Kodėl kai kurie nori susigrąžinti savo eks mylimuosius?

skambucio-laukianti-moteris-59c93d4adb950.jpg
 
Dažnai matome kaip garsenybės mėgina susigrąžinti savo buvusiuosius, tačiau tai vyksta ir paprastų žmonių gyvenimuose. Mes dažnai mėginame susisiekti su buvusia antrąja puse ar net siekiame keršto po skyrybų.

Taip pat yra daugybė žmonių, kurie susitaiko su skyrybomis ir juda į priekį nelaikydami pagiežos i neieškodami būdų sudėti paskutiniams taškams. Todėl kur yra skirtumas tarp tų, kurie atleidžia ir pamiršta ir tų, kurie jaučia troškimą susigrąžinti buvusią meilę

Ekspertai sako, kad žmogaus reakcija gali būti įtakota to kaip baigėsi santykiai. Jei santykiai nutrūko dramatiškai ar problematiškai, tai gali sukelti pyktį buvusiam mylimajam. Pavyzdžiui, jei su jumis išsiskyrė žinute ar skyrybos įvyko dėl neištikimybės, tai sukelia didesnį nepasitenkinimą, nei skyrybos abipusiu sutikimu.

Kodėl norime susigrąžinti buvusiuosius?

Bet daugelis, kurie nori susigrąžinti savo eks, daro tai dėl to, jog mano, kad jų savigarba buvo paveikta skyrybų ir tai nutinka pasąmonės lygmenyje. Mums sunkus susitvarkyti su skausmu, todėl susitelkiame į tai kaip susigrąžinti mylimąjį, o nemėgina me išsigydyti žaizdų. 

Troškimas numalšinti tokį skausmą gali būti dar intensyvesnis, jei santykiai buvo problematiški ir žmogus suvokė jų įtaką. Kartais partneris gali pažvelgti atgal ir aiškiai pamatyti blogą elgesį, tokį kaip neištikimybė ir toksiškumas, kurio anksčiau nematė. Skyrybos suteikia aiškų vaizdą ir kai praeina pakankamai laiko ir žmogus visiškai suvokia tai kas nutiko, jis ima jaustis nusivylęs ir piktas. Tačiau šie jausmai priklauso nuo žmogaus: visi reaguoja skirtingai ir tai priklauso nuo asmeninių savybių ir vertybių. Tas pats galioja ir skyryboms – kai kurie žmonės jaučiasi labiau atsipalaidavę ir atleidžia lengviau, o kiti yra emocionalesni ir laiko pagiežą. Taip pat svarbi yra ir branda. Jei žmogui visada sunku paleisti arba tai jo pirmosios skyrybos, jis negalvos ilgai prieš iškeldamas dramatišką sceną socialinėje medijoje ir rodysis savo eks gyvenime. Nors tuo metu žmogus gali pasijusti geriau, kontrolė gali greitai išsprūsti iš rankų, o tada bus tik blogiau. 

Kodėl norime, kad mūsų eks nepasisektų nauji santykiai?

Daugelis žmonių trokšta, kad buvusiam mylimajam nepasisektų naujieji santykiai, todėl jie daro viską, kad taip ir nutiktų. Tai gali būti žinutės eks ar kitokie bandymai pakenkti. Kai kurie žmonės mėgina susigrąžinti savo eks atskleisdami itin privačią informaciją apie jį bendradarbiams, draugams, šeimai ar net gi naujam partneriui. O tai niekada gerai nesibaigia. Tačiau būdai gali būti ir mažiau kenkiantys, pavyzdžiui, laiko švaistymas socialiniuose tinkluose ir viltis, kad eks pamatys tam tikrus postus. Labai dažnai žmonės naudojasi socialiniais tinklais tam, kad parodytų buvusiajam kaip gerai jie gyvena be jo. Ir tai taip pat yra būdas susigrąžinti eks. 

Kaip sau padėti

Noras siekti keršto po skyrybų taip pat dažnas ir gali labai vilioti. Emocijos stiprios, o jei santykiai buvo dramatiški, žmogus gali jaustis įskaudintas ir piktas. Stiprios reakcijos dažnai viską tik pablogina ir retai kada tikrai padeda. Ir štai kodėl visų pirma svarbu sustoti prieš ko nors imantis. Jei norite susigrąžinti eks, visų pirma pripažinkite sau savo jausmus. Būkite sau atviras apie pyktį, nerimą, liūdesį ir visus kitus jausmus. Nesistenkite paslėpti jų. Pasikalbėkite apie juos su draugu ar terapeutu. Šioje vietoje galite sau labai padėti nekartoti klaidų kituose santykiuose.

O tada ieškokite būdų, kurie padės jums judėti į priekį. Visų pirma, nebesekite eks socialiniuose tinkluose. Jei nuolat matote tai, ką daro jūsų buvęs mylimasis, tai gali sukelti blogas emocijas, o užblokavę savo eks lengviau išmesite jį iš galvos. Taip pat padės užimtumas: sutelkite savo energiją į kitas veiklas, būkite pozityvesni. Susitikite su draugais ir veikite tai ką mėgstate, nes tai nuramins jūsų mintis ir gebėsite galvoti apie ką nors kitą. Susiraskite naujos veiklos, susitelkite į darbą ir pasilinksminkite. 

Ir galiausiai, po kurio laiko galėsite vėl susitikinėti. Susipažindami su naujais žmonėmis imsite kurti naujus romantinius santykius, kurie leis galutinai pamiršti eks. Taip pat sustiprinsite idėją, kad jūsų eks nėra vertas jūsų laiko ir energijos. Iš pradžių po skyrybų gali atrodyti, kad susigrąžindami eks pasijausite geriau, tačiau radę tinkamų būdų judėti į priekį ir susitelkdami į svarbesnius dalykus galiausiai pasijusite kur kas geriau.

Suaugusiems.lt

Ar kada bandėte susigrąžinti buvusią meilę?
 
Komentarai
Naujas komentaras