Kodėl žmonės pasirenka būti neištikimi, net žinodami, kad tai neteisinga?

istock_000018320036medium.jpg
 
Jei prieitumėte prie nepažįstamojo ir paklaustumėte ką jis mano apie neištikimybė, yra didelė tikimybė, jog gautumėte atsakymą, jog tai nėra gerai. Tiesą pasakius, 90 procentų žmonių mano, kad neištikimybė yra nepriimtina ir pripažįsta negatyvų jos poveikį santykiams. Tačiau net 40% žmonių vis tiek renkasi būti neištikimi.

Aišku, jog kažkas čia neaišku. Taigi kodėl kažkas ima megzti romanąpartnerio nugaros, nors ir sutinka, jog tai netinkama? Kai kurie žmonės mėgsta papildomą dėmesį. Tai nebūtinai reiškia, kad jų partneriai namuose neduoda jiems dėmesio, nors kartais taip būna. Tačiau kai kuriems reikia patvirtinimo iš kitų žmonių.

Tokie žmonės galimai ieško kito žmogaus laiko ar dėmesio ar net suartėjimo su juo, nes tokiu būdu pajaučia ryšį ir jaučiasi matomi. Taip gali nutikti dėl netinkamo požiūrio į save, dėl nepasitikėjimo savimi, mažos savivertės ir pan. Būdami neištikimi šie žmonės gauna patvirtinimą, kurio taip trokšta ir jaučiasi geriau.

Kiti žmonės neturi tikslo būti neištikimais, tačiau tai nutinka po truputį, ypač, jei jų poreikiai santykiuose nėra patenkinami. Gali būti, kad jie bandė tai iškomunikuoti partneriui, tačiau nesijaučia išgirsti ir suprasti ir su laiku, atrodo nesvarbūs įvykiai ir smulkmenos, priveda prie fantazijų apie jų seksualinių ar emocinių poreikių patenkinimą už santykių ribų. Tai gali reikšti flirtą su draugu ar pernelyg didelį atvirumą su kolega darbe, o romanas ima megztis nuo čia. Galbūt galimybė pati atsiranda savaime rasti ryšį, o su laiku viena veda prie kito. Fizinė neištikimybė gali prasidėti emocine, intymumu ir nuoširdžiais jausmais tam, kas nėra partneris.

Ir todėl, kad tai nenutinka staiga, lengviau priprasti prie to, kas vyksta ir tik vėliau tai sau pripažinti. Taip pat prie to prisideda ir kiti faktoriai, tokie kaip santykių trukmė su pirminiu partneriu, santykių kokybė, tai kaip neištikimybė yra suvokiama (pavyzdžiui, emocinė, fizinė, seksualinė ir t.t.). Jei žmogus mato savo santykius nerimtai ar ydingai, emocinė neištikimybė gali neatrodyti kaip svarbus reikalas, arba tai gali atrodyti visiškai nežalinga dėl tam tikrų aplinkybių. Dažniausiai prieš neištikimybė pasikeičia neištikimo partnerio jausmai mylimajam ir požiūris į pačius santykius ir jis (sąmoningai arba ne) renkasi atsitraukti nuo partnerio. Tai dažniausiai nutinka pirmiausiai galvoje prieš kito žmogaus įsivėlimą.

Neištikimybė bet kokia forma gali būti naudojama kaip būdas santykiams nutraukti. Todėl nors kai kurie nepateisina neištikimybės, jie gali naudoti tai kaip būdą išsiskirti su partneriu. Jiems taip tiesiog lengviau susirasti ką nors kitą. Tokioje situacijoje jų partneris išsiskiria, todėl jiems patiems nereikia to daryti ir jie jau turi kitus santykius, todėl neprivalo likti vieniši. Tokioje „laimingoje“ situacijoje neištikimybė gali tikrai vilioti.

Ir nors kai kas sutinka, kad neištikimybė yra blogai, jie vis tiek tą daro dėl visų jau išvardintų priežasčių ir dar daugiau. Tačiau tai dažniausiai neištinka tų porų, kurios kalbasi. Tai reiškia, išreiškia savo emocinius poreikius ir sudėtingas emocijas partneriui ir taip pat yra atviri išklausyti tai, ką partneris jaučia ir ko jam reikia. Ir tai yra tiesa, nors ji kai kam skamba skaudžiai ir nepatogiai. Dažnai pasirenkame nesidalinti tuo, ką iš tikrųjų jaučiame, nes bijome būti įskaudinti arba įskaudinti kitą žmogų, arba todėl, kad tai gali virsti dideliu ir intensyviu ginču. Tačiau dar dažniau poros dalijasi tokiais dalykais ir palaiko vienas kitą, todėl tai daryti būna vis lengviau.

Taip pat padėtų, jei pasikalbėtumėte apie tai, kaip apibūdintumėte neištikimybę, tiek emocinę, tiek fizinę. Daug lengviau peržengti ribą, kai ji miglota. Tačiau, jei pora sutaria dėl to, kas leidžiama ir kas ne ir yra pasiryžusi kalbėtis apie jausmus ir poreikius kasdien, tada abu partneriai bus daug mažiau linkę eiti į kairę.

Suaugusiems.lt

Ar buvote neištikimas?
 
Komentarai
Naujas komentaras