai mąstyti, įskaitant ir jausmus kitam žmogui.

Pozityvus mąstymas gali padidinti meilę partneriui dėl kelių priežasčių: visų pirma, jūs jau bendrai pozityviai mąstote, todėl esate labiau linkęs pastebėti ir vertinti tas savybes, kurias mylite partneryje, o ne neigiamus jo bruožus. Taip pat, jei dažniausiai mąstote pozityviai, esate atviresnis žmogus tiek partneriui, tiek bet kam kitam, nei tas, kuris labiau neigiamas ar neutralus. Jei jūs žiūrite į viską pozityviai, tai matosi ir kuriant santykius. Todėl cinikams įsimylėti trunka kiek ilgiau, bet tai normalu. Visi yra skirtingi, o mūsų požiūris į gyvenimą vaidina svarbų vaidmenį santykiuose.

Vyrai gali įsimylėti greičiau nei moterys

Tai gali prieštarauti lyčių stereotipams, bet būtent dėl to stereotipai yra niekiniai. Pasak vieno tyrimo vyrai įsimyli greičiau nei moterys. Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad vyrai meilę išreiškia greičiau, tačiau kai kurie ekspertai mano, kad tai gali būti susiję su tuo, kad vyrų įsitikinimai kategoriškesni.

Bendrai, vyrai matomi kaip mažiau emocionalūs nei moterys. Iš kitos pusės, moterys dažniau analizuoja savo jausmus ir dvejoja prieš pasakydamos „aš tave myliu“. Be to, vyras gali būti neįsimylėjęs, bet sakys, kad jo jausmai stiprūs ir tikrai tuo tikės. Nepaisant medijos ir visuomenės įsitikinimų, daugelis vyrų nori prasmingo ryšio ir santykių. Kartais jie įsimyli greičiau ir stipriau, tačiau niekas negali pasakyti kaip ilgai tai truks.

Taigi, laikas pamiršti neteisingus lyčių stereotipus, nes vyrai gali pamilti greitai ir pasakyti tai dar greičiau. Be to, tokie lyčių stereotipai visus skaudina, nepaisant lyties.

Ar galima išmokti įsimylėti?

Kiek reikia laiko įsimylėti? Jei stengsitės, laiko prireiks mažiau. Jei jūs tikrai labai norite pamilti, yra įrodymų, kad galite save to išmokyti: buvo atliktas eksperimentas „Artūro Arono 36 klausimų eksperimentas“. Jame du žmonės vienas kito klausinėjo ypač asmeninių klausimų per 45 minučių laiką ir baigė spoksodami vienas kitam į akis. Ar jis pavyko? Na, po šešių mėnesių viena iš porų susituokė, todėl atrodė, kad kažkas tikrai nutiko. Svarbiausia dalintis asmenine informacija aplinkoje, kurioje jaučiatės saugiai, jaučiate pasitikėjimą ir palaikymą.

„Abipusis savęs atskleidimas“ yra terminas, kurį naudoja mokslininkai. Kai abu atsiskleidžia ir tampa šiek tiek pažeidžiami, jei viskas vyksta gera linkme, jaučiatės patogiai, o tada galite atskleisti dar daugiau apie save ir tapti dar labiau pažeidžiamu. Supratingumą ir vertinimą mėgsta visi žmonės. Ir jie tai taip mėgsta, kad tai gali nuvesti iki meilės.

Taigi, yra daugybė skirtingų faktorių, kurie veikia tai kaip greitai įsimylime. Svarbiausia, viskas priklauso nuo jūsų. Įsimylėjimas, o ne aistra, yra procesas. Jei tai ateina natūraliai, tai puiku. O jei reikia šiek tiek daugiau laiko, tai irgi visiškai normalu, nes meilės laukti verta.

Suaugusiems.lt

Ar greitai įsimylite?
 
Komentarai
Naujas komentaras