Malonūs poelgiai, kurie iš tikrųjų griauna jūsų santykius

 
Manote, jog visas laisvalaikis praleistas kartu su antrąja puse ir susirašinėjimas visą dieną daro paslaugą jūsų santykiams? Kai kurioms poroms taip. Tačiau yra plona linija tarp tų gestų, kurie santykiams daro gerą ir tarp tų, kurie gali būti nuodingi. Tačiau būdami sąmoningi galite o išvengti

Kartais manome, kad toksiškas elgesys yra mielas ir romantiškas, nes iš pradžių jis būtent taip ir atrodo. Pavyzdžiui, kontrolė gali atrodyti kaip rūpestis. Santykių pradžioje jums gali net ir patikti, kad partneris nuolat jumis rūpinasi ir kaip dažnai jis nori jus matyti. Jei anksčiau niekas su jumis taip nesielgė, galite tikrai pasijausti ypatingai. Tačiau tam tikru metu tokie „romantiški“ poelgiai gali imti erzinti.

Malonūs poelgiai dažnai būna labai panašūs į tuos, kurie iš tikro yra nuodingi, todėl tarp jų yra plona riba. Taigi kokie yra tie poelgiai?

Netikėti apsilankymai

Tai daugybę kartu esate matę filmuose: partneris yra netoliese ir nutaria apsilankyti pas mylimąją, kad pasisveikintų. Kartais net atneša gėlių ar pakviečia pietų. Toks poelgis iš pradžių atrodo itin mielai. Bet kai kurie žmonės vertina savo laiką vienatvėje, tai ypač galioja darbe. Kai kuriems tokie netikėti apsilankymai gali visai nepatikti. Net jei jūsų tikslas yra geras, partneriui gali atrodyti, jog užimate jo erdvę.

Per stipus dėmesys ir globa

Nėra nieko blogo, jei rodote dėmesį partneriui, jei kažką mylite, tai parodyti būtina. Tačiau tai gana greitai gali pradėti erzinti, kai nuolat bandote kovoti už partnerį ir įtarinėjate kitų susijusių žmonių motyvus. Prisiminkite, kad esate partneris, o ne tėvas ir jūsų partnerio nereikia saugoti nuo viso pasaulio. Jūsų partneris gali bendrauti su žmonėmis, kurių nepažįstate. Nebūkite pernelyg globojantis ir netapkite kontroliuojančiu partneriu.

Buvimas partnerio psichologu

Visi jaučia stresą ir visiems reikia laiko išsikalbėti. Ir jei esate tas, kuris visada išklauso, tai puiku. Tačiau bėdos prasideda, kai peržengiate ribą ir tampate emocijų siurbiku. Labai svarbu nubrėžti emocines ribas. Negalite priimti partnerio jausmų kaip savo. Vietoje to išklausykite partnerį ir palaikykite jį užjausdami.

Per anksti pasakyti „myliu“

Kai partneris pagaliau pasako, kad jus myli, tai gali skambėti tikrai labai maloniai. Bet, jei partneris per anksti pasako, kad jus myli, tai gali reikšti ir tam tikrą manipuliacijos formą. Kai žmogus bombarduoja jus savo meile, iš pradžių jis elgiasi labai romantiškai. Sako komplimentus, išreiškia savo meilę per anksti ir daro didelius romantiškus gestus. Tai gali būti nuostabu, tačiau tuo pačiu ir labai paviršutiniška. Toks žmogus iš tikro niekada nemėgins jūsų gerai pažinti ir niekada neparodys tikrojo savo veido. Su tokiu žmogumi sunku sukurti ilgalaikį ryšį. Todėl neskubėkite, būkite akylas ir nepamirškite loginio mąstymo. Jei sulėtinsite tempą, tai neįskaudins nuoširdaus partnerio.

Dovanos po konfliktų

Beveik visos poros pykstasi. Tai normalu ir sveika. Svarbiausia yra tai, kaip tuos ginčus sprendžiate. Nėra nieko blogo, jei nutariate atsiprašyti su puokšte gėlių, tačiau naudodami dovanas ir neiškomunikuodami visko, ką turėtumėte, kenkiate santykiams. Taip niekas neišsprendžiama. Dovanos laikinai padėti gali, bet jos niekada nepakeis nuoširdaus atsiprašymo. Jei konflikto neišspręsite tinkamai, didelė tikimybė, kad pyksitės nuolat.

Visas pasaulis sukasi tik aplink partnerį

Santykių pradžioje norisi visą laiką leisti su mylimuoju. Tačiau, kai nustojate susitikinėti su draugais, apleidžiate savo pomėgius ir nustojate veikti viską, ką veikėte anksčiau, tai gali sukelti rimtas problemas. Jei staiga visą dėmesį perkelsite savo partneriui, jausitės neužpildytas. Tai baigsis tik tuo, jog suprasite, kad nebežinote kas esate ir kas jums patinka. Tai taip pat sukurs priklausomybę nuo partnerio ir neleis jaustis laimingu savarankiškai.

Nėra nieko blogo, jei esate dėmesingas ar norite matyti partnerį taip dažnai, kaip įmanoma. Šie poelgiai nebūtinai yra blogi. Svarbiausia nubrėžti ribas ir atpažinti savo elgesį, kuris gali būti nuodingas. Jei būsite sąmoningas ir prisitaikysite, galėsite palaikyti ilgus ir sveikus santykius.

Suaugusiems.lt

Ar savo santykiuose pastebite vieną ar kelis iš šių polegių?
 
Komentarai
Naujas komentaras