Laiminga santuoka be sekso: įmanoma?

pora-lovoje-76702963.jpg
 
4 komentarai
Laiminga santuoka be sekso tampa vis populiaresnė ir priimtinesnė, o žmonių, kurie atsisakė intymumo gyvendami kartu – vis daugiau. Agresyvi lytinio švietimo propaganda, toleruojama žiniasklaidos, pakeitė ne vieno vyro ir ne vienos moters seksualumo ir sekso sampratos suvokimą. Vis daugiau suaugusiųjų siekia save apriboti nuo kūniškų malonumų ir seksualinių instinktų, o interneto erdvėje net pradėjo kurtis pažintys, siūlančios padėti sukurti šeimą, surasti antrąją pusę, bet ne sekso partnerį.

Taigi, kokia yra santykių bet sekso motyvacija ir kas skatina žmones atsisakyti intymumo gyvenant kartu?

Bauginanti statistika

Pastaraisiais metais, daugiau  kaip 15% Rusijos moterų ir apie 9% vyrų sąmoningai atsisako lytinių santykių. Tuo tarpu apie 20% vyrų ir moterų prisipažįsta, jog laimingai gyvena santuokoje be sekso. Tokią apklausą inicijavo autoritetinga Europos institucija, kuri glaudžiai bendradarbiauja su kitomis įstaigomis, padedančiomis spręsti šiuolaikinių šeimų problemas. Nors šis tyrimas buvo atliktas tik didžiuosiuose Rusijos miestuose, skaičiai – stebina.

Įdomu tai, kad didžioji dalis tyrimo dalyvių, tai žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą. Panašius duomenis atspindėjo ir kiti moksliniai tyrimai, atlikti Vakarų Europoje (išskyrus Ispaniją ir Italiją), o Didžiojoje Britanijoje net gi buvo įkurtas prestižinis klubas, kurio nariai yra porelės, neturinčios intymių santykių. Klubą įsteigė ir jam vadovauja populiari rašytoja Liza Hodzhin. Ji jau daugiau nei dešimtmetį yra  ištekėjusi už populiaraus dizainerio ir jiedu patenka į šią statistiką. 


Ne liga, bet pakenkti gali

Fiziologiniu ir psichologiniu požiūriu, savanoriškas sekso atsisakymas nėra laikomas liga. Šiandien aseksualių (žmonių,  turinčių žemą libido) skaičius maždaug yra lygus homoseksualų skaičiui. Žmogus, turintis nedidelius seksualinius poreikius  kur kas paprasčiau atsisako intymumo ir rečiau skundžiasi seksualiniu nesuderinamumu poroje (jei abiejų partnerių seksualinis libido žemas). 

Tačiau priverstinė abstinencija turintiems aukštesnį seksualinį libido gali būti žalinga sveikatai. Statistika rodo, kad net 40% moterų ir 5% vyrų nenori mylėtis be meilės. Tvirti moraliniai įsitikinimai nemiegoti “su bet kuo”, neretai tampa intymumo atsisakymo priežastimi. Toks elgesys daugiau būdingas moterims, o sekso atsisakymas gali pasireikšti depresija, dirglumu, agresija, savęs nerealizavimu. Visa tai yra seksualinio nepasitenkinimo požymiai. Ne gana to, ilgesnis intymių santykių nebuvimas gali atsiliepti sveikatai. Moteris dažniau vargina dubens organų uždegimai, vyrams lytinių santykių atsisakymas gali pasireikšti prostatos ligomis, sumažėjusiu seksualiniu apetitu ar net impotencija. 


Laimingos santuokos be sekso pavyzdys

Vienas iš paslaptingiausių ir romantiškiausių meilės romanų, tai 20-ojo amžiaus garsaus kompozitoriaus Cole Porter ir Lindos Lee istorija. Nepaisant to, jog C. Porteris domėjosi tik vyrais, jo vienintelė  mūza buvo Linda. Savo mylimajai kompozitorius dedikavo kūrinį, kurio žodžius parašė pati Linda Lee. 

Jų santuoka buvo nuostabi be sekso ir truko 35 metus. Šią istoriją ekranizavo režisierius Normanas Winkler filme “Be Love”.


Ar galima susigrąžinti seksą?

Žmogaus kūnas – sudėtingas organizmas. Jei tam tikros funkcijos ilgą laiką yra nenaudojamos, atstatyti jas gali būti labai sunku. Tad jei nuspręsite puoselėti aseksualius santykius, būkite atsargūs. Jūs galite  prarasti galimybę mėgautis seksu, net jeigu jūsų požiūris ir pasikeis. 

Sveiki ir jauni vyrai po priverstinės abstinencijos gana greitai atkuria lytinę funkciją. 30-35 metų amžiaus vyras net po kelių mėnesių be sekso gali sėkmingai mėgautis lytiniais santykiais. Tačiau vyresniame amžiuje, sulaukus keturiasdešimties ar daugiau metų, 2-3 mėnesiai praleisti be sekso, gali neigiamai paveikti potenciją ir pajėgumą visiems laikams. 


Laiminga santuoka be sekso yra įmanoma, jei tik abu sutuoktiniai jaučiasi laimingi. Tačiau jei yra vaikomasi madų ir nesimylima tik dėl įsitikinimų, tai gali rimtai pakenkti jūsų laimei ir sveikatai!


Suaugusiems.lt

Ar laimingi santykiai be sekso - įmanomi?
Ar po santuokos ėmėte mažiau mylėtis?
 
Komentarai (4)
Draugelį,jei tu net nepagalvoji apie seksa,kažkas su tavim negerai...klausk daktaro Unikausko.
viskas imanoma .. su boba gyveni del patogumo, o pyst eini kitas... super ..... viskas imanoma .. db juk 21 amzius .......
O jei pakrapštyti giliau - kas jei vienas iš jų permiega su trečiu asmeniu - čia jau neištikimybė ar kaip?
Man - neimanomi :) Meilė be sekso - dar įmanoma, galima būtu patenkiti savo platoniškų santykių poreikį, bet santykiai be sekso, tai ne "santykiai", tai tiesiog draugystė, kuri įmanoma tarp priešingos lyties atstovų, bet pavadinti tai "laimingais" santykiais.....
Naujas komentaras