Kodėl kai kurie žmonės mėgaujasi vienatve

moteris-70571294.jpg
 
Visi turime tą vieną draugą, kuriam tiesiog atrodo paprasta gyventi vienam. Ir nors kiti jaudinasi dėl vienatvės ar jaučia spaudimą susirasti partnerį, šiam žmogui viskas puikiai klostosi tiesiog taip, kaip yra. Jis nestresuoja ir nejaučia savigraužos, o vietoje to jis mėgaujasi vienatve!

Tai ypač aktualu, nes vienišam gali būti sunku, ypač mūsų visuomenėje, kuri tarsi sako mums, kad tai liūdna ir neteisinga. Be to, jei ieškote santykių, visas jūsų gyvenimas atrodo visiškai ne toks, kokio trokštate. Tai gali sukelti nemalonius jausmus, o ne džiaugsmą. Bet būtent tai ir išskiria tuos, kurie mėgaujasi būdami vieniši.

Pasak psichologų, buvimas susitaikyme su vienatve, net jei ir nenorite amžinai likti vienas, priklauso nuo to, kad džiaugiatės pozityviais dalykais. Žmonės, kurie mėgaujasi vienišiaus gyvenimu mato tai kaip galimybę, o ne trūkumą. Vienatvė siūlo laisvę ir galimybę dirbti ties savo asmeniniais tikslais ir taip pat puoselėti neromantinius ryšius su kitais.

Tie žmonės ima viską: eina mokytis, susitikinėja su draugais ir susitelkia į tas gyvenimo sritis, kurias reikia tobulinti. Jie mėgaujasi laiku sau ir tokiu grafiku, kokio nori, bei daro tai, ko negalėjo būdami santykiuose. 

Tai ar mėgausitės vienatve priklauso ir nuo to kaip gerai jaučiatės leisdami laiką vieni, nes tai yra įgūdis. Žmonės, kurie įpratę būti vieni, gerai jaučiasi būdami vieni ir žino kaip patenkinti savo psichologinius poreikius, daug geriau jaučiasi būdami vieniši. Ir jie leidžia sau būti vieniši! Yra daugybė suaugusių žmonių, kurie jaučiasi blogai būdami vieniši, todėl vienus santykius keičia kitais. Šiuo atveju santykiai tampa pabėgimo planu nuo nemalonaus jausmo būnant vienišu, be to, šie žmonės vengia vienatvės, nes jiems tampa neramūs, o tada jie tai išverčia naujų santykių troškimu.

Tie, kurie niekur neskuba, išmoksta būti su savimi, pagalvoja ko nori iš gyvenimo ir ima geriau rūpinti savo poreikiais. Tas, kuris mato save pilną ir netrokšta kito žmogaus tam, kad jį užpildytų, džiaugsis vienatve. Ir tai yra dar vienas įgūdis, kurį galima išugdyti su laiku.

Jei šiuo metu esate vienišas ir norėtumėte geriau galvoti apie vienatvę, yra daugybė būdų tai padaryti! Ir pirmiausia turite atsikratyti minties, kad būti vienišam yra blogai. Labai svarbu kritiškai žiūrėti į nuomonę, kad vienišu būti yra kažkas blogo ir nepriimti to kaip fakto.

Taip pat padėti galėtų dažnesnis bendravimas su artimaisiais ir draugais, nepamirškite puoselėti šių santykių. Vienišiai turi žinoti, kad jiems reikia meilės ir ryšio gyvenime, tačiau tai jie gali gauti iš daugybės skirtingų sferų, pavyzdžiui iš draugų ir šeimos. Manymas, kad mums reikia romantiškos meilės mus limituoja.

Žinoma, galite susitikinėti ir laukti naujų santykių ir netgi pripažinti tai, kad vienatvė nėra tai, ko jūs norite. Tačiau taip pat įmanoma tuo džiaugtis ir rasti būtų pasimėgauti.

Suaugusiems.lt

Ar mokate mėgautis vienatve?
 
Komentarai
Naujas komentaras